Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

eronis

Dekan
Onursal Üye
KDE iyi güzel de adam hafif ve sade diyor. KDE hafifse Xfce kütlesiz mi? :D
KDE çok az ram yiyor. GNOME'un neredeyse yarısı kadar falan tüketiyor ama GNOME'dan daha yavaş değilse bile hız olarak rakibi GNOME :) Bir çok durumda GNOME'un daha akıcı olduğunu söyleyebilirim :)

tuxuf

Üyecik
KDE çok az ram yiyor. GNOME'un neredeyse yarısı kadar falan tüketiyor ama GNOME'dan daha yavaş değilse bile hız olarak rakibi GNOME :) Bir çok durumda GNOME'un daha akıcı olduğunu söyleyebilirim :)
Aslında aralarında atla develik fark yok. Efektleri kapatılmış bir KDE ile Xfce arasındaki tek fark 100 MB ram. Bence KDE hakeder.
RAM demedim zaten. Neden RAM'e taktınız anlamadım. Ben de biliyorum 2 GB RAM yemediğini. :D
Hafif ve sade sıfatını KDE'nin taşıdığını düşünmüyorum. Çok karışık ve animasyonlu. Ona dedim linç etmeyin yav.

RAM demedim zaten. Neden RAM'e taktınız anlamadım. Ben de biliyorum 2 GB RAM yemediğini. :D
Hafif ve sade sıfatını KDE'nin taşıdığını düşünmüyorum. Çok karışık ve animasyonlu. Ona dedim linç etmeyin yav.
SEVMİYORUZ SENİ :D

Şakası bir yana, KDE kaynakları epey az kullanıyor aslında. Hani dediğim gibi efektler falan kapanırsa kedi moduna giriyor. Açık olsa dahi bence mahsuru yok emekli bilgisayarı işi xfce yerine önerilemesinin.
--- Gönderi Güncellendi ---
Ha hantallık ezeli ve ebedi. KDE 3den beri hantallık yapıştı adamlara.

tuxuf

Üyecik
Ama bu Xfce'nin KDE'den inanılmaz derecede daha kararlı olduğunu değiştirmez. :cool:
KDE çok çöküyor. Ayarlar açılınca çökülür mü ya? :D Benim sistem fena değil ama Xfce kullanıyorum. Çünkü kararlılık hastasıyım.

Yalnız konu dağılıyor da, @Halktan Biri bir karara vardın mı?

Ama bu Xfce'nin KDE'den inanılmaz derecede daha kararlı olduğunu değiştirmez. :cool:
KDE çok çöküyor. Ayarlar açılınca çökülür mü ya? :D Benim sistem fena değil ama Xfce kullanıyorum. Çünkü kararlılık hastasıyım.

Yalnız konu dağılıyor da, @Halktan Biri bir karara vardın mı?
Yalan. Benim sistemde taş gibi taş :D

Ne kadar çok uygulama yüklersen ram kullanımı o kadar artar :)
Elementary OS kullanıyordum bir ara. Ram kullanımı %60 larda geziyordu ama kasma filan yoktu. Görsellik olarak da çok hoş görünüyordu. Denemediysen tavsiye ederim :)
Linuxun Ram kullanımı yönetimi windowsa göre çok daha gelişmiş ve iyidir.
boşta kalan RAM ı cache olarak kullanır Cahce i kernele vereceğiniz komutlarla resetleyebilir veya düşürebilirsiniz.
System ilk açıldığındaki RAM kullanımı gerçek değerdir.

Ayrıca kde ye laf atan arkadaşlara 1-2 çift sözüm var :); Düzgün yapılandırır ve özelleştirirseniz KDE ile XFCE arasında RAM kullanımı veya hız farkı olmaz, buradan da xfcecilere hodri meydan.

tuxuf

Üyecik
Linuxun Ram kullanımı yönetimi windowsa göre çok daha gelişmiş ve iyidir.
boşta kalan RAM ı cache olarak kullanır Cahce i kernele vereceğiniz komutlarla resetleyebilir veya düşürebilirsiniz.
System ilk açıldığındaki RAM kullanımı gerçek değerdir.

Ayrıca kde ye laf atan arkadaşlara 1-2 çift sözüm var :); Düzgün yapılandırır ve özelleştirirseniz KDE ile XFCE arasında RAM kullanımı veya hız farkı olmaz, buradan da xfcecilere hodri meydan.
Hâlâ RAM diyorlar. Ay bana bişiyler oluyo. :eek:

eronis

Dekan
Onursal Üye

syfsn

Profesör
stat counter