Bu resimdeki işletim sistemi android mi?

Bu konuyu okuyanlar

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Galaxy S4 'üm var . forumda takip ettiğim kadarıyla başka bir şey yüklüyorlar telefona ne olduğunu anlamadım?

saf android mi bu? yoksa jailbreak gibi bir şey mi?
faydaları var mı?
nasıl yüklenir ?
ismi nedir?
:blink:
promo_samsung-galaxy-s4-google-edition1377270433.jpg

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Saf Android. Galaxy S4 Google Edition bu telefon. Samsung bölümüne bakarsan bulabilirsin nasıl yüklendiğini. Faydaları daha az ram harcıyor,daha stabil ve hızlı ama galaxy s4 ün kendine özel özellikleri olmuyor.

passkeys

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kendine özel özelliklerini kullanmıyorum zaten :D

mr_rain

Guru
Reaksiyon puanı
441
Resimden anlaşılacak bir şey değil aslında ancak HTC ONE ve SGS4 için duyurulan stock rom görsellerine benziyor.

Saf android google tarafında sunulan ve üzerinde oynama yapılmamış sürümdür. Nexus modellerde olur sadece ancak şimdi özellikle diğer firmaların amiral gemisi diye tabir edilen üst modellerine de vermeye başladı.

Avantajı android dünyasının en hızlı ve stabil sürümüdür. Kullandığım Nexus 4 cihazda 2 gb ramin genelde 500-550 mb sini kullanıyor sistem. Geri kalan kısım da fazlasıyla yetiyor. Sıfır donma ve tıkanma ile kullanıyorsun.

Dezavantajı yok aslında. Sadece modifiye edilmediği ve saf sürüm olduğu için zamanla sıkıcı gelebilir. Onu da launcher ile giderebilirsin ancak tavsiye etmem. Cihaz bazen kararsızlaşıyor.

Ɲevermore

Profesör
Reaksiyon puanı
249
ve Bu Türkiye'deki galaxy s4'lere yüklenmiyor

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Resimde görünen cihaz Samsung Galaxy S4 Google Edition. Cihazda stok android 4.3 romu yüklü. Cihaz henüz Türkiye'ye gelmedi. Bu romu normal Galaxy S4'e yüklemezsin. Faydası normal Galaxy S4'e göre çok daha stabil ve hızlıdır. Ama Galaxy S4'ün kendine has özelliklerinden mahrumdur. Ama istersen saf android'i cihazına root atarak custom rom yükleyip yaparbilirsin.