Bu laptopa win 7 mi XP mi?

Bu konuyu okuyanlar

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
3gb ram intel core i5 ati radeon hd 5450 dell marka laptop var.
Win 7 yüklü, xp yüklenmesi durumunda oyun performansında artış sağlayabilir miyim ?

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Oyunlarda performans arttırır mı bilmem benim pc eski win7 kullanıyorum oyunlarda xp açıyorum artış var biraz.
Ama oyun dışında hiç gerek yok XP ye. Güzel sistemin var kur win7 yi de xp yi de bana sorarsan.

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Ozelliklerini belirttigin notebook a Windows Xp kurmak notebook a karsi haksizlik olur. Oyun performansi konusunda birsey degisecegini zannetmiyorum.

ddddddddddd

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
keslinlikle win7 düşünme bile.bende samsung atom işlemcili 2gb dd2 ram ,250gb hdd netbook var win7 ultime kurulu

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
İ5 İşlemci Kullanıyorsan Tabiki Windows 7 !

captaingreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Kesinlikle Windows 7 ama kullandığın sürümde önemli tabi,notebook'da ultimate olmaz,kurabilirsin sorun olmaz ama home basic veya home premium'a göre notebook'u kasar o yüzdende hiçbir firma ultimate sürümünü sonk kullanıcıya sunmaz bi atom işlemcili netbook'a ultimate :D kurarsan kasar tabi o makina için o işletim sistemi yalnış starter ile geliyor zaten onu istemezsen ozaman home basic kurman gerek ama diğer sürümlerden birini kurduğunda ister istemez donanımlardan istediğin performansı alamazsın,xp yanlış windows 7 home premium ideal.

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
XP performansını azaltır senin sisteminde.Kesinlikle 7...

7 Ultimate ise daha güzel olur...

Bekçi

Doçent
Reaksiyon puanı
3
zaten win 7 home premium yüklü. yani ne biliim bu şekliyle bile 2.27 ghz bunu da anlamış değilim. Bir de 64 bit işletim sistemi

yani oyunlarda fps kaybı görünür derecede bilemiyorum ne yapacağım :)

kaplan42

Asistan
Reaksiyon puanı
10
O notebook a xp kurmayı aklından bile geçirme.

CODON

Doçent
Reaksiyon puanı
5
zaten win 7 home premium yüklü. yani ne biliim bu şekliyle bile 2.27 ghz bunu da anlamış değilim. Bir de 64 bit işletim sistemi

yani oyunlarda fps kaybı görünür derecede bilemiyorum ne yapacağım :)

"yani ne biliim bu şekliyle bile 2.27 ghz" demek ne demek :) daha önce XP kurdun mu ki FPS kaybı çok diyorsun.Eğer kurduysan ve daha yüksek FPS alıyorsan.7 de bir problem vardır demektir ki format at programlar çokta işe yaramaz.Tekrar 7 Ultimate kur.Yine bak FPS'ne aynı değerleri alıyorsan sistemin o kadar veriyordur...

karcx

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Ben olsam windows 98 kurardım.Daha hızlı hemde güvenli:)

mcht_z

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ekran kartın DirectX 11 Destekliyorsa bunu sadece Windows 7'de kullanabilirsin. XP'de DirectX 11 kullanamıyorsun. Benim Windows 7'ye geçişimdeki başlıca etken bu olmuştu :)

byharby

Müdavim
Reaksiyon puanı
21
Tabiki win 7 kurmalısın. Win 7 en basit şekliyle XP kadar hızlı , vista kadar görsele hitap eden bir işletim sistemi. O sisteme win 7 gider. Oyun performansı olarak da artış olabilir. Adı üstünde işletim sistemi, donanımları algılar , işletir, düzenli, uyumlu çalışmasını sağlar.

mr_rain

Müdavim
Reaksiyon puanı
441
Xp kurarsan yazık edersin sisteme

ck-xe

Müdavim
Reaksiyon puanı
39
Windows 98, 1GB'dan fazla ram kaldırmıyor :D

nevom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesinlikle Windows 7 ama kullandığın sürümde önemli tabi,notebook'da ultimate olmaz,kurabilirsin sorun olmaz ama home basic veya home premium'a göre notebook'u kasar o yüzdende hiçbir firma ultimate sürümünü sonk kullanıcıya sunmaz bi atom işlemcili netbook'a ultimate :D kurarsan kasar tabi o makina için o işletim sistemi yalnış starter ile geliyor zaten onu istemezsen ozaman home basic kurman gerek ama diğer sürümlerden birini kurduğunda ister istemez donanımlardan istediğin performansı alamazsın,xp yanlış windows 7 home premium ideal.

Hocam Ultimate en performanslı ve en dolu olan Windows 7 dir. Pc üreticilerinin vermemesinin nedeni zaten Ultimate 450 TL civarı :D