Bulaşıklara Elde Ön Yıkamaya Son Veren Bulaşık Makinesi: LG D1455CF

Bu konuyu okuyanlar

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
Ön yargı - peşin hüküm nedir bilirim.

Bir söz vardır her marka herşeyi yapamaz, tam 45 yıldır beyaz eşya ve klima hobimdir ne nerede üretilir, neyin ürünü alınır alınmaz bizzat bilrim, izmirde tanımadıgım bayi, satış elemanı yok gibidir.

15 yıldır ön yıkama yaparımdan kasıt kötü bir şeymi anlamadım, içindeki katı şeyler çöpe atılır ve direk makineye korum hiçbir durulama yapmam iki günde bir makine full çalışır evde.

LG buzdolapları ve klimaları çok iyi diğer ürünlerini beğenmiyorum,

Ama beğenen alır hiçbir mesajımda LG almayın demedim ben tanıdıklarıma sla aldırmam.

Makineye konulacak kirliler içinde katı atıklar, (kemik, kabuk) gibi zaten çöpe atılır ve geri doğru makineye koyarız hiç ben duruladığımı bilmem zaten birer gün ara ile evde bulaşık makinesi Full çalışıyor ve iki dolumda bir ıslatma (ön yıkama yada durulama yaptırırım) buda 3-5 litre su ile olur.
Yemekten sonra hemen masa kaldırılırsa hiçbir çanak, bardak, tabak içinde kuruma olmayacağı için direk içindekiler çöpe yıkanacak olanda hemen makineye, açarım durulamayı 3-5 dakika ıslatır bekletir (oda gerekirse)
Bir çok LG ürün kullandım çevremde alanlar oldu ben geri verdim çamaşır makinesi aşırı sesli idi.
Yıkamada değil sıkmada dengelemesi zayıf olduğu için vuruntu yapıyor bu konuda LG başarılı değil.

Ayrıca izmirde mağazalara çağırırlar bir çoğu arkadaşım, kurulumunda deneme çalıştırmasındada bulunurum, alan arkadaşlarımı sık sık ziyaret ederim.

İlla bir şey hakkında fikir sahibi olmak için almak gerekmiyor ben emekli, bir adamım hayatımın önemli bir bölümü servislerde - satış mağazalarında geçiyor hobim bu.
Amacım klasik insanımız gibi çamur atmak değil bilgilendirmek, yada nende var kötü ama iyi diyeyim sende yancıda değilim.
Ben LG kötü demedim bu iki ürünü iyi değil dedim ama ilerde kendini geliştiri mükemmel olur alınır.

Bakın mesela dünyada daıkın klimada liderdir ben üstüne klima tanımam ama her ürünüde alınır değil marka olarak iyi son 2 senedir model olarak kalite sıfır.

Enjoy ve V serisi.
Bir çok amrka böyle siz her kalite diye bilinen markaların herşeyinin iyi olduğunu sanmayınız.

benim etrafımda lg'nin çamaşır makinelerini kullanan tanıdıklarımda nedense çok memnun..
bulaşık makinesi içinde şunu diyebilirim.. herkes sizin gibi 2 günde bir makinesini çalıştırmıyor olabilir.. mesela ben haftada 2 gün çalıştırıyorum.. açıkcası 3-5 litre su veya 3-5 dakika ile bulaşıklarımı durulacağıma, buharla temizliği tercih ederim..

herkesin tercihi farklıdır sonuçta.. size lg'yi kötülüyorsunuz falan demiyorum yanlış anlaşılma olmasın..

Mat35

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Ben yazdığınız gibi evet hiçbir markayı kötülemiyorum ama vasat ürünleride belirtmek lazım.
Benim etrafımdaki insanların düşüncesi şu (yakınlarım anlamında etrafım demedim yüzlerce eve girip çıkıyorum).
Aman şimdi bulaşık makinesini çalıştırırsam çok elektrik çeker elle yıkayım, ya zaten çerez yedik nesi var ki bunudamı makineye koyacaksın diyerek haftada bir çalıştıranda var ki yanlış düşünce doğamızı düşünüyorsak suyu az kullanmayı aklımızdan silmemeliyiz.

Birde memnuniyet göreceli o kişilerin benim gibi onlarca marka yüzlece modeli bizzat görüp denemeleri gerekirki gerçek memnuniyetleri ortaya çıksın iki ürün kullanıpta sadece kendilerince memnun olurlar geneldede bu insanlara yeterlidir.

Buharla temizliğin sanırım gayesi ayrı.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=30440]zatura[/MENTION]; teknosa' da gordum ve hemen cektim.

jj9f2.jpg

burdaki turuncularda buhari puskurten yermis..

jj9j6.jpg

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
Buharla mı temizliyor bilmiyorum ama bizim gibi bekar yaşayanlar için bulaşık makine şart onu bilirim.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
bu bulaşık makinesinde ister buharla ön yıkama yapabiliyorsunuz isterseniz de buharlı yıkama.
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION]; al bir bulaşık makinesi o zaman :)

mooncomtr

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben vestel kullaniyorum. Yeni cikan led ekranli. 1000 tlye aldim. Hem gorunusu cok guzel hemde mukemmel yikiyor.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
bu lg o kadar mı güveniyor bunlara on yıl motor garantisi veriyor yani fark ne buradaki ?

cidden ön yıkama olmaksızın işini yapabilecek bir makine o fiyatı hakeder diye düşünüyorum, üstelik de on yıl gibi inanılmaz bir garanti sunuyorsa...
[MENTION=158637]angel75[/MENTION] Bir çok eşyada motor, kompresör, dondurucu bölme gibi kısımların garantisi ürün garantisinden uzun olabiliyor. Bu LG'ye mahsus bir şey değil. Bunu Samsung, Profilo, Arçelik/Beko, Vestel ve benzeri birçok marka sunuyor. Hatta şu an Vestel 400-500TL'lik ürünler dahil tüm ürünlerde 5 yıl ürün 10 yıl motor garantisi sunuyor. Motor/Kompresör garantisinin dışında Arçelik, Beko, Profilo 90-100TL ek ücretle ürün garantisini 7 yıla çıkarıyor.
Bildiğim kadarıyla LG, Samsung, Bosch, Siememens gibi markalar 2-3 yıl olan ürün garantisini uzatma seçeneği sunmuyorlar. Bu bir dezavantaj. Çünkü bu tür ürünler sorun çıkarılana kadar kullanılır buda en azında bi 10 yıldan aşağı değil.
Bir hatırlatma: 5-6 yıllık garantisi bitmiş bir ürünün arızalı parçasını parasıyla dahi piyasada bulamadığınızda istemeyerek atmak zorunda kalabilirsiniz. Atmanız hata. Çünkü üretici ömür boyu (ömür boyundan kasıt ürüne biçilen 7-10 yıllık kullanım ömrü) yedek parça garantisini vermek zorunda.
Bu söylediklerim marka, model, ürün ömrü ve diğer etmenlere göre değişilik gösterebilir.
Detaylı bilgi için toplamda 1 sayfa tutmayan GARANTİ BELGESİni okumak yetiyor.

Ürün için şunu söyleyebilirim. Diğer ürünlere göre 38dB epey sessiz görünüyor. Piyasada genel olarak 48-52dB ürünler var.

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
evet bencede son kız arkadaşımı getırıyorum hergun yıkıyor bulaşıkları bn keyfıme bakıyorum

yıkamaya son :mrgreen:

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=39332]engerex[/MENTION]; bilgilendirme için teşekkürler. genel olarak çamaşır makinelerinde 10 yıl motor garantisi var. ama bulaşık makinelerinde pek yok gibi. samsung ve vestele baktım göremedim. profiloda 10 yıl anti korozyon garantisi var ama bu ne demek bilmiyorum.

bu bulaşık makinesi bende var. gerçekten çok sessiz. hatta annem birgün çalıştırdığım halde "kızım makine çalışmıyor" demişti :) yıkaması, kurutması gerçekten iyi. bir tek 3. çekmeceyi pek yararlı bulmuyorum.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
@engerex; bilgilendirme için teşekkürler. genel olarak çamaşır makinelerinde 10 yıl motor garantisi var. ama bulaşık makinelerinde pek yok gibi. samsung ve vestele baktım göremedim. profiloda 10 yıl anti korozyon garantisi var ama bu ne demek bilmiyorum.

bu bulaşık makinesi bende var. gerçekten çok sessiz. hatta annem birgün çalıştırdığım halde "kızım makine çalışmıyor" demişti :) yıkaması, kurutması gerçekten iyi. bir tek 3. çekmeceyi pek yararlı bulmuyorum.
Dün Vestel bulaşık makinası aldım. 5 yıl ürün, 10 yıl motor garantisi mevcut. Herhangi bir ek ödeme yok. Yalnız son 2 yılı fonksiyonellik garantisi. Yani mekanik ve elektronik arızalarda ücretsiz onarım. Ürün değişimi ve iadesini kapsamıyor. : ( Alırken bu konudan hiç bahsetmiyorlar.
3. çekmece çıkıp altındaki çekmece yükselebiliyor mu? Eğer böyle bir şey yoksa 2 çekmecelilere göre fazladan yer işgal ediyor diyebiliriz. Doğru mu?
Samsung 10 yıl garantiyi genelde buzdolabı ve çamaşır makinalarının motor ve kompresörlerinde veriyor.
Vestel almasaydım incelediğim diğer ürün profiloydu. 10 yıl anti korozyon ürün içinin paslanmaya ve korozyona karşı garantisi. Bu kadar güvenmelerinin sebebi makinaların içi paslanmaz çelik + plastik türü bir maddeden oluşuyor. Kimi makinada bazı bözümlerde demir var. Üzerindeki boya veya plastik kaplama kalktığı zaman pas makina içine akmaya başlıyor. Örneğin sepet telleri demir üzeri plastik kaplama olan makinalar var.
Dediğim gibi. Garanti belgesine bakmak şart.

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
[MENTION=39332]engerex[/MENTION], bundan sonra garanti belgesini kesin okuyacağım.. :)
bu bulaşık makinesinin 3. çekmecesi çıkıyor alttaki yükselebiliyor..

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
bulaşık makinasına ön yıkama yapmadan bişeyler atıyoruz sorun olmuyor arçelik 6230HT kardeşim seçmiş zevsizliğin dibi.