Bu hackerlar ne yiyor ? Ne içiyor ?

Bu konuyu okuyanlar

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar 11. sınıf bilişim teknolojileri öğrencisiyim.
Yazılım hakkında bayağı bir ilgim var. Şimdi buraya gelip size "hacker nasıl olunur ne yapmam lazım" felan demiyeceğim.
Bu hackerler hakkında bilgi edinmek istiyorum. Yani hacker olarak değilde bu adamlar ne yapar nedir kimdir.
Tahminimce çoğu programlama dilini bilirler ve konuya hakimlerdir. Ki bu adamlar nasıl açık bulup nasıl girecekler veya değiştirecekler.
internet ortamında çok görüyorum sanal savaş yapan herifleri. İşte o onun sitesine girip değiştiriyor. O onun kine giriyor. kimin kime girdiği belli değil :D
merak ettiğim konu şu , zaten yeterlı yazılım bılgım yok hackerlık ıcın. mesela bır sıteyi hacklemek ıstesem. ( ne gibi; siteye girip fotoğraf değiştirme tehtit imza bırakma gibi) genelde böyle yaparlar sanalda hackerım dıye gecınen tıpler tek yararları ınsnalardan ıntıkam alıp tatmın olmak :d
böyle birşey için hangı programlar lazım yani o sıtenın kodlarına eirişip nasıl değiştirecem sonra nasıl geri yukleyecem. gibi bi açıklama getirebilirmisiniz. veya hackerler hakkıdna bılgı cok plaza dılı kullanmdan anlıyabılecegımız şlekılde :d

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,352
Dikkat çekmek, bilgi sızdırıp satmak için yasal olmayan yollarla insanları veya şirketleri tehdit edebiliyorlar.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
Selam @mege00, öncelikle bir bilişim öğrencisisin bu tür konuları sorgulaman, merak etmen gayet doğal ve güzel aslında... Şunu biliyoruz ki hacking ile uğraşan esas kişiler (işinin ehli olanlardan) bahsediyorum. Rumuzlarını duyursalar da kendine ait kişisel bilgilerini saklı tutmayı tercih ederler hatta tüm bilgilerini... Böyle olmak zorundadır zira illegal işlerle uğraşırlar bunlara (Siyah Şapkalılar) diyoruz. Birde rumuzu dahil kişisel bilgilerini saklamayanlar vardır, bu tür kişilerde kendilerini (Beyaz Şapkalılar) olarak tanımlarlar ve Legal hacking gerçekleştirirler. Bu ayrımı iyi analiz edebilmen adına seni Penetrasyon/Sızma Testleri, Legal Hacking isimli konuma davet ediyorum. Son satırlarda ise belirtip öğrenmek istediklerin geniş yelpazeye sahip yöntem, yazılımları içerisine alıyor.

mege00

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
teşekkür ederim <3