Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


bilicimustafa12

Türkü'ler Sevdamız...
Moderatör
Katılım
24 May 2017
Mesajlar
7,197
Puanları
113
Konum
Elazığ
Hafta sonu hangi filme gideceğine karar veremeyenler için kullanışlı bir rehber! Molatik'in bu haftaki favorisi, Akademi Ödülleri'ne 10 dalda aday olan 'Sarayın Gözdesi'...

Bu hafta vizyona giren 7 film (8 Şubat 2019)

1- Sir-Ayet
1- Sir-Ayet

Yönetmen: Onur Aldoğan
Oyuncular: Demet Oran, Aydan Akboğa, Sinan Taşkan
Tür: Korku, Dram

Sir-Ayet, eşinin ölümünden sonra hayatı kararan bir kadının hikayesini anlatıyor. Hicran’ın hayatı, eşinin ölümünden sonra altüst olur. Kocasını kaybetmesinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen, kendisini bir türlü toparlayamaz. En büyük destekçisi ise kızı Gizem'dir. Zor günlerin üstesinden gelemeyen Hicran, kızının tavsiyesi üzerine psikoloğa gitmeye başlar. Ancak ilaçlarını düzenli almadığı için iyileşemez. Farklı bir yere gitmenin kendisini daha iyi hissettireceğini düşünen Hicran, İstanbul dışındaki evlerinde yaşamaya başlar. Gizem, okulu yüzünden annesini yalnız bırakmak zorunda kalır. Genç kız, okulda olduğu sırada komşularından aldığı bir telefonla şok geçirir. Gizem üç arkadaşıyla birlikte apar topar annesinin yanına gider. Gördükleri karşısında şaşkına dönen gençleri korku dolu anlar bekliyordur.

2- LEGO Filmi 2 (The LEGO Movie 2: The Second Part)
2- LEGO Filmi 2 (The LEGO Movie 2: The Second Part)

Yönetmen: Mike Mitchell
Oyuncular: Maya Rudolph, Jadon Sand, Brooklynn Prince
Tür: Animasyon, Macera
IMDB Puanı: 7.5

LEGO Filmi 2, istila altındaki şehirlerini kurtarmak için yeniden bir araya gelen kahramanların macerasını anlatıyor. Önceki olaylar sonucunda şehrin sakinlerinin düzeni kalmamıştır. LEGO DUPLO saldırısı altındaki şehirde her şey tamir edilebileceğinden daha hızlı bir şekilde yerle bir olmaktadır. Yıkıntı şehrin kalıntıları arasında dolaşırken keşfedilen bir uzaylı robot ise tehlikeyi daha da arttırır. Emmet, Lucy, Batman istilacıları yenmek ve şehirlerini eski düzenli hallerine geri getirmek için zorlu bir mücadeleye girişir. Keşfedilmemiş dünyalara doğru yolculuğa çıkan ekip, bu süreçte kendi becerilerini sınar, cesaretlerini ve yaratıcılıklarını ortaya koyar.
3- Sarayın Gözdesi (The Favourite)
3- Sarayın Gözdesi (The Favourite)

Yönetmen: Yórgos Lánthimos
Oyuncular: Olivia Colman, Rachel Weisz, Emma Stone
Tür: Tarihi, Dram
IMDB Puanı: 7.9

Sarayın Gözdesi, Kraliçe Anne'in sağ kolu Lady Sarah ile saraya yeni gelen hizmetçi Abigail arasındaki mücadeleyi anlatıyor. 18'inci yüzyılın başlarında İngiltere, Fransızlarla savaş halindedir. Bir yandan da ördek yarışları ve ananas ziyafetleri yükseliştedir. Sağlığı zayıflayan Kraliçe Anne ülkenin tahtında otururken, sırdaşı, danışmanı ve gizli sevgilisi Marlborough Düşesi Sarah Churchill de bir yandan kraliçenin bozulan sağlığı ve değişken mizacıyla ilgilenir, diğer yandan da onun yerine ülkeyi yönetir. Yeni gelen hizmetçi Abigail, etkileyiciliğiyle kendisini Leydi Sarah'a sevdirir. Sarah, Abigail'i kanatlarının altına aldığında, Abigail de aristokratik köklerine döner. Savaşın siyaseti, Sarah için zaman alıcı hale geldiğinde, Abigail kraliçenin arkadaşı olma görevini üstlenir. Övgüye değer dostlukları, Abigail'e emellerini gerçekleştirme şansı verir. Abigail artık hiçbir kadın, erkek ya da politik hamlenin yoluna çıkmasına izin vermeyecektir...


4- Mucize Uğur Böceği (The Ladybug)
4- Mucize Uğur Böceği (The Ladybug)

Yönetmen: Ding Shi
Oyuncular: Haylie Duff, Jon Heder, Norm MacDonald
Tür: Animasyon
IMDB Puanı: 6.2

Mucize Uğur Böceği, böcek cennetine gitmek için macera dolu bir yolculuğa çıkan bir uğur böceğinin hikayesini anlatıyor. 7 benekli uğur böceği Rube, cam bir fanusta yaşar. Ancak düşlerinde, böcek cenneti Altın Kanyon’a gitmek vardır. Bu sırada zor durumda olan Master Water adındaki bir yusufçuk, Rube’dan yardım ister. Yusufçuğa yardım etmeyi kabul eden Rube, onu yanına alarak kaldığı laboratuvara götürür. Altın Kanyon’a gitmeyi kafasına koyan Rube, yusufçuğa birlikte gitmeyi teklif etse de istediği yanıtı alamaz. Ne olursa olsun hayallerinden vazgeçmeyen Rube, böcek cennetine gitmek için tek başına yola çıkar. Ancak bu yolculuk pek de sandığı kadar kolay olmaz. Rube, böcek cennetine ulaşabilmek için yol boyu karşısına çıkan türlü zorlukların üstesinden gelmek zorunda kalır.

5- Sisters Biraderler (The Sisters Brothers)
5- Sisters Biraderler (The Sisters Brothers)

Yönetmen: Jacques Audiard
Oyuncular: John C. Reilly, Joaquin Phoenix, Jake Gyllenhaal
Tür: Western, Macera
IMDB Puanı: 7.0

Patrick DeWitt’in aynı adlı romanından uyarlanan filmde, birbirine bağlı iki kardeşin hikayesi anlatılıyor. Şöhretli tetikçiler Eli ve Caharli’nin yeni bir görevi vardır. Herman Kermitt isimli bir altın avcısı, patronlarının altınını çalmıştır ve kardeşler onu öldürmekle görevlendirilir. Fakat bu iş kardeşlerin sandığı kadar kolay olmaz.

6- Asla Gözlerini Kaçırma (Werk ohne Autor)
6- Asla Gözlerini Kaçırma (Werk ohne Autor)

Yönetmen: Florian Henckel von Donnersmarck
Oyuncular: Tom Schilling, Sebastian Koch, Paula Beer
Tür: Dram, Gerilim
IMDB Puanı: 7.4

Asla Gözlerini Kaçırma, Doğu Almanya'dan Batı Almanya'ya kaçan ancak Nazi rejimi altındaki çocukluğunu ve komünizm gölgesindeki gençliğini unutamayan Kurt Barnert adında bir sanatçıya odaklanıyor. Üniversitede tanışan Kurt ve Ellie, birbirlerini görür görmez aşık olur. İlişkilerinde mutlu olsalar da, ikisinin birlikte olmasını istemeyenler vardır. Ellie’nin babası Profesör Seeband, kızının yaptığı seçimden memnun değildir. Kurt ile olan ilişkisini kesmesini isteyen Seeband, bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Profesör, her ne kadar kızını Kurt’tan uzak tutmaya çalışsa da, o ve Kurt arasında bilmedikleri bir bağlantı vardır. Yıllar önce profesörün işlediği korkunç bir suç, hayatının Kurt ile kesişmesine neden olur. Kurt, geçmişi ardında bırakıp sanatına odaklanmak istese de, Nazi rejimi ve komünizm gölgesinde geçen yaşamının getirdiği travmalardan kurtulamaz.


7- Babamın Kemikleri
7- Babamın Kemikleri

Yönetmen: Özkan Çelik
Oyuncular: Cem Davran, Ömer Aydede, Goncagül Sunar
Tür: Dram

Babamın Kemikleri, yıllar sonra memleketine dönen bir adamın hikayesini anlatıyor. Ömer, yıllar önce yaşadığı utanç verici olayın ardından çocuk yaşta, bir daha dönmemeye ant içerek köyünü terk etmiştir. Aile kurup baba olan Ömer, yaşadığı olayı kimseyle paylaşmaz. Ölüm döşeğinde olan annesinin vasiyeti Ömer’in hayatını alt üst eder. Annesi oğluna, öldüğünde kocasının yanına gömülmek istediğini söyler. Ancak buna imkan yoktur; çünkü Ömer köye gitmeyi kabul etmez. Bunun üzerine annesi, kocasının kemiklerini getirmesini ister. Ömer istemese de annesinin vasiyetini yerine getirmeye karar verir. Oğlunu da yanına alan Ömer için köye gitmek hiç de kolay olmayacaktır.

Kaynak: Milliyet
 

BOLT

Doçent
Katılım
22 Ara 2017
Mesajlar
607
Puanları
43
Recep ivedik 8 subat diyordu,fakat halen sinemada yok
 
Üst
stat counter