Bu telefonlar arasından hangisini önerirsiniz?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Bı kere en baştan LG ve iPhone 7 plus'ı sil bence çünkü LG'nin geçmişi çok vukuatlı g3,g4 gibi modellerden ayrıca servisi çok kötü hiç ilgilenmiyorlar. iphone 7 plus da çok eskidi artık ve ekran kasa oranı çok geride kaldı ayrıca kamerası da cidden kötü. Mi8 öneririm kendim de 128gblik modelini kullanıyorum çok memnunum mi8'e güvenmiyorum dersen Samsung öneririm s9(şarjı biraz az gidiyor diyorlar ama tam emin değilim) s9+ bütçen yetiyorsa hiç düşünme al. Aynı şeyler note 8-9 icin de geçerli bunlara da bütçen yeterse hiç düşünmeden al. Son olarak mate 10 pro da pek güncel cihaz değil o fiyata değmez.

Xioami 8 in kamerası nasıl kullanan biri olarak yorumlarsan? Dxomark da s9 Plus ile aynı puanı almış

Red hood

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Xioami 8 in kamerası nasıl kullanan biri olarak yorumlarsan? Dxomark da s9 Plus ile aynı puanı almış
Açıkçası ben kameradan çok memnunum. Daha çok ön kamera kullanıyorum portre modu çok iyi çalışıyor bunun dışında düşük ışık performansı da çok iyi gece arkadaşlarimla çok rahat fotoğraf cekilebiliyoruz. Arka kamerasını çok denemedim ancak o da genel olarak çok başarılı. Ayrıca bizzat iPhone 8le karşılaştırma fırsatım oldu. Kamera konusunda iPhone 8den oldukça üstün hem normal hem de düşük ışıkta.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Açıkçası ben kameradan çok memnunum. Daha çok ön kamera kullanıyorum portre modu çok iyi çalışıyor bunun dışında düşük ışık performansı da çok iyi gece arkadaşlarimla çok rahat fotoğraf cekilebiliyoruz. Arka kamerasını çok denemedim ancak o da genel olarak çok başarılı. Ayrıca bizzat iPhone 8le karşılaştırma fırsatım oldu. Kamera konusunda iPhone 8den oldukça üstün hem normal hem de düşük ışıkta.
Bilemiyorum dostum ya portre modun da 7 plus cok daha iyi diyolar gruplar da var mı örnek atabileceğin foto

abd1907

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Iphone 7 Plus - Tasarımı ve kalitesi hoşuma gidiyor

LG G7 - Her ne kadar ghost screen den korkasam da yenı modeller de yok deniniyo kamerası mukemmel diyolar

Mi 8 - En cok 7 plus ile bunun arasında kaldım kamerası için önyargılıyım

Mate 10 pro - İşlemcisi korkutuyo

Note 8 - Kamerası hakkın da pek fikrim yok önerir misiniz?

Benim için 1.kriter kamera 2.kriter şarjın günü cıkartması. Meiuzu 16 önermeyin lütfen meiuzu düşünmüyorum.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Pixel 2 XL veya düz 2 de olabilir 2.el temiz var tanıdıgım bi arkadaşım da
Zaten belli başlı da olsa yorumları siz güzel yapmışsınız. Bu forumda pek iPhone öneren görmedim ama bence alınabilir ve kamerası gerçekten iyi sonuçlar veriyor. LG konusunda G7 modelinde yakın çevremde hiç sorun görmedim şaka maka LG kendisini düzeltiyor olabilir almak isterseniz alabilirsiniz dolu dolu bir cihaz ama LG için bence daha erken sonradan üzebilir. Telefon da önceliğinizin kamera olduğunu düşünürsek Mi 8'i listede ve liste dışında ezecek çok cihaz çıkar. Mate 10 Pro biraz eski kalıyor ve Kirin işlemciyi ben sevmiyor, önermiyorum. Note 8 ise istediğiniz her şeyi belli başlı seviyede sunan bir cihaz fakat aynı fiyata daha güncel ve daha stabil S9+ var ve bence S9 Plus'ın alınması daha mantıklı olacaktır. Bu arada kamera konusunda Pixel sanırım hepsinden iyi sonuç verecektirç

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Zaten belli başlı da olsa yorumları siz güzel yapmışsınız. Bu forumda pek iPhone öneren görmedim ama bence alınabilir ve kamerası gerçekten iyi sonuçlar veriyor. LG konusunda G7 modelinde yakın çevremde hiç sorun görmedim şaka maka LG kendisini düzeltiyor olabilir almak isterseniz alabilirsiniz dolu dolu bir cihaz ama LG için bence daha erken sonradan üzebilir. Telefon da önceliğinizin kamera olduğunu düşünürsek Mi 8'i listede ve liste dışında ezecek çok cihaz çıkar. Mate 10 Pro biraz eski kalıyor ve Kirin işlemciyi ben sevmiyor, önermiyorum. Note 8 ise istediğiniz her şeyi belli başlı seviyede sunan bir cihaz fakat aynı fiyata daha güncel ve daha stabil S9+ var ve bence S9 Plus'ın alınması daha mantıklı olacaktır. Bu arada kamera konusunda Pixel sanırım hepsinden iyi sonuç verecektirç
kamerada hangi cihaz mi8 i eziyormuş

caglarcb

Asistan
Reaksiyon puanı
46
Mi 8 en alınabilir cihaz sanırım. Sd845 iyi işler çıkarıyor.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
S9 Plus a kaydım biraz ama amoled yanığı ve hayalet ekran şikayetleri geliyormuş

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,261
S9 içinde böyle şikayetler geliyor

İlginç ben denk gelmedim ama geliyorsa kullanıcı hatasından da kaynaklanıyor olabilir sadece cihaza kusur bulmak yanlış olur.
Hor kullanılmış da olabilir cihaz, bilemeyiz.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
İlginç ben denk gelmedim ama geliyorsa kullanıcı hatasından da kaynaklanıyor olabilir sadece cihaza kusur bulmak yanlış olur.
Hor kullanılmış da olabilir cihaz, bilemeyiz.
Sen de s9 plus var galiba bir kaç fotoğraf örneği atabilir misin problem olmazsa

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Mi8,meizu16th gibi cihazlarada bakabilirsiniz sd845 işlemci artı en az 1000 tl cepte :)

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Mi8,meizu16th gibi cihazlarada bakabilirsiniz sd845 işlemci artı en az 1000 tl cepte :)
Kamera olayından korkmasam mi8 alıp gecicem hem 0 almış olucam ama mi8'in kamerası bana youtube da karşılaştırma videoların da niyeyse kötü geliyor gözüme

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Kamera olayından korkmasam mi8 alıp gecicem hem 0 almış olucam ama mi8'in kamerası bana youtube da karşılaştırma videoların da niyeyse kötü geliyor gözüme
Kamerası gayet iyi ama bazen fazla satürasyon yapabilir ve detayı alamayabilir. Sanırım seni rahatsız eden şey bu.

Ama genel olarak iyi bir kameraya sahip.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Kamerası gayet iyi ama bazen fazla satürasyon yapabilir ve detayı alamayabilir. Sanırım seni rahatsız eden şey bu.

Ama genel olarak iyi bir kameraya sahip.
peki 2.eli boşveriş 0 alabilceğim cihazlar arasında sizce en iyi kameraya sahip en alınası hangisi yine mi8 mi :)

mate 10 pro
note 8
mi8

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
peki 2.eli boşveriş 0 alabilceğim cihazlar arasında sizce en iyi kameraya sahip en alınası hangisi yine mi8 mi :)

mate 10 pro
note 8
mi8
Orası biraz zor. Kendin bakmaya ne dersin? ;)

Photo compare Huawei Mate 10 Pro vs. Samsung Galaxy Note8 vs. Xiaomi Mi 8 - GSMArena.com

S9 Plus a kaydım biraz ama amoled yanığı ve hayalet ekran şikayetleri geliyormuş
Geç oldu ama söyleyeyim. Yanıklar tüm oled/amoled kullanan cihazlarda oluşabiliyor. Ama kronik yanıktan bahsediyorsan orası ayrı(öhöm el ci öhöm)

Ekran sızıntısı ise note serilerinde de görülmüştü.

Son düzenleme:

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375

mate 10 pro
note 8
mi8

Mate10pro yada meizu16th

Ne zaman alıcaksınız? Mi8 kamera güzel ve işlemcide güzel ama ben garanti olayı için mate10pro bakabilirdim.

Son düzenleme:

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Mate10pro yada meizu16th

Ne zaman alıcaksınız? Mi8 kamera güzel ve işlemcide güzel ama ben garanti olayı için mate10pro bakabilirdim.
Nisan ayının sonlarına doğru

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Hocam yanlış anlamada burda boş muhabbet yapıyoruz kaç ay var daha tam yeni modeller çıkması arifesindeyiz ve sen 5 ay sonra telefon alıcaksın onu soruyorsun inşallah iyi model çıkar geçersin ama şuan çok erken ayrıca sen o paraya çıkarsa oneplus 6t alırsın büyük ihtimal çünkü 4000'e kadar en iyi o var 2 aya oneplus7 gelir ayrıca dolara dikkat edin.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Hocam yanlış anlamada burda boş muhabbet yapıyoruz kaç ay var daha tam yeni modeller çıkması arifesindeyiz ve sen 5 ay sonra telefon alıcaksın onu soruyorsun inşallah iyi model çıkar geçersin ama şuan çok erken ayrıca sen o paraya çıkarsa oneplus 6t alırsın büyük ihtimal çünkü 4000'e kadar en iyi o var 2 aya oneplus7 gelir ayrıca dolara dikkat edin.
Almışken memnun olmak istiyorum çok anlamam telefonlardan şimdiden araştırıyorum, 3000-4000 tl veriyoruz sürekli değiştiremem. oneplus ve meiuzu modelleri almayı düşünmüyorum.