Bu Kasayı Nasıl Yapmış?

Bu konuyu okuyanlar

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Videodaki arkadaşın kasasının içindeki ışık müzik ritmine göre yanıp sönüyor. Ayrıca kasanın yanındaki yuvarlak pervaneden yazılı bir şeyler dönüyor. Bu sistemi nasıl yapmış? Yoksa kasanın bir özelliği mi? O parçalar sonradan takılıyorsa isimleri nedir ve nasıl temin edilir?

http://www.youtube.com/watch?v=_DhpKz_k4yA

brokenxxl

Doçent
Reaksiyon puanı
5
yahu buda ayrı bi enteresanlık madem o zımbırtılara para verecek kadar paran var neden donanımını daha üst seviyeye yükseltmek yerine bunlara heves ederlerki

arabaya binmek yerine bin yerine bin ekleme yapıp kullanılmaz hale getirenlerle aynı mantık.

skys

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Ohaa süper birşey ya...

Çok güzel yapmış helal olsun

feerleas

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
yaa pc degılde calan sarkıya bıttım adını bılen varsa yazarmı acaba ?

kaberdey

Müdavim
Reaksiyon puanı
87
hepsi sonradan eklenebiliyor.
Normal modifiye araçları da satan bilgisayarcılarda bulabilirsin.
Çok daha fazlası yapılabiliyor, bu adam çok bişi yapmamış daha :)

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Kaberdey, internet üzerinden bu parçaları temin edebileceğim bir adres verir misin lütfen..

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Uzun zamandır bildiğim ve alışverişde yaptığım firebal.net var mesela

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Çok teşekkürler skynet

lazerboy

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Vay be böyle bir odam olsun isterdim.4-5 tane PSP'si var elemanın :D

SKYNET

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Fanın modeli Bluegears b-Cool 12cmlik

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Evet, fan bu... Peki Türkiye'den nasıl alabilirim? Hemen araştırmaya geçip sipariş vereceğim .

LWMP

Doçent
Reaksiyon puanı
3
led ısıklar sabıt duruyor ekran kartının altında ısıgın yanıp sonmesını nasıl yapmıs???

globy7

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kasanın orjinali FEEL HURRICANE MIO733-BS FL550 SİYAH 300W Kasa fiyatı ortalama 120 lira civarı neon ışıkları istediğin bi aksesuarcıdan alabilirsin power supylyden güç alır ışığın yanıp sönmesini tam bilemicem ama winampta bi eklenti sayesinde klavye ışıklarının(caps lock ışığı vs.) ritme uyarak yanıp sönmesi sağlanıyordu bunu daha büyük ledlere takanları duymuştum fandaki yazıyıda muhtemelen aldığı ek bi donanımla yapmıştır Türkiye'yi bilemiyorum ama alibaba.com da bu tarz şeyleri bulabilirsin belki bakmadım ama varmı yokmu diye böyle ekstrem şeyleri sattıklarını duymuştum isme aldanma yabancı menşeyli bi sitedir :mrgreen: satılmıyorsada eleman PIC programlama ilede yapmış olabilir :D

düzeltme: kasa FEEL TYPHOON 0509ULA-BS FL460 SİYAH 350W Kasaya daha çok benziyor modeli tutturamasamda kasa feel marka o kesin :D

pesimist

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
2,007
Kasa raidmax marka çok fena sallamışsın :D

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Yıllar önce görsel şölen olsun diye beyaz köpük üzerinde bir devre oluşturmuştuk.Yanlış hatırlamıyorsam 35 ohm lik dirençleri renkli led lambalar ile birbirine bağlamıştık.Kolonların kablolarını sıyırıp ucları buraya ilave etmiştik.Şarkı sırasında her kickte (bass) ledler yanıyordu.Ses ne kadar açıksa o kadar yanıyorlardı.Yüksek seste ise 1 saate kalmadan patlıyorlardı:DKaranlıkta filan güzel görüntü oluşturuyordu.Bu kasada da benzer bir sistem var sanırım.

Genero

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Yıllar önce görsel şölen olsun diye beyaz köpük üzerinde bir devre oluşturmuştuk.Yanlış hatırlamıyorsam 35 ohm lik dirençleri renkli led lambalar ile birbirine bağlamıştık.Kolonların kablolarını sıyırıp ucları buraya ilave etmiştik.Şarkı sırasında her kickte (bass) ledler yanıyordu.Ses ne kadar açıksa o kadar yanıyorlardı.Yüksek seste ise 1 saate kalmadan patlıyorlardı:DKaranlıkta filan güzel görüntü oluşturuyordu.Bu kasada da benzer bir sistem var sanırım.

sana katılıyorum dostum başka türlü zor yani benimde aklıma gelen bi bu var