Bu forum bağımlılık mı yapıyor?

Bu konuyu okuyanlar

Venceremos1940

Asistan
Reaksiyon puanı
65
üşenmedim, buldum.
Büyrüüüüüüün efenim

CenneT_fila

Asistan
Reaksiyon puanı
138
ama adam hiç takılmamış ki. xdd gene de iyi yani o kadar yıl kapatmamış.
üşenmedim, buldum.
Büyrüüüüüüün efenim

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
5 yıl önce üye oldum 300 mesajım yok fazla bağımlılık yaptığı söylenemez
Aynı durumdayız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Niye dalga geçiyorsunuzki, forum kendisine trollerin gelmesini istemedi, troller geldi onun üzerine
Yok turuncu form bu üyelerin yarattığı saçma sapan ortam sonucu yaşanan Tartışmalar ile bugüne geldi.

Şuan turuncu forum a gitseniz 3 şeyden muzdaripler

Biri her sayfada bulunan ondan fazla reklam

Diğeri tık için açılan konular

Ve sonuncusu forumun eskisi gibi olmamaaı

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Aynı durumdayız.

Yok turuncu form bu üyelerin yarattığı saçma sapan ortam sonucu yaşanan Tartışmalar ile bugüne geldi.

Şuan turuncu forum a gitseniz 3 şeyden muzdaripler

Biri her sayfada bulunan ondan fazla reklam

Diğeri tık için açılan konular

Ve sonuncusu forumun eskisi gibi olmamaaı

Turuncu forum 2000'li yılların ortaları ile sonuna doğru çok keyifliydi. herkes birbirine yardımcı olur, konuyu trollemez, trolleyenler anında eksi aldığından kimse yüzlerine bakmazdı.

Ama bir süre sonra eksi vermek için onlarca hesap ile saçma sapan bir s*d*k yarışı başladı. O zamanlar uzaklaşmıştım forumdan. Önce eksi'yi kaldırdılar. Trollere gün doğdu. Şimdilerde tek amaç "En beğenilen yorum" yapmaya çalışmak.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,116
O turuncu da yokum grezimonk orda ki yöneticileri kanser etti onun ikinci hesabi deyipq banladi salakhlar ama nevrotikstar'i durduramxadilary...

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Turuncu forum 2000'li yılların ortaları ile sonuna doğru çok keyifliydi. herkes birbirine yardımcı olur, konuyu trollemez, trolleyenler anında eksi aldığından kimse yüzlerine bakmazdı.

Ama bir süre sonra eksi vermek için onlarca hesap ile saçma sapan bir s*d*k yarışı başladı. O zamanlar uzaklaşmıştım forumdan. Önce eksi'yi kaldırdılar. Trollere gün doğdu. Şimdilerde tek amaç "En beğenilen yorum" yapmaya çalışmak.
Eksi çok faydalı bir şeydi ancak bir noktadan sonra suyunu çıkardılar. Herkes önüne gelene eksi basıyordu. Tabi bu durum eksinin kökten kaldırılması gerektiği anlamına gelmiyordu. Sadece eskinin kullanımı kısıtlanmalıydı.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Eksi çok faydalı bir şeydi ancak bir noktadan sonra suyunu çıkardılar. Herkes önüne gelene eksi basıyordu. Tabi bu durum eksinin kökten kaldırılması gerektiği anlamına gelmiyordu. Sadece eskinin kullanımı kısıtlanmalıydı.

Hocam yurtdışı forumlarında da uzun süre takıldım. İnanın orada AGE denilen bir şey var. Konulara girebilmek için daha önceleri belli bir AGE'e ve sisteme giriş yapmanız, sistemde kalmanıza bakılıyordu. Bu forumda böyle bir şey yok. Misal bu forumda da bu tür şeyler olabilmeli.

Ben şimdi gidip bambaşka bir e-posta ile bambaşka bir kişilikle gelebilirim.

Bir düzen olması şart.

Moderasyon takımı bunu şimdiye kadar gayet güzel götürüyor. Umarım turuncu forumdan bıkan troller burayı doldurmaz.

eksi kısmı güzeldi evet. ancak o da çok istismar edildi.

CenneT_fila

Asistan
Reaksiyon puanı
138
Forum çok boş geçen yıl bırakmıştım forumu. :D ama o zamandan tanıdığım herkes forumu bırakmış 5-6 kişi var hayla ama eskiden olan aktif üyeler bırakmış gitmiş. :D ee buradaki modlar ego seviyeleri ile insanın ömrünü yerler xD :D:D:D:D:D:D şuan bazı çok boş kişiler var forumu bozmakta üstlerine yok zaten mesaj geçmişine bakarsanız %99 abuk subuk mesajlar ? ? kimden bahsettiğimi anladınız sanırım ama bir ipucu vereyim ( Yandex) XD anlayan anladı sanırım bunun gibi başka boşlar da var xD
anladım ki xdd ben sevdim ya burayı .

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Forum çok boş geçen yıl bırakmıştım forumu. :D ama o zamandan tanıdığım herkes forumu bırakmış 5-6 kişi var hayla ama eskiden olan aktif üyeler bırakmış gitmiş. :D ee buradaki modlar ego seviyeleri ile insanın ömrünü yerler xD :D:D:D:D:D:D şuan bazı çok boş kişiler var forumu bozmakta üstlerine yok zaten mesaj geçmişine bakarsanız %99 abuk subuk mesajlar ? ? kimden bahsettiğimi anladınız sanırım ama bir ipucu vereyim ( Yandex) XD anlayan anladı sanırım bunun gibi başka boşlar da var xD
Bi "hala" yazmayı öğrenemedin gitti.

Hocam yurtdışı forumlarında da uzun süre takıldım. İnanın orada AGE denilen bir şey var. Konulara girebilmek için daha önceleri belli bir AGE'e ve sisteme giriş yapmanız, sistemde kalmanıza bakılıyordu. Bu forumda böyle bir şey yok. Misal bu forumda da bu tür şeyler olabilmeli.

Ben şimdi gidip bambaşka bir e-posta ile bambaşka bir kişilikle gelebilirim.

Bir düzen olması şart.

Moderasyon takımı bunu şimdiye kadar gayet güzel götürüyor. Umarım turuncu forumdan bıkan troller burayı doldurmaz.

eksi kısmı güzeldi evet. ancak o da çok istismar edildi.
Bizde arge denen şey yok hocam. Eklentiler ne sunuyorsa o kadar. Uzun zamandır forumlara ilişikliğim kesildi ancak bundan yıllar öncesinde bile dediğiniz gibi çeşit çeşit güvenlik önlemleri alıyordu yabancı forumlar.

Xda foruma ilk üye olduğumda yanlış hatırlamıyorsam konu açmak için 10 mesaj kısıtlaması vardı ve atacağınız bu 10 mesaj modlar tarafından tek tek onaylanıyordu. Bu bahsettiğim zamanlar yanılmıyorsam note2 zamanları. Kim bilir günümüzde nasıl önlemler almışlardır.

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Ekran Alıntısı.PNG

İyi de altında kırmızı çizgi yok.

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
Türkçe de "hayla" diye bir kelime yok :D orjinali "hâlâ" dır.

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,135
Forum huzurunu kontrol etmek bizim görevimiz arkadaşlar. Bu konuda elimizden geleni yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Biz de sizler gibi üyeyiz ama malumunuz bizim bu forumda gönüllü olarak üstlendiğimiz bir görev var. Öncelikle bu görev sebebiyle bu ortamda biraz daha saygu duymayı hak ettiğimizi düşünmekteyin. Bu görev esnasında karşılaştığımız olumsuzluklar ve zorluklar var. Bunların en başında Forum Huzurunu kaçıran veya kaçırmaya yönelik olan mesajlar yatıyor. Bu mesajları gönderen üyeler eğer buna devam ederse önce sözlü olarak uyarıyoruz. Bizleri "Egoist" olarak tabir eden malum arkadaşımıza bu sözlü uyarıyı defalarca yaptık. Kendisi sürekli banlanma nedenini gayet iyi biliyor. Kime veya neye göre olduğu değişmeyen yanlış bilgilendirmeler yaptığı için Donanım Bölümüne erişimini engelledik ve bu konuda mesaj yazmaması ile ilgili sessiz bir ricada bulunduk. Ama bırak bunu algılamayı, kendisi farklı farklı bölümlerin konularını bizim erişimini engellediğimiz bölümle ilgili mesajlarını ısrarla devam ettirdi. Bu süre zarfında üyelerden fazlasıyla şikayet aldık.
Şimdi ise bize yani bu Forumda "Gönüllü" olarak çalışan kişilere haksız bir şekilde saldırıyor.
Bu şekilde devam ederse artık istese de saldıramayacak kendisi.
İyi Forumlar diliyorum.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Ne gönüllüsü insanlara ban atmanın verdiği haz sebebiyle herkes mod oluyor net yani kimse babasının hayrına öyle tüm gün forumda çinlilerle uğraşmaz bence. :D ve ee nerede yanlış bilgi? kanıt var mı? eskiden insanların uyarılarını görebildiğimiz zaman ooo ne biçim banlar birinde adam "HTC" yazdığı için yabancı kelime cümle kullanmaktan uyarı yemiş mi desem ya da başka bir üye daha vardı " sizden hacker olmaz sizden heckır da olmaz siz anca hıçkırın" kelimesini moderatör hazmedemediği için ban attığını mı? :D:D:D:D:DD:D:D ve çoğu kişiyi banlamamakta ısrar ediyorsunuz. :D:D:D:D forum kuralları dışında ban atmak da ne bilym sırf base64 kodu yüzünden 1 aylık banlanma mı dersin yoksa sırf mod canı sıkıldığı için huzur bozucu tartışmalar diye 10 puanı yapıştırması mı dersin? :D belli ki sadece modlar benim geçmişime girip en ufak açığımı arayıp forumdan çıkıyorlar çünkü "keriz" kelimesini hakaret olarak saymak ama "s*l*k" kelimesini hakaret olarak saymamak mı? ? ? ? ? ?

CenneT_fila

Asistan
Reaksiyon puanı
138
Ne gönüllüsü insanlara ban atmanın verdiği haz sebebiyle herkes mod oluyor net yani kimse babasının hayrına öyle tüm gün forumda çinlilerle uğraşmaz bence. :D ve ee nerede yanlış bilgi? kanıt var mı? eskiden insanların uyarılarını görebildiğimiz zaman ooo ne biçim banlar birinde adam "HTC" yazdığı için yabancı kelime cümle kullanmaktan uyarı yemiş mi desem ya da başka bir üye daha vardı " sizden hacker olmaz sizden heckır da olmaz siz anca hıçkırın" kelimesini moderatör hazmedemediği için ban attığını mı? :D:D:D:D:DD:D:D ve çoğu kişiyi banlamamakta ısrar ediyorsunuz. :D:D:D:D forum kuralları dışında ban atmak da ne bilym sırf base64 kodu yüzünden 1 aylık banlanma mı dersin yoksa sırf mod canı sıkıldığı için huzur bozucu tartışmalar diye 10 puanı yapıştırması mı dersin? :D belli ki sadece modlar benim geçmişime girip en ufak açığımı arayıp forumdan çıkıyorlar çünkü "keriz" kelimesini hakaret olarak saymak ama "s*l*k" kelimesini hakaret olarak saymamak mı? ? ? ? ? ?
:rolleyes:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
ee şu melih beyefendinin mesajını silmediniz galiba ?????

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
takmışsınız siz yandexe xdd
Daha dün bana küfür ettiydi :D ama banlanmamış xD

Bu arada daha fazla şikayet diyorsun da önemli olan onun içeriği yani ben gidip senin mesaj geçmişinin hepsini raporlarsam al sana senden çok şikayet var ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

CenneT_fila

Asistan
Reaksiyon puanı
138
Daha dün bana küfür ettiydi :D ama banlanmamış xD

Bu arada daha fazla şikayet diyorsun da önemli olan onun içeriği yani ben gidip senin mesaj geçmişinin hepsini raporlarsam al sana senden çok şikayet var ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?
anladım . :rolleyes:

Oriolus Belası

Asistan
Reaksiyon puanı
116
Ne gönüllüsü insanlara ban atmanın verdiği haz sebebiyle herkes mod oluyor net yani kimse babasının hayrına öyle tüm gün forumda çinlilerle uğraşmaz bence. :D ve ee nerede yanlış bilgi? kanıt var mı? eskiden insanların uyarılarını görebildiğimiz zaman ooo ne biçim banlar birinde adam "HTC" yazdığı için yabancı kelime cümle kullanmaktan uyarı yemiş mi desem ya da başka bir üye daha vardı " sizden hacker olmaz sizden heckır da olmaz siz anca hıçkırın" kelimesini moderatör hazmedemediği için ban attığını mı? :D:D:D:D:DD:D:D ve çoğu kişiyi banlamamakta ısrar ediyorsunuz. :D:D:D:D forum kuralları dışında ban atmak da ne bilym sırf base64 kodu yüzünden 1 aylık banlanma mı dersin yoksa sırf mod canı sıkıldığı için huzur bozucu tartışmalar diye 10 puanı yapıştırması mı dersin? :D belli ki sadece modlar benim geçmişime girip en ufak açığımı arayıp forumdan çıkıyorlar çünkü "keriz" kelimesini hakaret olarak saymak ama "s*l*k" kelimesini hakaret olarak saymamakz mı? ? ? ? ? ?
Bizde muzdaripiz aynı konudan bıraksalar üyeler olarak seni biz banlayacağız ancak bırakmıyorlar. Anket düzenlensek en az %90 banlansın çıkacağına adım gibi eminim.

Sahi merak ediyorum istenmediği bir ortamda nasıl bu kadar durabiliyorsun?

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,897
Bizde muzdaripiz aynı konudan bıraksalar üyeler olarak seni biz banlayacağız ancak bırakmıyorlar. Anket düzenlensek en az %90 banlansın çıkacağına adım gibi eminim.

Sahi merak ediyorum istenmediği bir ortamda nasıl bu kadar durabiliyorsun?
Niye ben ne yaptım?

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bi "hala" yazmayı öğrenemedin gitti.

Bizde arge denen şey yok hocam. Eklentiler ne sunuyorsa o kadar. Uzun zamandır forumlara ilişikliğim kesildi ancak bundan yıllar öncesinde bile dediğiniz gibi çeşit çeşit güvenlik önlemleri alıyordu yabancı forumlar.

Xda foruma ilk üye olduğumda yanlış hatırlamıyorsam konu açmak için 10 mesaj kısıtlaması vardı ve atacağınız bu 10 mesaj modlar tarafından tek tek onaylanıyordu. Bu bahsettiğim zamanlar yanılmıyorsam note2 zamanları. Kim bilir günümüzde nasıl önlemler almışlardır.

Hocam arge değil age yani yaş. Forumda zaman geçirmenin önemi vardı. XDA de 10 mesaj kuralı devam ediyor. XDA de kurallar çok net. Kimsenin gözünün yaşına bakılmaz. Küt diye keserler cezayı.