Bu ekran kartı güç kablosu gerektıyormu ?

Bu konuyu okuyanlar

TommyShelby

Doçent
Reaksiyon puanı
128
Gigabyte GT 1030 2GB 64Bit GDDR5 Ekran Kartı kullanacagım ekran kartı olarak. anakartta dvi ekran kartında dvi-d yazıyor 2 sıde aynımıdır ? birde herhangi dvi bir monitör alsam dvi to dvi ile baglıyabılırmıyım monıtor ve kasamı ? birisi uyuşması lazım dedi de anakart ekran kartı monitör felan ful dvi olucak ve dvi to dvi ile baglıyacagım. sonuncu sorum ise bu ekran kartına güç kablosundan pin (kablo) takmam gerekiyormu ? masaüstü pc ilk defa kullanacagım teknobiyotik den alıcagım montajlı şekılde (40 tl) anakarta felanda güç kablosu takılıyormu bılmıyorum işlemcı mesela güç kaynagından onlarada guc kablosu takılıyormu yada sadece ekran kartınada takılıyormu bılmıyorum. dıger parçalarada takılıyosa onlar kendılerı takarmı ? netten vıdeo gordum kasada mılyon tane kablo vardı. ılk defa kullanacagım da . 4600 asrock h110 gt 1030 1 tb 400 wolt guc kaynagı yeter mı ? guc kaynagında 6 pinli kablo var sanırım High Power 400W ECO Aktif PFC Yüksek Verimli Güç Kaynağı ekran kartına takabılırmıyım ? gordugunuz uzere hıçbır bılgım yok bunların harıcındede bılgı verırsenız sevınırım. eger parçalar takılı guc kaynagından anakarta işlemciye kabloları takılı gelmezse işlemcı anakarta kablolarını felan takamam ki hiç bılgım yok. ekran kartı ayrı gelınce vıdalamak felan gerekıyormus onu bıle nasıl yapıcagımı bılmıyorum laptop alıcam bu gidişle gine masaüstü istesemde. yardım lütfen ( yıllarca laptop kullandım sadece fanı temızlemek için içini açtım okadar ayrıntılı anlatırsanız uzuun ve güzel bir şekilde çok mutlu olurum)

Frosa

Profesör
Reaksiyon puanı
1,414
Hayır ekstra güç girişi gerektirmeyen ve 30W TDP değerine sahip bir kart. Belirttiğiniz PSU yeterlidir.