Bu sistem istediğimizi açar mı?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

KutupAyısı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
i7 9750h işlemci - GTX 1050 3gb ekran kartı - 480gb ssd - 8gb ram (total 5300 tl)
Monster laptop v13.6.1 gerçektende solidwork, autocad, assasins creed, lol gibi programları adam akıllı çalıştırabilir mi? sadece şu 4 program için alacağım. E tabi filmde izlerim :D
ısınma sorunu veya kronik problemleri var mıdır bu monsterin?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Kullanacağınız programları rahatlıkla açar. Oyunları da oynatır denebilir. İ7 9750H bu yük altında tabiki ısınma sorunu doğuracaktır fakat bunuda ya termal macunu yenilemesi ya da Maks. 300 TL'lik bir soğutucu ile halledebilirsiniz. Monster bir artısı olarakta herkes servisini çok över.
Buradan da yorumları okuyabilirsiniz.

KutupAyısı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kullanacağınız programları rahatlıkla açar. Oyunları da oynatır denebilir. İ7 9750H bu yük altında tabiki ısınma sorunu doğuracaktır fakat bunuda ya termal macunu yenilemesi ya da Maks. 300 TL'lik bir soğutucu ile halledebilirsiniz. Monster bir artısı olarakta herkes servisini çok över.
Buradan da yorumları okuyabilirsiniz.
Evet bilgisayarları yakından görme fırsatı bulmuştum güler yüzle karşılamışlar ve servisi çok övmüşlerdi. Fakat i7 9. nesil bir işlemci neden fazlasıyla ısınsın bilemedim solid çok mu zorlar? yoksa i5 daha mı uyumlu?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Evet bilgisayarları yakından görme fırsatı bulmuştum güler yüzle karşılamışlar ve servisi çok övmüşlerdi. Fakat i7 9. nesil bir işlemci neden fazlasıyla ısınsın bilemedim solid çok mu zorlar? yoksa i5 daha mı uyumlu?

İntel işlemciyi çok güçlü yapmış güçlü olunca daha fazla enerji ihtiyacı duyuyor bu da ısınmasını sebep oluyor.

KutupAyısı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
İntel işlemciyi çok güçlü yapmış güçlü olunca daha fazla enerji ihtiyacı duyuyor bu da ısınmasını sebep oluyor.
Anladım çok saolasın. Son olarak eğer i5 9. nesil yaparsam ısı sorununu giderip performansına zarar verirmiyim peki? Şimdiden çok teşekkürler

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Anladım çok saolasın. Son olarak eğer i5 9. nesil yaparsam ısı sorununu giderip performansına zarar verirmiyim peki? Şimdiden çok teşekkürler
Çok az bir işi farkı olacağından kaliteden taviz vermeye gerek yok.
Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun.

KutupAyısı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çok az bir işi farkı olacağından kaliteden taviz vermeye gerek yok.
Rica ederim. Şimdiden hayırlı olsun.
Tam anlayamadım :D i5 dahamı kaliteli olur ısıyı azaltacağından yoksa az bi ısıdan birşey olmaz i7 daha iş görürmü demek istedin :D

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Diğer konudan devam edelim :).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...