Bu iki fotoğraf Projeksiyon'a ilgi uyandırdı!

Bu konuyu okuyanlar

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Şu iki fotoğrafı görmeden önce evlerde bu tarz sistemlerin olduğunu dahi bilmiyordum. Benim gözümde projeksiyon 15 sene önce dev ekranlar çıktığında sadece dev ekranda maç izlemekti. :) Ve hala o kalitede sanıyordum, berbat görüntü ama sadece büyük ama neler neler değişmiş 3D'ler yüksek çözünürlük de olanlar vs. vs. :)
Şimdi ise bende böyle bir oda yapabilirmiyim düşüncesi girdi içime maliyetini hesaplamaya başlıyorum ilk önce Projeksiyon tabi. Sizce ne kadara malolur bu iş bana?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Bu şekil bir odanın maaliyeti sana en az 5bin TL ye maal olur :D projeksiyon 3D bilmiyorumda normal fiyatları 1500 TL falan :D

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Peki bu odayı yapmasak böle ses olayıyla ilgili çok sıkıntı çekermiyiz?

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Sanmam sesle ilgili bir sıkıntı yaşayasın güzel bir ses sitemide alman lazım doğal olarak, lakin bunun için müstakil bir evin olması lazım :D yada tüm o odanın duvarlarını ses geçirmez yapmalısın ki komşuları rahatsız etmeyesin.

En iyi ses sitemi markası olarak sana bose olur ama oda pahalıdır :S yani maximum sana maaliyeti gerçi ben bunun içinde duvarı falan katmadım :D

sebastiantr

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
FullHD iyi sayılabilecek bir projeksiyon cihazı 2000TL den başlar.
Adam akıllı bişey alacağım desen 3000TL ye kadar yolu var hatta daha yukarı.

Ses sistemi ne alacaksın?
Basit 5+1 mi? 100TL den başlar 1000-1500TL ye kadar çıkar.
Yok ben amfili adam akıllı bişey alacağım diyorsan.
2. el 7+1 en basit seri Marantz amfi alsan 600-700TL

Hoparlör seti alsan en basit 1000TL cebinden çıkar.
Odaya yalıtım yapmak iyi bir seçenek olurdu oda nerden baksan 1000TL falan tutar.

Uzun lafın kısası baya pahalı olur :)

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
bir arkadaşım salonunda televizyon yerine projeksiyon kullanıyordu
onun kullandığı cihazdan mıdır artık tam bilemiyorum ama gündüz televizyon izlemek pek mümkün olmuyordu
odanın ışık konusunda tam kapanabilir olması lazım

eskibirkullanici

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ben de senin gibi düşündüm ve evime 1000tl ye projeksiyon aldım 3d düşünmezsen bunu öneririm. 2500 ansilümen değeri var görüntüsü gayet kaliteli.Gece karşı apartmana yansıttığımda görüntü yine iyiydi. Sokağın tepkisi de fena değildi :D . Cihaz yüksek ansilümen değerli olduğu için gündüz de rahatlıkla kullanılıbiliyor ama gece izlediğin kadar net bir bekleme derim. Yine de siyah perde kullanarak o sorunu çözebilirsin.
Ses sistemi ve oynatıcıya da 1000tl ödeyerek maksimum 2000 tl ye ucuz ve ufak çaplı böyle bir sistem kurabilirsin. Ama ben 3d isterim bluray oynatıcı isterim kumandayla kontrol edilen perde isterim dersen 8000-9000 tlyi gözden çıkartman lazım. ayrıyetten hangi şekilde alırsan al mutlaka oyun konsolu da almak isteyeceksin ki ben ps4 ve xbox one çıkmasını bekliyorum. Ayrıca sinemaya gitme ihtiyacı da duymuyosun böyle olunca.

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Sanmam sesle ilgili bir sıkıntı yaşayasın güzel bir ses sitemide alman lazım doğal olarak, lakin bunun için müstakil bir evin olması lazım :D yada tüm o odanın duvarlarını ses geçirmez yapmalısın ki komşuları rahatsız etmeyesin.

En iyi ses sitemi markası olarak sana bose olur ama oda pahalıdır :S yani maximum sana maaliyeti gerçi ben bunun içinde duvarı falan katmadım :D

Projeksiyon olarak alınası marka ne yada markalar

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Vay be arkadaş bu iş çok tuzluymuş :)

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Yüksek maaliyet oluyor lakin yinede iyi..
Arkadaşın dediği gibi bu sefer sinemaya gitmeye ihtiyaç duymassın.. ve arkadaşlarını eve davet ederek bilet kesersin :D

3D projeksiyon aldım diyen arkadaş hangi marka aldın acaba.. Kaç yıl garantili ?

Projeksiyon olarak alınası marka ne yada markalar

marka olarak bir çok marka var ama alınması gereken markaları bilen arkadaşlar bilgilendirse yanlış bilgi vermeyeyim

Sony, Benq, Dell, Lg, Optoma, Acer diye bir çok marka var

efehakan

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yüksek maaliyet oluyor lakin yinede iyi..
Arkadaşın dediği gibi bu sefer sinemaya gitmeye ihtiyaç duymassın.. ve arkadaşlarını eve davet ederek bilet kesersin :D

3D projeksiyon aldım diyen arkadaş hangi marka aldın acaba.. Kaç yıl garantili ?

marka olarak bir çok marka var ama alınması gereken markaları bilen arkadaşlar bilgilendirse yanlış bilgi vermeyeyim

Sony, Benq, Dell, Lg, Optoma, Acer diye bir çok marka var

Ben biraz araştırmaya koyuldum bu işi :) eğer 3 bin lira maliyetle olayı yapabilirsem kesinlikle bu işi yapacam

lqnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Ben biraz araştırmaya koyuldum bu işi :) eğer 3 bin lira maliyetle olayı yapabilirsem kesinlikle bu işi yapacam

hocam sırf o koltuklar 3000 tl yapar ses yalıtım işi ses sistemi projeksiyonu derken 10000 tl yi bulur