Bu uydu alıcısı nasıldır?

Bu konuyu okuyanlar

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Arkadaşar eve bir uydu cihazı almaya karar verdim. Şu cihazı beğendim:

http://www.hepsiburada.com/seoul-hi...?productId=evseoulx2&categoryId=155057#tablnk

Şimdi kafamda birkaç soru var.

- Sitelerde gördüğüm kadarıyla bir FTA tipi bir de PVR tipi uydu cihazı var. Aralarındaki fark nedir ?

- Cihazla birlikte isteğe bağlı olarak 80 cm Çanak + Lnb + 20 m kablo alınabiliyor. Bunların özellikleri iyi midir?

- Şifreli kanalları çözme işi olur mu bunda ?

- Bu cihazda HDMI çıkışı yok. Scart var. Aralarında fark çok mu ?

- Bir de bu cihaz markası ve özellikleriyle iyi midir :)

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
Önce ihtiyacını belirle ve ona göre uydu alıcısı seç.,
PVR kayıt yapabilen uydu alıcısı oluyor, ama FTA nedir bilmiyorum.
Çanak+LNB zaten 35-40TL civarında her yerden alabilirsin.
HDMI çıkışı HD televizyonun varsa işe yarar aksi takdirde bir işine yaramaz

Dreambox öneririm. Her şekilde bilgisayara bağlayabilirsin, Seri port ya da FTP ile bağlanabilirsin, bilgisayara kayıt yapabilirsin, internete bağlı bilgisayardan uydu alıcısına bağlanıp izleyebilirsin vs vs vs şifre kırma işlemleri zaten cabası

içerisinde de linux çalışıyor.

Ben gayet memnunum, bende orijinal var ama aynısının taklitini de kullanan arkadaşım var, hiçbir farkı yok, özellik kalite hepsi aynı...

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Uydu cihazı markası olarak iyidir, babamda da var ama hangi modeli bilmiyorum şuanda. Ama bayağı memmun. HDMI ile büyük LCD ekranlarda daha iyi kalitede izleyebilirsin. Birçok LCD ekranda scart girişi de olmayabiliyor, ona dikkat et. Çanak ve LNB hakkında bilgi vermemiş, seyredeceğin uyduya bağlı olarak daha kaliteli LNB almanı öneririm, Türksat izleyeceksen buradaki çanak ve lnb de yeter bence.

tuning79

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Pekfazla anlamıyorum ama ben seoul hiremko x3 kullanıyorum.HDMI çıkışlı görüntü lcd'de fark ediyor.Birde bu cihazda upscale denilen bir özellik var.Mesala normal yayını geniş ekrana yaydığın zaman insanlar tombul çıkıyor.Bunda bu şekilde değil gayet güzel.Şifre çözme ile hiç uğraşmadım. :)

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
@kaberdey
Kayıt özelliği olmasını istiyorum. Dreambox cihazlara baktım çok pahalı. Aynı özellikteki dreambox daha fazla ediyor. Bütçem kısıtlı olmasa dreambox almayı düşünüyordum zaten.

@Alex1024
O zaman hdmi almanın bir anlamı yok benim için. Türksat izleyeceğim. Bugün çarşıda sorayım bakalım çanak + lnb + kablo ne kadar.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
Seoul marka olarak iyi bir markadir bende iki tane farkli model seoul var türk malı ve kaliteli. Uydudan sürekli güncelleme yapıyor.FTA sifresiz demektir yani sifrelileri kıramaz senin gösterdigin model sifreleri kırar basit sifre olan biss sifrelerini zaten uydudan güncelleme yaparak kırar diger zor sifreleride sifre kartlari alarak kırabilirsin yanlız o kartlar biraz tuzludur tabi cihazın kart desteginin olmasi iyi bisey. Dreambox ise bambaska bi alet herseyi kırar sifreleri netten şurdan burdan sürekli paylasilir ama tabi o cihaz baya bi tuzludur. Lnb ve Canak cokta önemli degildir yanında verdikleri malzemeler isini görecektir ben kullaniyorum bi sorun yok tabi daha kaliteli malzeme isterim dersen sen bilirsin daha büyük canaklar ve lnbler mevcut piyasada.

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Ha bir de sölemeyi unuttum bende LCD Tv yok. Normal tüplü dediğimiz 97 model bi TV var. O yüzden 4:3 veya 16:9 olanlarda sorun olur mu bende ?

soyluakif

Asistan
Reaksiyon puanı
4
link ini verdigin cihaz pvr yani izlerken kayıtta yapacagın bir cihaz evde yokkende ayarlayıp kayıta başlaya bilirsin ama eksi tarafı sadece flash bellege yapabilirsin fta demek kart veya modül girişi yok demek kart ne işe yarar örnek digitürk abonesi isen takar seyredersin modül ne işe yarar drek kart girişi olmayan cihazlarda modülü takarsın sonra o modüle kart takarsın HDMI olayı lcd ve ya plazmada daha yüksek kalite görüntü almanı saglar ama hd yayın seyredemiyorsan altın uçlu scart tan bir farkı yok scart nerdeyse standar tv baglantısı konumunda sonuç sen aynı ücrete içinde linux işletimi olan dreambox alabilirsin tavsiyem o yönde

---------- saat 12:55 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:49 eklenmişti ----------

@kaberdey
Kayıt özelliği olmasını istiyorum. Dreambox cihazlara baktım çok pahalı. Aynı özellikteki dreambox daha fazla ediyor. Bütçem kısıtlı olmasa dreambox almayı düşünüyordum zaten.

@Alex1024
O zaman hdmi almanın bir anlamı yok benim için. Türksat izleyeceğim. Bugün çarşıda sorayım bakalım çanak + lnb + kablo ne kadar.

dreambox clon 500 130 tl civarı pc kayıt yapabilirsin pvr dream biraz pahalı olabilir ama clonları baya uygun 600 pvr 300lira olması gerekiyor o fiayat belki 30 daha düşer

---------- saat 13:00 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:55 eklenmişti ----------

Ha bir de sölemeyi unuttum bende LCD Tv yok. Normal tüplü dediğimiz 97 model bi TV var. O yüzden 4:3 veya 16:9 olanlarda sorun olur mu bende ?
sen dreambox 500 clon al tavsiye olarak

ugurhanuslu

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
necat, sana her şekilde dreambox öneririm. karaköy yüksekkaldırımda çakma dreambox lar 250 tlcivarı ama hiçbir farkı yok. bir de yıllık 100tl ye cccam server alıyorsun, tüm dsmart, digiturk kanallarını, diğer uydulardaki şifreli kanalları izliyorsun.

soyluakif

Asistan
Reaksiyon puanı
4
ne kadar güzel aklı veriyorsun o server yakalayıp senide bir yakalasınlar o tavsiyeyi görürüm ben bide böle yaz aleni bas bas bagara bagara

---------- saat 13:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:05 eklenmişti ----------

dreambox 500 clon 130 tl fazla para vermeyin canak kalitesine göre 18 veya 25 arası degişir sana verecekleri kablo çin malı 100 metresi 15 lira haberin olsun kötü kablomudur degildir daha pahalısında bi fark göremezsin

---------- saat 13:12 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:07 eklenmişti ----------

necat, sana her şekilde dreambox öneririm. karaköy yüksekkaldırımda çakma dreambox lar 250 tlcivarı ama hiçbir farkı yok. bir de yıllık 100tl ye cccam server alıyorsun, tüm dsmart, digiturk kanallarını, diğer uydulardaki şifreli kanalları izliyorsun.
seni azarlıyorum sanma öle bir hakkım yokta yannış seyler yazıyorsun ve o yannışa davet ediyorsun yetmiyor aleni yazıp başına bela arıyorsun

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
ne kadar güzel aklı veriyorsun o server yakalayıp senide bir yakalasınlar o tavsiyeyi görürüm ben bide böle yaz aleni bas bas bagara bagara

---------- saat 13:07 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:05 eklenmişti ----------

dreambox 500 clon 130 tl fazla para vermeyin canak kalitesine göre 18 veya 25 arası degişir sana verecekleri kablo çin malı 100 metresi 15 lira haberin olsun kötü kablomudur degildir daha pahalısında bi fark göremezsin

---------- saat 13:12 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:07 eklenmişti ----------

seni azarlıyorum sanma öle bir hakkım yokta yannış seyler yazıyorsun ve o yannışa davet ediyorsun yetmiyor aleni yazıp başına bela arıyorsun

Ben kullanmıyorum ama kullanan çok gördüm. 6 aylık, yıllık aboneliklerle tüm kanallar izlenebiliyor. Bu Dreamboxlara özgü bir özellik değil. Bakınız : Bağlantıdaki HD olan modeller ethernet bağlantılı
Destek açısından Seoul marka cihazları öneririm. Klon (taklit) cihazların kalitesine göre fiyatı değişiyor ve garantisi aldığın kişinin insafına kalmış. Seoulde ister satıcı, ister yetkili servis istersen de imalatçı ile iletişim kurabilirsin.

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bencede kabloyu ayrı al, kalın ve uydu tv için uyumlu. Gerçi metresi biraz daha pahalı ama sinyal kayıbı az oluyor. İnce kablolarda sinyal kayıbı fazla oluyor. Gerçi türksat için çok da farketmez sinyal kuvvetlidir, ama uzun mesafelerde önemlidir. Çatıya kuracaksan kalın, yok balkona koyacaksan birkaç metrede okadar farketmez, ince de olabilir ozaman.
Teknik olarak kablo kondansatör ve direnç özelliklerine sahip olduğu için bir band filtresi işlemini görüyor, dolayısıyla ince tür kablolar uydu gibi yüksek frekanslarda zayıflatılarak veriliyor, uzun mesafelerde buna dikkat edilmelidir (10-20 metre ve yukarısı). Pek kimse bilmez bunu o yüzden yazayım dedim, sonra başın ağrımasın :D

soyluakif

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Ben kullanmıyorum ama kullanan çok gördüm. 6 aylık, yıllık aboneliklerle tüm kanallar izlenebiliyor. Bu Dreamboxlara özgü bir özellik değil. Bakınız : Bağlantıdaki HD olan modeller ethernet bağlantılı
Destek açısından Seoul marka cihazları öneririm. Klon (taklit) cihazların kalitesine göre fiyatı değişiyor ve garantisi aldığın kişinin insafına kalmış. Seoulde ister satıcı, ister yetkili servis istersen de imalatçı ile iletişim kurabilirsin.
seoul newcam paylaşım alır dreambox hem ccam hemde newcamd alır zaten dreambox al derken yayınları alsın seyretsin diye tavsiye ederek söylemedim clon degince impax skybox bu cihazları getiriyor ve garantisi var generic bir eternet baglantısı olan cihazda yapacakların belli ama dreambox yapacakların sana kalmış ucu acık

---------- saat 14:02 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:59 eklenmişti ----------

Bencede kabloyu ayrı al, kalın ve uydu tv için uyumlu. Gerçi metresi biraz daha pahalı ama sinyal kayıbı az oluyor. İnce kablolarda sinyal kayıbı fazla oluyor. Gerçi türksat için çok da farketmez sinyal kuvvetlidir, ama uzun mesafelerde önemlidir. Çatıya kuracaksan kalın, yok balkona koyacaksan birkaç metrede okadar farketmez, ince de olabilir ozaman.
Teknik olarak kablo kondansatör ve direnç özelliklerine sahip olduğu için bir band filtresi işlemini görüyor, dolayısıyla ince tür kablolar uydu gibi yüksek frekanslarda zayıflatılarak veriliyor, uzun mesafelerde buna dikkat edilmelidir (10-20 metre ve yukarısı). Pek kimse bilmez bunu o yüzden yazayım dedim, sonra başın ağrımasın :D
ne kadar kabloyla işin oldu bilmiyorum ama benim söyledigim ve vereckleri oldugu kablo çin malı ve ince degildir sadece demir karışımlı bakırdır ve 100 metreye kadar çok kullandım hiç sıkıntı yaşamadım kalite illaki olucaksa türk malı kablo en iyi kablodur orta sınıf bir kablo topu 100 metre olarak 30 tl lüx en iyi kalitede 100 metresi 70 milyon lira

N3CAT1

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
144
Sanırım bu uydu cihazını alacağım. Aslında dreambox almak isterdim ama şuan bütçem yetersiz. Evdekiler de PVR 'li olsun diyolar.

Hepsiburada.com mu yoksa vatanbilgisayar.com 'dan mı alsam. İkisinde de soru çıkmaz heralde ?

GamerShell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Önce ihtiyacını belirle ve ona göre uydu alıcısı seç.,
PVR kayıt yapabilen uydu alıcısı oluyor, ama FTA nedir bilmiyorum.
Çanak+LNB zaten 35-40TL civarında her yerden alabilirsin.
HDMI çıkışı HD televizyonun varsa işe yarar aksi takdirde bir işine yaramaz

Dreambox öneririm. Her şekilde bilgisayara bağlayabilirsin, Seri port ya da FTP ile bağlanabilirsin, bilgisayara kayıt yapabilirsin, internete bağlı bilgisayardan uydu alıcısına bağlanıp izleyebilirsin vs vs vs şifre kırma işlemleri zaten cabası

içerisinde de linux çalışıyor.

Ben gayet memnunum, bende orijinal var ama aynısının taklitini de kullanan arkadaşım var, hiçbir farkı yok, özellik kalite hepsi aynı...

Dreambox neymiş öyle uydu değil bilgisayar :)

malatya

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
banada bir tane lazım kayıt yapabilen ve biss key girilen bir uydu alıcısı lazım.