Bu nvidia grafik sürücüsü windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir, bu grafik sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulunamadı hatası

Bu konuyu okuyanlar

unau620

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar öncelikle forumdaki baştaki çözümü denedim ve olmadığı için yazıyorum.

Ekran kartı güncellemesi yapamadığım için ekran kartını DDU ile kaldırdım ve tekrar yüklemekti amacım.
Ancak burdaki çözümdekinin aksine DDU seçeneklerinden;
-Sistem geri yükleme noktası oluştur seçeneğini,
-Ortakların tekliflerini göster seçeneğini,
-Başlangıçta güveli mod mesaj kutusu göster seçeneğini

dışındaki tüm seçenekleri işaretledim. Çünkü okuduğum yerde öyle yazıyordu.
bcdedit /set pciexpress forcedisable

bu kodu da komut sistemine girdim başarılı dedi yeniden başlattım.
Ancak yine aynı hatayı aldım.
Sonrasında [Çözüm] Nvidia Grafik Sürücüsü Uyumlu Donanım Bulunamadı Hatası bunu denedim yine aynı hatayı verdi.
Yardımcı olabilecek var mı acaba çok teşekkürler şimdiden.

hata bu tam olarak ver ekran kartım nvidia gtx960 m laptop kullanıyorum.
Aygıt yöneticisinde ekran kartım gözükmüyor. 70427

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Önceki sürümlerden onaylanmış sürücüler denediniz mi?

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Siz anladığım kadarıyla en güncel sürücüyü kurmaya çalışmışsınız. Bu gibi durumlarda NVIDIA tarafında sorun yaşanabiliyor. Aynı şey AMD tarafında geçerli mi orasını bilemiyorum. Şu an bakıyorum Linux'un yanına yüklediğim Windows 10 sistemimde 391.35 sürümü stabil olarak çalışır durumda. Zira ekran görüntüsüyle desteklediğiniz sorunu yazılımlar kurmam gerektiğinde Windows'ta ben de yaşadım. Bana çözümü getiren şey şu oldu, ilk önce DDU yardımı ile NVIDIA'ya ait yüklü sürücü ve dosyaları tamamen sistemimden kaldırdım. Daha sonra Windows Update'den bana önerilen yukarıda bahsettiğim sürücü versiyonunu başarılı şekilde sisteme dahil ettim. Ben de çalışıyorsa bozma mantığına güvenerek bu şekilde devam ediyorum. Güncel sürücüler ne zaman sorunsuzca yüklenebilir duruma gelirse NVIDIA tarafında işte o zaman düşünürüz.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Nvidia GPU kimliklerini eklemiyor sürücülere. O yüzden böyle oluyor.