Bugün itibariyle 6S mi 7 mi

Bu konuyu okuyanlar

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Slm arkadaşlar. İ7 ilk çıktığında bu sorunun cevabı 6s olabilirdi ancak çıkışlarının üstünden bu kadar süre geçmişken bugün için hala 6s alınabilirmi 7 yerine yoksa artık 7 almak daha mı mantıklı. Bu soruyu sorma nedenim z5 kullanıyorum ve iphone a geçmek istiyorum. Bu konuda kararsızım.

konukulas

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Slm arkadaşlar. İ7 ilk çıktığında bu sorunun cevabı 6s olabilirdi ancak çıkışlarının üstünden bu kadar süre geçmişken bugün için hala 6s alınabilirmi 7 yerine yoksa artık 7 almak daha mı mantıklı. Bu soruyu sorma nedenim z5 kullanıyorum ve iphone a geçmek istiyorum. Bu konuda kararsızım.
7 yada 7plus alınır

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Bu saatten sonra 6s alınır ama matti durumun da sıkıntı yoksa kesinlikle 7 almaya değer 6s yerine hatta 7 Plus al tadından yenmez

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
i7 32gb internette 3250 vatanda 3500 teknosa da 3800 i7p 32gb nette 3900 teknosa da 4450 vatan da 4200 bu fiyatlarla ip7 32gb ya vatandan yada netten alınır gibi 7 ve 7p arasında en az 650 tl vark var bu fark da bana göre az değil.

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
6s ile 7 arasındaysan her türlü 6s derim kuzenimde 7 var benimkinden hiç bir farkı yok pil kullanımına baktım 5s45dk civarında kullanımı vardı bende o aralarda alıyorum ama 7 plus dersen işler değişir

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
6s ile 7 arasındaysan her türlü 6s derim kuzenimde 7 var benimkinden hiç bir farkı yok pil kullanımına baktım 5s45dk civarında kullanımı vardı bende o aralarda alıyorum ama 7 plus dersen işler değişir
7p fiyat olarak zorlar o yüzden düşünmüyorum daha doğrusu düşünemiyorum :)

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
İphone 7 Apple ın 10.yıla özel telefonunu daha fazla ön plana çıkartmak için fazla önemsemediği bir telefondu bana göre.Tamam A10 fusion çipi çok güçlü fakat A9 çipi zaten yeterince güçlüydü.Şu zamana kadar normal serilerde(5-6..) tasarıma önem verilirdi donanım çok geliştirilmezdi s serilerinde ise donanım güçlendirildi genel olarak.Fakat iphone 7 de böyle olmadı.Bakın İphone 6 ile İphone 6s arasında olan ciddi fark (3d touch,performans farkı vs.) İphone 6s ile 7 arasında yok.Bana sorarsanız İphone 6S İphone 7 ye göre çok rahat tercih edilebilir.Fakat şurada iphone 7s ve iphone pro mu artık adını bilmiyorum çıkmasına 2-3 ay kaldı yani alsanız direk eski modele düşecek yenisine gücünüz yetmese bile bekleyebilirseniz yenileri çıkınca İphone 6s ve İphone 7 nin fiyatı az da olsa düşer o zaman alırsınız.Umarım yardımcı olmuşumdur.

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İphone 7 plus olursa daha güzel olur. Ama 7'de iyidir. Üzmez

yasoyasin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone 7'de gördugum tek eksiklik o AUX kulaklik girisiydi... Arkadasin arabasina bindim, telefonu AUX'la baglayip muzik acacaktim ama bilin bakalim ne yoktu? O 3,5 mm kulaklik girisi. Kulaklikla birlikte ufak bir kablo geliyor, onu da yaninda tasimak zorunda kalabilirsin. Onun haricinde 7'den yana bnenim reyim :)
--- Gönderi Güncellendi ---
İphone 7 plus olursa daha güzel olur. Ama 7'de iyidir. Üzmez

Sanki ki iPhone 3GS'le iPhone 7'yi karsilastiriyor gibi, uzmez diyorsun :D Zaten S'ler (ve Pluslar) bi tik daha önde oluyor, fazla da sahsahali bir fark yok bence. Sistem farklidir filan ama normal bir kullanimda ikisi de ayni. (Gerci cift kamera ve batarya farkida var. Tamam tamam hakliymissin :D )

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İphone 7 Apple ın 10.yıla özel telefonunu daha fazla ön plana çıkartmak için fazla önemsemediği bir telefondu bana göre.Tamam A10 fusion çipi çok güçlü fakat A9 çipi zaten yeterince güçlüydü.Şu zamana kadar normal serilerde(5-6..) tasarıma önem verilirdi donanım çok geliştirilmezdi s serilerinde ise donanım güçlendirildi genel olarak.Fakat iphone 7 de böyle olmadı.Bakın İphone 6 ile İphone 6s arasında olan ciddi fark (3d touch,performans farkı vs.) İphone 6s ile 7 arasında yok.Bana sorarsanız İphone 6S İphone 7 ye göre çok rahat tercih edilebilir.Fakat şurada iphone 7s ve iphone pro mu artık adını bilmiyorum çıkmasına 2-3 ay kaldı yani alsanız direk eski modele düşecek yenisine gücünüz yetmese bile bekleyebilirseniz yenileri çıkınca İphone 6s ve İphone 7 nin fiyatı az da olsa düşer o zaman alırsınız.Umarım yardımcı olmuşumdur.
evet tasarım açısından fark yok ancak özelliklerde 7 6s ten daha hızlı suya dayanıklı ve kamera daha iyi dediği için kararsız kaldım aldıktan sonra 3 sene kullanmak istiyorum sıkıntı yaratmadan o kadar para verdikten sonra pişman olmayalım keşke 7 alsaydım demek istemiyorum. yeni modele zaten geçemem fiyat nedeniyle onları hiç hesaba katmıyorum :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Suya dayanıklılık, arka kamerada düşük ışıkta bariz kamera farkı , OIS. Bunlar olduğu için 7

Batu97han

Doçent
Reaksiyon puanı
145
evet tasarım açısından fark yok ancak özelliklerde 7 6s ten daha hızlı suya dayanıklı ve kamera daha iyi dediği için kararsız kaldım aldıktan sonra 3 sene kullanmak istiyorum sıkıntı yaratmadan o kadar para verdikten sonra pişman olmayalım keşke 7 alsaydım demek istemiyorum. yeni modele zaten geçemem fiyat nedeniyle onları hiç hesaba katmıyorum :)
Zaten mantıken yeni model eskisinden hızlı olmalı yahmin edersiniz ki.Fakat benim demek istediğim 6 ile 6s arasındaki fark 6s ile 7 arasında yok.Kamera konusunu bilemem lakin kamera sizin için önemli ise iphone lar genel olarak geride zaten.Karar size kalmış arada ciddi para farkı var ise ben iphone 6s alırdım.

brk.a50

Asistan
Reaksiyon puanı
50
şu anda iphone 6s kullanıyorum bence 7 çok daha mantıklı niye diyecek olursanız eğer uzun süre kullanacaksanız stereo hoparlör ve 3d touch home tuşu ve suya dayanıklılık bile yeter almak için geri kalan özellikleri bonus olur o kadar para veriyosun artık herşey home tuşuyla sürekli kullanıyorsun bi yerden sonra tuş o ilk basma hassasiyeti kalmıyor 7 de fiziksel tuş olmadığından ben bozulacağını düşünmüyorum ayrıca taptic engine le beraber normal tuşa göre daha hoş oluyor basma hassasiyeti birde kamera yönü var işin 7 ile 6s aynı şartlarda fotoğraf çekip karşılaştırdık gözle görülür derecede 7 daha iyi çekiyor gerçi birde ekran daha net olduğundan 7 de daha iyi görünsede aynı fotoğrafı 7 ye atıp baktık yine fark var , teknik işlemci ram gibi çok fark yok kağıt üzerinde ama yine gözle görülür hızlı iphone 7 ios 10 da ,iphone 6s in tek iyi yönü kulaklık çıkışı ve kasası 7 ye göre çizilmelere daha dayanıklı kılıfın içinde bile jet black çiziliyor ışıkta görürsünüz hadi o neyse de mat siyah da kılıfta çizilmiş ben alalı 1 sene oldu daha hiç çizik yok ,birde iphone kameralarına vasat diyenlere ben katılmıyorum renklerle oynamadığı için renkleri doğal verdiği için ilk başta daha soluk gibi görünüyor ama pcde gayet başarılı hatta -şahsi görüşüm- note 5 den daha iyi çekiyordu iphone 6s gün ışığında birde siz z5 den geçiyormuşsunuz bence iphone 7 kamerası çok memnun eder sizi ..

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Parlaklık (nit) değeri
Batarya farkı ( 150 mAh fazla )
3 saat daha fazla internet kullanımı
Çift tonlu quad led flash farkı
Çift kamera farkı
Ön kamera farkı ( 2 mp fark var )
Yonga seti A10
İşlemci farkı (0.40 GHz)

6s plus a karşılık yukarıdaki ana başlıklarla ve nesil olarak en tepede olması hasebiyle 7 plus alınır.
Abartılı fiyat farkıda yok aralarında.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
İkisini de önermem açıkçası 6S plus ve 7 plus derim.İlla ikisinden biriyse 7 tabii ki.

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Ya arkadaşlar bir haberde okudum i8 32gb 3200 tl fiyatla gelecekmiş doğruluk payı varmıdır. İ7 şuan nette o fiyata kafam karıştı eğer öyleyse beklemek daha mantıklı gibi ama pek ihtimal vermiyorum.

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ya arkadaşlar bir haberde okudum i8 32gb 3200 tl fiyatla gelecekmiş doğruluk payı varmıdır. İ7 şuan nette o fiyata kafam karıştı eğer öyleyse beklemek daha mantıklı gibi ama pek ihtimal vermiyorum.
5000 den aşağı gelmez iPhone 8 . Taş çatlasa 4500 . En düşük versiyonu hakkında konuşuyorum .

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
4799 giriş modeli. Daha da ucuz beklemeyin.

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Bekleyin arkadaşlar hemen telefon almaya çalışmayın.Yeni ürünler piyasaya bir çıksın ondan sonra hüsrana uğramayın.

sdnSamet

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Üst düzey Fiyat Performans ürünler varken 3000 tl üstü telefon almak ne kadar mantıklı?

2000 TL civarında alacağınız çoğu ürün genel olarak ihtiyaçları karşılayabilmektedir.

Para kolay kazanılmıyor harcamayın boşa.

En pahalısını alıp 4, 5 yıl kullanayım zihniyetinden kurtulun artık.

Bir telefonun ortalama ömrü 2 ila 3.5 yıl arasındadır istediğin kadar güzel kullan.

#YerliÜretimeÖnemVerelim

Arman Samur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Iphone 6s seni hala rahat ettirir ama imkanin varsa daha uzun omurlu kullanmak adina 7 al derim.

Yaşar Olgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Üst düzey Fiyat Performans ürünler varken 3000 tl üstü telefon almak ne kadar mantıklı?

2000 TL civarında alacağınız çoğu ürün genel olarak ihtiyaçları karşılayabilmektedir.

Para kolay kazanılmıyor harcamayın boşa.

En pahalısını alıp 4, 5 yıl kullanayım zihniyetinden kurtulun artık.

Bir telefonun ortalama ömrü 2 ila 3.5 yıl arasındadır istediğin kadar güzel kullan.

#YerliÜretimeÖnemVerelim
Genel olarak haklısınız. Ancak nakit 3000 tl vermeyeceğim elimdeki teli satıp 2300 civarına alacağım. Gerçi mantık olarak yine aynı fiyatı vermiş oluyorum ama ben ödeyeceğim miktara bakıyorum. Dediğiniz gibi piyasada uygun fiyatlı fp ürünleri var ancak Apple da yazılım ve servis farkı var insanların bir kısmı da buna para veriyor evet yine de fiyatlar uçuk ancak bu da biraz ülkemizdeki etkenlerden kaynaklanıyor

M

Murat Burç

SDN Okuru
6s asla alınacak bir cihaz değil bunu yazmayı unutmuşum 7 de değil ama bu karşılaştırmada net eziyor .

M

Murat Burç

SDN Okuru
Neden değil 6s alınır on numara telefon milleti caydırmayın
Yahu ne in numarası ?
Güncel en düşük fiyatı 2600 TL
Gündüz kamerası bu fiyatta olan her telefondan geride
Ois yok düşük ışık performansı rezalet
Hızlı şarj yok batarya iyi değil
Ön kamera dar açılı düşük ışık performansı rezalet
Ekran kasa oranı düşük ekran kalitesiz ?

Yahu kaliteli mal gormemissiniz . Kalitesiz cihazlara on numara diyorsunuz bırakın şu Apple fanboylugunu
Ben bu seviyede Samsung telefonları geçtim one Plus 5 Huawei Mate 9 , p10 Plus , LG V20 , HTC 10 gibi cihazlar varken 6s nedir ya ? Oyuncak , yanlış okumadın oyuncak

Reaksiyon puanı
258
Yahu ne in numarası ?

Yahu kaliteli mal gormemissiniz . Kalitesiz cihazlara on numara diyorsunuz bırakın şu Apple fanboylugunu
Ben bu seviyede Samsung telefonları geçtim one Plus 5 Huawei Mate 9 , p10 Plus , LG V20 , HTC 10 gibi cihazlar varken 6s nedir ya ? Oyuncak , yanlış okumadın oyuncak
Geçen ki soru cevap yayınında Kerem Enginar ve Kaan Arlı 6s hala alınır hala güncel ve performanslı bir telefon dedi.Android fanboyluğun gözünü kör eriyor resmen.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Geçen ki soru cevap yayınında Kerem Enginar ve Kaan Arlı 6s hala alınır hala güncel ve performanslı bir telefon dedi.Android fanboyluğun gözünü kör eriyor resmen.
Hakkı alkanda başka bir canlı yayında 6S alınmaz . 6S plus belki ama 6S bu saaten sonra alınmaz dedi bilmem kaç ay önceki yayında.
Applecı Hakkı alkanın 6S alınmaz dediği mi yoksa Androidci kerem enginar ve kaan arlının alınır dediği mi geçerli ?
6S çöp bir cihaz çıktığında da çöptü. Ben sebeplerimi saydım gidipte P10 plus falan varken çöp 6Si almam. Evet ÇÖP
Siz herşeyinizi teknoloji yazarlarının dediğine göre mi yapıyorsunuz ?
Hardware Plus kanalının ortağı olan 20 yıllık teknoloji geçmişi olan Ersin Akman da iPhone 7 ve 7 plus bu fiyata alınmaz diyor direk net bir şekilde alınmaz diyor . Niye Ersin Akman'ı dinlemiyoruz ?

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Hakkı alkanda başka bir canlı yayında 6S alınmaz . 6S plus belki ama 6S bu saaten sonra alınmaz dedi bilmem kaç ay önceki yayında.
Applecı Hakkı alkanın 6S alınmaz dediği mi yoksa Androidci kerem enginar ve kaan arlının alınır dediği mi geçerli ?
6S çöp bir cihaz çıktığında da çöptü. Ben sebeplerimi saydım gidipte P10 plus falan varken çöp 6Si almam. Evet ÇÖP
Siz herşeyinizi teknoloji yazarlarının dediğine göre mi yapıyorsunuz ?
Hardware Plus kanalının ortağı olan 20 yıllık teknoloji geçmişi olan Ersin Akman da iPhone 7 ve 7 plus bu fiyata alınmaz diyor direk net bir şekilde alınmaz diyor . Niye Ersin Akman'ı dinlemiyoruz ?
Sizin İPhone ile alıp veremediğiniz nedir gerçekten iphone nun iyi olduğunu kabullenmek çok mu zor sizin şu android sevdalı yorumlarınızı okuyunca sinirlerim bozuluyor görmemek için elimden geleni yapıyorum ama her yerde bi android izi bırakıp geçmişsin
Yahu ne in numarası ?

He he der geçerimmm

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sizin İPhone ile alıp veremediğiniz nedir gerçekten iphone nun iyi olduğunu kabullenmek çok mu zor sizin şu android sevdalı yorumlarınızı okuyunca sinirlerim bozuluyor görmemek için elimden geleni yapıyorum ama her yerde bi android izi bırakıp geçmişsin

He he der geçerimmm
Neye he deyip geçiyorsun ?
Boş yorumları kendine sakla.
Dediklerimin hiçbiri yalan değil hepsini kanıtlarım.
iPhone 6S iyi bir cihaz değil iPhone 6S fiyatına onu ezip geçecek cihazlar var.
Hadi git apple taraftarlığı rolünü başkasına sergile.
Saydığım konuların hepsinde 6S fiyatındaki her cihaz 6si haritadan siliyor.
Ne var dersen bak özellikle samsung modellerini saymıyorum.
Huawei P10 Plus , Huawei Mate 9 , HTC 10 , One Plus 5 , Xiaomi Mİ6 , Xperia XZ , Huawei P10 , LG V20 , Huawei Mate 9 Pro ,

Ayberk45

Asistan
Reaksiyon puanı
88
Neye he deyip geçiyorsun ?
Boş yorumları kendine sakla.
Dediklerimin hiçbiri yalan değil hepsini kanıtlarım.
iPhone 6S iyi bir cihaz değil iPhone 6S fiyatına onu ezip geçecek cihazlar var.
Hadi git apple taraftarlığı rolünü başkasına sergile.
Saydığım konuların hepsinde 6S fiyatındaki her cihaz 6si haritadan siliyor.
Ne var dersen bak özellikle samsung modellerini saymıyorum.
Huawei P10 Plus , Huawei Mate 9 , HTC 10 , One Plus 5 , Xiaomi Mİ6 , Xperia XZ , Huawei P10 , LG V20 , Huawei Mate 9 Pro ,
Teşekkür ediyorum yorumlarınız için 

Snickers

Profesör
Reaksiyon puanı
272
Tek gerçek ve kullanmak istedim.Çalmış felan furyasına kattılar ama OnePlus 5 bulabilirsem uyguna Taiwan'dan alacam.