Bu Harddisk Sizce Nasıl ?

Bu konuyu okuyanlar

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar diğer soruyu sildim yeni bir soru sormak istiyorum ;
Ide harddisk sata 2 ile beraber çaılışır mı ?
Sata harddisk sata 2 ile beraber çalışır mı
Bende WDC WD800BD-22MRA1 80 gb harddisk var tüm özelliklere girdim tam olarak Idemi yoksa sata mı olduğunu öğrenemedim. Bir yerde sata bir yerde Ide yazıyor nasıl öğrenebilirim. Yada siz bu modeli biliyorsanız sata mı ıde mi olup olmadığını söylermiisiniz. Marka western Digital.
Ayrıca duyduğum kadarı ile Sata hddlerde ince bir kablo varmış bağlamak için. Ide hdd de kiler ise geniş kablolarmış doğrumu ?

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
PC için bir sıkıntı oluşturacağını zannetmiyorum.Anakart modelinide verseydin,sata desteği olup olmadığını bakardık.

dedefon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Anakartında SATA2 girişi varsa hiçbir sıkıntı olmaz :) anakartının modelini yazmadığından bunu burdan anlıyamıyorz..

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
unuttum pardon arkadaşlar anakart MSI K9VGM-V DDR2 anakart.
Cevaplarını bekliyorum.
Teşkkürler..
Ayrıca bir soru daha sormak istiyorum bu bellekteki bir ürünün fiyatının bu kadar olması normal mi ?
Garanti fatura herşey var...

sevenblue

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Kardeş anakartın sata destekliyorsa(Yani sata girişi varsa ) hiçbir sorun olmaz.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Kardeş anakartın sata destekliyorsa(Yani sata girişi varsa ) hiçbir sorun olmaz.
Evet arkadaşım var. Benim aslında merak ettğim bu ürün sizce nasıl ?
Benim kafam karıştı 250 gb veya 160 gb lık ürünler bu fiyata satılıyor iken bu ürün 500 gb olmasına rağmen neden bu fiyatta ?
Sizce normal mi ? Bi açıklaması vardır illa ki...

0ReiS0

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
91
Samsung Hdd Leri Süper Bende 500 gb samsung var kaç yılldır kullanıyorum bir sıkıntı yok.

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
ayni ürün bende var 500gb 16mb samsung hicbir sorun yok canavar gibi..ama daha iyi bir yerden almani öneririm en azindan görerek almani öneririm zaten fiyati aynidir bende 88 liraya almistim 2 ay kadar önce

dedefon

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Evet arkadaşım var. Benim aslında merak ettğim bu ürün sizce nasıl ?
Benim kafam karıştı 250 gb veya 160 gb lık ürünler bu fiyata satılıyor iken bu ürün 500 gb olmasına rağmen neden bu fiyatta ?
Sizce normal mi ? Bi açıklaması vardır illa ki...

kardeşim bence bulunduğun ildeki kaliteli bir teknoloji mağazasından al

3 yıl önce gittigidiyordan bi ekrankartı aldım çalışmadı gönderin dediler 1 ay kaldı dönmedi şikayet ettim gitti gidiyor 'a sonra bi ekrankartı gönderdiler aldığım ekran kartıyla alakası yok tekrar gönderdim en sonunda zar zor para iadesi yaptım diyorlarki başka bi ürünle değiştirelim para iadesi yapamıyoruz başka ürün alın fln filan...

Kargo parasının hepsi bana yüklendi ayrıca o kadar kafa patlattık sıkıntı noldu fln filan...

Hiç gerek yok bence kaliteli bir teknoloji mağazasından al (vatan,teknosa,gold vs)
belli olmaz bi arıza olursa git garantiye gönder kafan rahat olsun...

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Hmmm tamam arkadaşlar. Yorumlarınız için teşşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi bulunduğum mağazalardan alsam daha iyi olur sağolun...

oslun

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Yalnız ürünü satan kişinin profili çok iyi :) Onu da göz önünde bulundurup alabilirsin.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Evet :) bende ona güveniyorum zaten :)
bu ürünü karçırmak istemem :)

bortu2

Asistan
Reaksiyon puanı
7
harddisk iyi alabilirsin bu fiyata gerçekten iyi.

anakartın benimkiyle aynı sata destegi var anakartta sorun olacagını sanmıyorum.

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar yeni soruma cevap verebilirmsiniz ?

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
sata__paralell.jpg

sata ince olan ide kalın olan yani netten diskin özelliklerine bakmana gerek yok ac kasayi bak anlarsin 100 metreden..ayrica senin 80 gb lik kesin ide'dir ufak boyutlular cogunlukla ide olur...ve son soruna cevap ide + sata beraber calisir hicbir sorun olmas ideyi ide portuna satayi sataya bagla birinci diske windows kur iki diskide görür makinan sorun olmaz..umarim yardimci olabilmisimdir..

nicktenban

Doçent
Reaksiyon puanı
4
sorunu göremedim nerde acaba?
Arkadaşlar diğer soruyu sildim yeni bir soru sormak istiyorum ;
Ide harddisk sata 2 ile beraber çaılışır mı ?
Sata harddisk sata 2 ile beraber çalışır mı
Bende WDC WD800BD-22MRA1 80 gb harddisk var tüm özelliklere girdim tam olarak Idemi yoksa sata mı olduğunu öğrenemedim. Bir yerde sata bir yerde Ide yazıyor nasıl öğrenebilirim. Yada siz bu modeli biliyorsanız sata mı ıde mi olup olmadığını söylermiisiniz. Marka western Digital.
Ayrıca duyduğum kadarı ile Sata hddlerde ince bir kablo varmış bağlamak için. Ide hdd de kiler ise geniş kablolarmış doğrumu ?

Yazdım ya arkadaşım :)

---------- saat 19:26 eklendi ---------- önceki mesaj saat 19:25 eklenmişti ----------

sata ince olan ide kalın olan yani netten diskin özelliklerine bakmana gerek yok ac kasayi bak anlarsin 100 metreden..ayrica senin 80 gb lik kesin ide'dir ufak boyutlular cogunlukla ide olur...ve son soruna cevap ide + sata beraber calisir hicbir sorun olmas ideyi ide portuna satayi sataya bagla birinci diske windows kur iki diskide görür makinan sorun olmaz..umarim yardimci olabilmisimdir..
Teşekkürler arkadaşım bilgilendirdğin için. HDD Sata küçük kırmızı kablo ile bağlı 80 gb...