Bu işlemcime hangi anakartı satın alabilirim?

Bu konuyu okuyanlar

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar merhaba İntel Pentium D 3.00 ghz işlemcim var (herhalde Pentium D 820 oluyordur)

Bu işlemcime hangi anakartı satın alabilirim?

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4

Max2Life

Asistan
Reaksiyon puanı
0

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
PLGA775 yonga setinde bir anakart destekliyor. Ama sana yeni bir işletim sistemi ve anakart almanı öneririm.

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yanlız pentium D 820 hızı 2,80. İşlemci bilgini dikkatli kontrol et.
http://tr.msi.com/product/mb/G41M-P33-Combo.html#/?div=CPUSupport
http://www.vatanbilgisayar.com/anak...3--vga-anakart/productdetails.aspx?I_ID=55964

Sanırım bu işini görür sen yinede mağazaya uğra orda danış montaj bilmiyorsan belli bir ücrete de sanırım montajını yaparlar.
Cevabınız için çok teşekkür ederim

bendeki işlemci 3.0 ghz ben tahmini olarak 820 dedim, 3.0 ghz hangi model oluyor bilmiyorum (940 olamaz sanırım)

acaba bu anakart montajı zor mudur? bu işi bilmeden yapmanın herhangibir tehlikesi var mıdır? anakart almak zaten yeterince bütçemi zorlayacak birde üstüne montaj için ayrı para ödemeyeyim

son olarak 2 sorum var:

1. işlemcim DDR3 rami destekliyor mu?

2. bu anakartı (yada 775 destekli herhangibir anakart) yazıcıoğlu işhanında bulabilir miyim? (vatan bilgisayardan yediğim kazığın acısı hala taze)

PLGA775 yonga setinde bir anakart destekliyor. Ama sana yeni bir işletim sistemi ve anakart almanı öneririm.

cevabınız için teşekkür ederim ancak demek istediğinizi daha bir açık anlatır mısınız?

fk555897

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Benim demek istediğim işlemcini destekleyecek anakartın yongasının PLGA775 olması gerekiyor. Bence bu zamanda çıkacak oyunları İntel Pentium D'nin kaldırması çok zor. RAM konusuna gelince. RAM'in DDR3 veya DDR2 olması işlemci ile değil anakart ile alakalıdır. Yani DDR3 destekli bir anakart alırsan DDR3 RAM takabilirsin.

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Benim demek istediğim işlemcini destekleyecek anakartın yongasının PLGA775 olması gerekiyor. Bence bu zamanda çıkacak oyunları İntel Pentium D'nin kaldırması çok zor. RAM konusuna gelince. RAM'in DDR3 veya DDR2 olması işlemci ile değil anakart ile alakalıdır. Yani DDR3 destekli bir anakart alırsan DDR3 RAM takabilirsin.

Cevabınız için çok teşekkür ederim

anakart ile ekran kartını zorunluluktan dolayı değiştiriyorum; anakart + ekran kartı + ddr3 ram + işlemci (Amd Sempron 145 60 tl) bütçemi zorladı

bende şimdilik idare etsin diye sadece anakart ile ekran kartını değiştiriyorum Crysis 3 için şimdilik bekleyeceğiz artık :)

bir soru daha (elini veren kolunu kurtaramıyor mubarek :) )
http://www.vatanbilgisayar.com/anak...3--vga-anakart/productdetails.aspx?I_ID=55964

bu anakarta 4 gb ram takılabilir mi?

bu anakartta onboard ses kartı ve ekrankartı var zannediyorum acaba doğru mu anlamışım?

intel1111

Asistan
Reaksiyon puanı
4
cevabınız için çok teşekkür ederim

fatihsyn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sen gb al bnce b n de itel i7 var bn gine gb kulanıyorum tavsiye ederim biraz pahalı ama sn onu al uyor