Bu internet Türkiye’ye yakışmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Yapılan bir araştırmaya göre Türkiye internetin dünyada en hızlı olduğu 120'inci ülke oldu. Özellikle adil kullanım kotası kaldırıldıktan sonra vatandaşlar her ay internete hatırı sayılır bir ücret ödüyor.

shutterstock_155734379-1_16_9_1582375171-880x495.jpg

Daily Mail'ın Website Tool Tester araştırmasının sonuçlarını derlediği habere göre Türkiye dünyada internetin en hızlı olduğu 102'inci ülke oldu. Türkiye’de internet hızı Belize, Endonezya, Bahreyn ve Katar gibi ülkelerden daha kötü durumda.
207 ülkenin yer aldığı araştırmaya göre Türkiye'nin en iyi çıkış anında internet hızı 5.27 mbps.
Türkiye'de sabit internet hizmetinden yüzde 7.5 Özel İletişim Vergisi alınıyor.

22subatinternetgraf.jpg

1 Ocak 2019 itibariyle internette adil kullanım kotası kaldırıldı. Artık kota aşımlarında internette hız düşümü yaşanmıyor. Fakat internet fiyatları ciddi bir şekilde yükseldi.
MBPS NEDİR?
Mbps (Megabits per second) veri hızını anlayabilmemiz için kullanılan hız ölçüm değerlerinden biridir. Teknik olarak bir megabitlik veri bir milyon bit'lik veri değerindedir. Mbps kavramı çoğunlukla internet hızını hesaplama işlemlerinde kullanılıyor.

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,504
Benim kullandığım internet 100Mbps. 25 Mbps altında internet kullanan var mı ki?

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Türkiye'nin en iyi çıkış anında internet hızı 5.27 mbps

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Turkcell CEO'su açıklama yapmıştı. BTK deprem sonrası Turkcell'e de ceza kesince; paramız var, altyapı yapmak (fiber) istiyoruz ama çoğu yerde izin verilmiyor, diye yakınmıştı.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,936
Ekran Alıntısı.PNG

Ortalamanın baya altındayız desene, ben joker filmini 3-4 saatte izledim. :D

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Hızlı olacak ta ne olacak? Viedeoları daha hızlı mı izleyeceğiz? ben 8 Mbhz'dem memnunum. Fiyatı uygun olsun yeter. (Ben de Videolar normal hızda oynuyor)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir de "Jersey" hangi ülke?

Livia sas Junius

Zuckerschnute
Reaksiyon puanı
1,557
8 mbit'lik bağlantıda bile 2.5mb'tan üstünü göremiyorum ben.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Benim de 16mb ama asla yavaşlık sorunu yaşamıyorum pc de tv de 3 tane cep bağlı modem uzun süre açık kaldığında dönemsel oluyor kapatıp açınca sorun yok

MBilgin27

Asistan
Reaksiyon puanı
40
100 Mbps de benden hemde gayet uygun bir fiyata Turkcell den alıyorum

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Bende 100 Mbps internet kullanıyom ve gayet memnununm üstüne kablolu TV ile birlikte modem ve uydu alıcı dahil ödediğim 89 TL. Daha önce 69 TL verip 25 Mpbs Süperonline fiber kullanıyordum ondanda çok memnundum.

Bu arada gördüğün haberi bile yanlış yazıyon Türkiye'yi sırf daha yerin dibine sokmak için haberde koskocaman 102. sırada yazıyor resmim bile koymuşun. Sen 120 diyon. Şu kopyaladığın haberleri az oku ve irdele.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Haber çarpıtmadır. Olmayan ülkeyi sıralamaya koymuşlar.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,936

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Türkiyeye yakışmıyor bu tablo

İnternet çağındayız doksanlarda değiliz

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Doğal olarak Türkiye'nin ana hattı Turk Telekom olupta zamanında hisse satışlarıyla ilgili borca batmalarından dolayı yüksek hız için çalışmalar yapılamıyor. Böylelikle her sene borçlarını kapatmaya çalışıp, kar elde etmek için tarife ve anlaştıkları firmalar ile kira fiyatlarını yüksek tutuyorlar.

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Doğal olarak Türkiye'nin ana hattı Turk Telekom olupta zamanında hisse satışlarıyla ilgili borca batmalarından dolayı yüksek hız için çalışmalar yapılamıyor. Böylelikle her sene borçlarını kapatmaya çalışıp, kar elde etmek için tarife ve anlaştıkları firmalar ile kira fiyatlarını yüksek tutuyorlar.
Yanlış yaptılar, zamanında yani 2000 öncesi dönemde satsalardı bizim faydamıza olurdu çünkü adam akıllı ranta bulaşmadan gerçekten fayda getirecek bir iş olurdu.

Ama akp döneminde hem yanlış yere satıldı hemde bi ton borç alındı biz verdik bizim paramızla bizi batırıp kaçtılar hesap soran yok

Kısaca ranta kurban gitti

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,066
Yanlış yaptılar, zamanında yani 2000 öncesi dönemde satsalardı bizim faydamıza olurdu çünkü adam akıllı ranta bulaşmadan gerçekten fayda getirecek bir iş olurdu.

Ama akp döneminde hem yanlış yere satıldı hemde bi ton borç alındı biz verdik bizim paramızla bizi batırıp kaçtılar hesap soran yok

Kısaca ranta kurban gitti
Gene hem alakasız hemde bilmeden saçma sapan konuşuyon. Turktelekom 2005 yılında ( Sen pek hatırlamazsın o zamanları )satılmadı özelleştirildi 21 yıllığına şurada 5-6 yılı kaldı bitmesine.

PowerKing

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Ben geçen sene interneti kapattırdım, umurumda değil, zaten iş yerinde giriyorum ve telefonda var, kendileri kaybetti. Türkiye'de internet tam bir rezillik.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Jersey Amerika'nın bir eyaletiymiş. Bizim İstanbul'un nüfusu onlardan fazladır.

Bizde çoluk çocuk günde 24 saat internet başında. Amerika da çocukların da telefonları olduğunu hiç sanmıyorum. Ve insanların tüm günlerini internet başında geçirdiklerini de sanmıyorum. Mesela Almanya'da ki tanıdığım, 14 ve 16 yaşındaki çocuklarına günde sadece 1 saat internete girmelerine izin veriyor. Ve onların kullanımlarını kendi telefonundan denetleyebiliyor. Oradaki operatörlerin (T-Mobile.de) bunun gibi servisleri varmış.

Sürekli kullanım yoğun olunca, hız da düşüyor tabii. Ben 8 mbhz hızım ile sorunsuz bağlanırken, bazı yerlerde çocuklar sorun yaşayabiliyor.

Bazıları zaten kendi hayatlarından da memnun değil. Onların varoluşları bir dert. Bilgisayar başından 24 saat ayrılamadıkları için bunalıma girmişler artık.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Benim kullandığım internet 100Mbps. 25 Mbps altında internet kullanan var mı ki?
Turkcell Süper bok 10 mpbs fakat 10 mpbsi de vermiyor çoğu zaman 3-4 mbps.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Jersey Amerika'nın bir eyaletiymiş. Bizim İstanbul'un nüfusu onlardan fazladır.

Bizde çoluk çocuk günde 24 saat internet başında. Amerika da çocukların da telefonları olduğunu hiç sanmıyorum. Ve insanların tüm günlerini internet başında geçirdiklerini de sanmıyorum. Mesela Almanya'da ki tanıdığım, 14 ve 16 yaşındaki çocuklarına günde sadece 1 saat internete girmelerine izin veriyor. Ve onların kullanımlarını kendi telefonundan denetleyebiliyor. Oradaki operatörlerin (T-Mobile.de) bunun gibi servisleri varmış.

Sürekli kullanım yoğun olunca, hız da düşüyor tabii. Ben 8 mbhz hızım ile sorunsuz bağlanırken, bazı yerlerde çocuklar sorun yaşayabiliyor.

Bazıları zaten kendi hayatlarından da memnun değil. Onların varoluşları bir dert. Bilgisayar başından 24 saat ayrılamadıkları için bunalıma girmişler artık.
Kendini kandırıyorsun bari başkalarını kandırmaya çalışma.

Türkiye'de internet tam manasıyla rezillik.

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,699
Seni kazıklamışlar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Seni kazıklamışlar.
Beni kazıklamadılar. Yurttayım. KYK yurdu. Heryere bedava internet diye afişler asmasını bilen devletim iş adam gibi internet sağlamaya gelince çuvalladığı ve internet süründüğü için kota getirdi. Kota 16 GB. Ben bazen ders videosu bile izlyerek günde 2 GB tüketen biriyim diüer konuları saymıyorum bile.

İşin kötüsü bu kadar para veriyorum ama kalite naraları atan Turkcell de yoğunluğu kaldıramadığı için çuvallıyor.

Türkiye'de internet yoktur vardır diyen ya aktrolldür ya bilgisi sıfırın altındadır ya internet ile zerrece alakası yoktur ya da bu işten para kazanıyordur. Bu konuda da bu kadar kesin, açık ve netim.

Türkiye'de ISS ve operatörler düzeni halkı inek gibi sağmk üzerine kurmuştur.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,936
Bu net'e aylık ne kadar veriyorsunuz?