Bu kadar düşük notu aileme nasıl söylerim?

Bu konuyu okuyanlar

selimkaraca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. 10. sınıf öğrencisiyim. Daha bu hafta 1. yazılılarımız bitti ve durum çok kötü.

Matematikten 15 almışım. Hayatımda aldığım en düşük not. Geçen sene 2. dönemki notlarım 71-98 idi.

Kimyadan 30 almışım. Geçen sene 70-85 gibi notlarım vardı.

Edebiyattan 36 almışım. Geçen sene 100-100 almıştım.

Tarihten 51 almışım. Geçen sene 93-49 almıştım, fakat ilk yazılıdan dolayı kızmamışlardı.

Biyolojiden 62 almışım. Geçen sene 85-90 idi.

İngilizceden 88 almışım, iyi bir not ama şimdiye kadar hep 100 almıştım ve PET - Flyers belgelerim var.

Almancadan 100 almışım. İyi olan da bir tek bu.

Anneme söylesem kızmaz, sadece üzülür. Babam ne tepki verir bilemiyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olun.

NOT: Lütfen " söyleme karneyi görürler " veya " ilk düşük olanı söyle, sonra yüksek olanı söyle" tarzı cevaplar atmayın. Eğer karne gününü beklersem ( ki bekleyemem, veli toplantısı diye bir şey var ) o zamana kadar mutlu olduğum anlarda bile bu kötü notlar aklıma gelip tüm moralimi yok edeceğim. Ayrıca gizlersem daha çok kızarlar.

Teşekkürler.

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
İkinci yazılılar başlamadan en kısa zamanda söyle de ders çalışman konusunda biraz baskı yapsınlar. İşi sana bırakınca sonu hoş olmuyo gibi :)

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Bir an önce ailene tatlı bir dil ile almış olduğun notları söylemelisin, veli toplantısı sırasında öğrenirseler eğer senin için daha kötü olacaktır. Senin ağzından duymaları daha iyi olacaktır.

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,060
Durum vahim...

BYZADE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Kardesim herseyi akisina biraz takma kafana bu kadar ikinci sinava aslanlar gibi calisirsin duzeltirsin notlarini ailenede soyle dogruyu yalan soylemekden iyidir anlayisla karsilar ailende :)

garmel.373

Asistan
Reaksiyon puanı
120
Burada asıl önemli olan sendeki bu düşüşün sebebi ne? Arkadaş çevren, oyun, internet(sosyal medeyada fazla takılmak), vb bunlardan hangisi veya hangileriyse artık bir dur demen gerekiyor. Annene söyle sınavlarım kötüydü ama dersimi aldım de. Artık kendini toplayacağını ailene göster. Tabii ki bu süreç biraz zorlu geçebilir. Fakat ailen, senin çalışıp çabaladığını gördükçe sana olan inançları-güvenleri dahada artacaktır.
Notlar gelip geçicidir, ama o notları alırken edindiğimiz davranışlar zaman ilerledikçe ne yazık ki çok zor değişir... (her ne kadar anne-babalar not not dese de, esas bundan korkarlar)

Reaksiyon puanı
2,554
Bende lise 1 de sınıf birincisiydim (en soytarı sınıfa düşmüştüm adımız çıkmıştı zaten) hatta çok istediler bilgi yarışmasına katılayım ama ben katılmadım neyse aynı dediğin gibi benimde notlar hep yüksekti ancak bende sayısal seçtim aynen böyle notlar çakıldı.
Ben bizimkilere ben sayısalcıyım dersler zor ama bir şekilde geçerim kalmam dedim.
Öylede oldu biraz çalıştım özellikle sınav yaklaşırken 1 olan notlar 3 oldu 2 ler 4 oldu falan öyle işte birtek biyoloji sevmezdim o 2de kaldı diğer dönem oda 3 oldu.
Sınava girdiğine göre soru stillerini az çok öğrenmişsindir ona göre 2. sınava kendini hazırla düzgün not tut eğer tutmadıysan tutan arkadaşlarından falan al iyice çalış.
En fazla kızarlar seni öldürecek değiller ama senin önüne bakman lazım.

Xyler

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Takma kafaya.olumlu dunya...dote giren semsiye acilmaz...once kafani topla.neden bu duruma dustun diye cozmeye calis.sonra da o sorunu coz ders calis.

selimkaraca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Burada asıl önemli olan sendeki bu düşüşün sebebi ne? Arkadaş çevren, oyun, internet(sosyal medeyada fazla takılmak), vb bunlardan hangisi veya hangileriyse artık bir dur demen gerekiyor. Annene söyle sınavlarım kötüydü ama dersimi aldım de. Artık kendini toplayacağını ailene göster. Tabii ki bu süreç biraz zorlu geçebilir. Fakat ailen, senin çalışıp çabaladığını gördükçe sana olan inançları-güvenleri dahada artacaktır.
Notlar gelip geçicidir, ama o notları alırken edindiğimiz davranışlar zaman ilerledikçe ne yazık ki çok zor değişir... (her ne kadar anne-babalar not not dese de, esas bundan korkarlar)
Teşekkür ederim.

Reaksiyon puanı
227
Açıkça itiraf et! ;) Kaçışın yok.
Crackik Windows olurda cracki karne olmaz.

Black15

Asistan
Reaksiyon puanı
151
Yüksek notlardan başım dönmüştü, biraz alçak irtifaya geçtiydim dersin evlât! :D
Yazdım bir kenara. :D

Güzel bir şekilde söylersen sorun olmaz, en fazla 2. yazılıya kadar daha çok ders çalıştırırlar ki, bu senin için iyi olur.

RoccoNiyd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eğer sorgulamazlarsa sen de onlara söyleme.Diyelim sordular açıkla ve kesinlikle sebebini söyle.Ya da gözyaşı dök.

Supercrusher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamlar. 10. sınıf öğrencisiyim. Daha bu hafta 1. yazılılarımız bitti ve durum çok kötü.

Matematikten 15 almışım. Hayatımda aldığım en düşük not. Geçen sene 2. dönemki notlarım 71-98 idi.

Tarihten 51 almışım. Geçen sene 93-49 almıştım, fakat ilk yazılıdan dolayı kızmamışlardı.

İngilizceden 88 almışım, iyi bir not ama şimdiye kadar hep 100 almıştım ve PET - Flyers belgelerim var.

Anneme söylesem kızmaz, sadece üzülür. Babam ne tepki verir bilemiyorum. Lütfen bu konuda yardımcı olun.

NOT: Lütfen " söyleme karneyi görürler " veya " ilk düşük olanı söyle, sonra yüksek olanı söyle" tarzı cevaplar atmayın. Eğer karne gününü beklersem ( ki bekleyemem, veli toplantısı diye bir şey var ) o zamana kadar mutlu olduğum anlarda bile bu kötü notlar aklıma gelip tüm moralimi yok edeceğim. Ayrıca gizlersem daha çok kızarlar.

Teşekkürler.
Ben şu an 10. sınıf öğrencisiyim,9. sınıf genel ortalamam 98, 10. sınıf 1. dönem ortalamam 90'dı.Bu dönem ise tüm yazılılarım 60-40 arası. notlarımı

Teşekkürler.
Şu an 10. Sinif ogrencisiyim. 9. Sinifta genel ortalamam 98,10. Sınıf 1. Donem ortalamam 90 di. Ama 2. Donem 1. Yazililarim 60-40 arasi. Babama yuksek not soyleyemem cunku bir yerden bulur. Hoca soyle hoca boyle ayaklarina da yapamam cunku benim babam da ogretmen. Vaziyet boyle kotu son bir kac gunum... babam illaki notlarimi ogrenecek...

gazzprom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hacım aradan 2 sene geçmiş şuan belki ünidesin ancak ben meslek lisesi öğrencisiyim 5 sınavdan 10 24 36 22 54 almışlığım vardı ancak bunların hepsi çalışmamaktı ben anlattım aileme.kafamı toparladım ve notlar 40 50 puan arttırmayı başardım

Le Spatula

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
arada olur öyle. Biraz daha çalışma temponu artır. zayıf derslerine ağırlık ver biraz.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Adam üniversiteyi bitirdi, askere gitti daha yanıt yazıyorsunuz. :)

bonusman

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Kardeşim bence ailene şöyle herşeyi kafana takma hasta olursun

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bu arada aynı bu adam gibi notlarım var ha bana aynısı olmasın.