Bu İki Telefon Arasında Kaldım Hangisini Almalıyım?

Bu konuyu okuyanlar

bugra058

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben iki telefon arasında kaldım HTC Wildfire s mi alsam yoksa Samsung Galaxy Ace mi alsam Lütfen bana yardım edin...

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim:yes:

Premium1234

Asistan
Reaksiyon puanı
0
karşılaştırma yaptım genel özellikleri olarak aynı gibiler.

İşlemci hızı olarak

samsung 800 mhz

Htc Wildfire S 600 mhz

Flash Desteği

Samsung: Flash Lite ( Galaxy Ace S5830 ise kısıtlı uygulamalar çalıştırır. )

HTC Wildfire S : Adobe Flash ( Wildfire S ile sınırsız flash desteği )

Ekran Çözünürlüğü

Samsung : QVGA 320x240

HTC: VGA 640 x 480

Bluetooth desteği

Wildfire S : v3.0

Galaxy Ace S5830 : v2.1

İnce tasarım

Wildfire S : 12.4 mm
Galaxy Ace S5830 : 11.5 mm

bana göre HTC Wildfire tasarımı samsung'a göre daha çok hoşuma gidiyor.

bugra058

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-Birşey sorucam HTC nin RAM i 512mb acein ki 216 herhalde yani düşük
oyun oynarken ve internette gezinirken hızı etkilermi?
2-işlemcileri HTC:66 ACE:800
sizce hangisi hızlı
(RAM i de gözönüne alın hız olarak hangisi iyi)

--- Mesaj Güncellendi ---

Htc:600mhz
ace:800

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Oyun oynama niyetin varsa bu iki cihaz arasında HTC yi tercih etmen daha mantıklı çünkü Samsung'da QVGA ekran var HTC'de ise VGA ekran var. VGA ekran daha büyük olduğu için kaliteli güzel oyunların çoğu VGA ekranlı cihazlarda çalışıyor. QVGA da oyunların bazı programların sağı solu kesiliyor oyun ekrana sığmıyor...

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
sony ericsoon arc
İyi ben de htc edge bekle felan diyeyim de cümbüş çıksın..

Wildfire s çok ufak bir telefon, ace ondan büyük heralde. İkisi de aynı işlemciyi kullanıyor, rem rom ve kamerada(video çekimde) htc daha iyi.

bugra058

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yorumlarınız için teşekkür ederim...

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Düzeltme yapayım :) çözünürlükler yanılttı beni Samsung 3,5 inç HTC 3,2 inç...

erhandenizz

Doçent
Reaksiyon puanı
2
HTC nin donanımı chipset bakımından daha yeni. Ayrıca android bir cihazda işlemciden çok ram önemlidir. Rami yüksek olanı tercih etmen daha mantıklı.

bugra058

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hmm o zaman HTC almak daha mantıklı

randomen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bir iki aya Htc Primo duyurulcak bekle derim ;)

Witcher

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ben olsam ace alırdım. Ekran büyüklüğü yüzünden.
Ama dersen ekran boyutu benim için önemli değil o zaman al Wildfire s`i al flash var hem :)

bugra058

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bütçem:700tl
Benim için ekran o kadar önemli değil zaten Wildfire s :3.2
Ace:3.5
Arada yaklaşık yüzde 20 oranında bir fark var
O da fazla bir boyut farkı değil benim için

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
o küçük fark ne yazık ki şöyle bir şeye neden oluyor açıyorsun bir program ya da oyun bir bakıyorsun programın ekranının ya da oyunun ekrandan taştığını ve bazı butonları kullanamadığını görüyorsun bu da çok can sıkıcı olabiliyor bazen...

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
700 tl sakın htc wildfire s e verme sonra kafanı duvarlara vurursun. Şarjı bir günü tamamlayamıyor. Ekran çözünürlüğü kötü. İşlemcisi düşük. Benim tavsiyeim beklemen 700 tl ye çok güzel telefonlar alınabilir.

bugra058

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün vatanda yüzde 25 indirim var ordan alıcam HTC wildfire s

freewill

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
valla bende geçen hafta wildfire için gittim ama az daha verip neo v aldım :)

mustafa sami03

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.hizlial.com/telefon/cep-...066.0033.htm?gclid=CMW3rtHY7q0CFQS_zAodfFrVsA

üstad bu senin 1. seçimin, buda 2.seçimin http://www.hizlial.com/telefon/cep-...-gb-hafiza-karti-hediye-_02.044.1271.0531.htm
benden sana tavsiye samsung galaxy ace al. benim bir akrabada var telefon öyle böyle değil.android var çok süper. çocuğuna oyunlar falan yüklüyor intten süper bir şey.hiç kasma falan yapmıyor. Hem telefonun tipi olsun şekli olsun süper gözüküyor. bence samsung galaxy ace.. birde linklere bak sen karar ver. alacak sensin

Nicksiz ADAM

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bana sorarsan ikisinden de vazgeç htc desen ekran küçük, çözünürlük az ,işlemcisi az gidiyor falan;ace desen tamam güzel telefon ama flash player yok tmm rot yaparak yükleyebiliyorsun ama bildiğiniz gibi rot ayarı nı yapınca garanti dışı kalıyor flash player olmayınca da smartphone tamıyla smartphone olmıyor normal bir telefon gibi mobil sitelere girebiliyorsun sadece mobil sitelerden video izleyebiliyorsun ,müzik vs,bence hiç zaman kaybetme direk git ideos x5 al piyasada bulunmuyordu ama şu andan sonra hızlıal.com um sıtoklarına girmiş durumda stokların fazla dayanacağını sanmam onun için elini çabuk tut,ideos x5 gerek flash player olsun,gerek ekran çözünürlüğü olsun,işlemcisi vs. saymakla bitmez yani senin baysettiğin iki telefonunda eksik özellikleri birleştirilerek bu telefona konulmuş tmm kabul ediyorum kamerası biraz kötü ama o kadarda vasat değil.Ben uzun zamndır bekliyorudum stoklara girmesini sonunda girdi en kısa sürede alacağım sende elini çabuk tut bence. BUYUR LİNKİ http://www.hizlial.com/telefon/cep-telefonlari/huawei-u8800-ideos-x5_02.044.5311.0006.htm

BUNLARDA VİDEO İNCELEMELERİ:

SHİFDELETE.NET:http://shiftdelete.net/huawei-ideos-x5-video-inceleme-29148.html

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
700 liraya bencede X5 al.Pişman olmazsın.

arkay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim anlamadığım bir şey var. ben de bu arkadaş gibi bu iki telefon arasında kaldım. fakat şu an herkes x5 diyor. kafama şu takıldı, x5 özellik olarak ace ve wildfire s'den üstün deniyor ama bekleme süresi ve konuşma süresine bakınca x5 aralarında en kötüleri aynı zamanda wireless versiyonunda "n" modunu desteklemor. Bluetoot versiyonunda ise 2.0. Biri beni acaba bu konuda bilgilendirebilir mi? Ben de hala karar aşamasındayım çünkü

bu arada
samsung ace 570 TL http://www.webdenbul.com/urun/samsung-s5830-ceptelefonu-fiyati.aspx?ref=akakce&v=1.62.1
htc wildfire s 555 TL http://www.webdenbul.com/urun/htc-wildfire-s-cep-telefonu-fiyati.aspx?ref=akakce&v=1.29.7
dstribütör garantili alışveriş yaptığım güvenilir bir sitedir.

Lateralis

Asistan
Reaksiyon puanı
1
samsung ace kullanicisi olarak ,eger oyun oynamak istiyorsan birazdaha butce ayir.ileride cok iyi 3D oyunlar cikacak,pisman olabilirsin.eger flash duzeyinde oyun istiyorsan buyuk ekran ve guclu cpu ile ace tavsiye ederim,ama ace nin dahili hafizasi cok dusuk bir kaca uygulamadan sonra doluyor.ben bir oyunu bitirmeden digerini yuklemiyorum.