Bu sistemi toplayacağım fikir verin?

Bu konuyu okuyanlar

AlcyoneSK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba, uzun araştırmalarım sonucunda en uygun fiyatla ve ileriye dönük çok zarar ettirmeyeceğini düşünerek itopya adlı siteden topladığım sistem aşağıda vereceğim görselde mevcut. (henüz sistemi gerçek anlamda kurmadım bu şuanki proje)
hard disk ve monitör olarak ikinci el alacağım hatta kasa ve ram, soğutucular ucuza gelsin diye araştırma yapacağım.

Sorularım şunlar:
1-Sitedeki kasayı alırsam içindeki psu yeterli gelecek midir?
2-İşlemci soğutucu modelleri soketlere oturmama gibi farklar gösterir mi? (soğutma performansını sormuyorum)
3-Bu parçaları anakarta tanıtmada vs sıkıntı olur mu, tüm parçalar birbirine uyumlu mudur?
4-Parçaları kasada birleştirirken ne gibi kablo,macun vs ince ihtiyaçlarım olacak hepsini nasıl temin edeceğim?
5-Bilmediğim veya eksik/hatalı yaptığım birşeyler varsa söyleyin lütfen.

Not: İlk defa kasa toplayacağım için biraz daha net bilgiler verirseniz sevinirim çünkü her parçası hakkında tam bilgiye sahip değilim.
Darboğaz diyecekler için: İşlemci ve ekran kartı uyumunu araştırdım tam ucu ucuna gelmesi az bi darboğaz yapma ihtimali yüksek. Genellikle pubg,csgo oynayacağım, yapay zeka oyunları fazla oynamıyorum.

sistem.png

SİSTEMİN HAZIR LİNKİ :
Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA

Son düzenleyen moderatör:

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
Merhaba,
Bütçeniz nedir?