Bu Videonun Nasıl Yapıldığını Bilen Varmı ?

Bu konuyu okuyanlar

tunka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar kolay gelsin videodaki gibi bir şey yapmak istiyorum nasıl yapabilirim çok etkileyici ve hoşuma gitti bu efekt le insanı yada objeyi nasıl kaldırırım çarşaf içinden yardımlarınızı bekliyorum

tunka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
kimse bilmiyormu arkadaşlar

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Çok basit. Greenbox denilen teknik ile yapabilirsiniz.
Detaylı anlatma imkanım yok ama kısaca anlatmaya çalışayım.

Çarşaf altındaki vatandaş kafadan aşağı yani çarşaf kaldırıldığında görünen kısmı tamamen yeşil, mavi ya da siyah bir kıyafet ile kaplanacak. Tercihen yeşil...

Model üzerinde bu renk dışında kesinlikle bir renk olmaması gerek.

Daha sonra videoyu yapacağımız bir program gerek.

Örneğin Magic Music Video Maker programı greenbox destekliyor.

Kamerayı çekim yapacağımız sahneye sabitliyoruz. Ve herhangi bir model olmadan boş bir video çekiyoruz. Burası bizim arka planımız olacak.

Daha sonra kamera hiç yer değiştirmeden modeller ile sahnemizi çekiyoruz.

Daha sonra model olmayan boş videoyu arka katman, model ile olan videoyu da üst katman olarak ayarlıyoruz. Tekrar modelin olduğu videonun seçeneklerine gelip videoda görünmesini istemediğimiz renk ne ise green, blue, black, white box seçeneklerinden uygun olanı seçiyoruz, ve seçtiğimiz renk videoda görünmez oluyor. Onun yerine arka plandaki video görünüyor ancak arka plandaki video bizim normal videomuz ile aynı sahne olduğu için biz görünmez olan modelin arkasındaki her şeyi görebiliyoruz.

Farkındayım biraz karışık anlattım ancak çok fazla vaktim olmadığı için yol gösterme babında bu kadar yardımcı olabildim.

Gerisi sizin araştırma ve yaratıcılığınıza kalmış.