Bu donanımlar hakkındaki görüşleriniz.

Bu konuyu okuyanlar

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar bir laptop aldım donanımlarınını yazıp görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.Çok üst seviyede sistemler olduğunu biliyorum ancak benim bilmek istediğim ne aldığım.Bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.Yorumlarımızı alay etme amaçlı yazmazsak sevinirim.Donanımlar şu şekilde ;

*ATI Mobility Radeon HD 4650 1GB
*Western Digital 320 GB
*Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6600 2.20 GHz
*3 GB RAM
*15.6 inc ekran boyutu

Aslında kısacası Hp dv6-1330et :)

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Arkadaşlar bir laptop aldım donanımlarınını yazıp görüşlerinizi öğrenmek istiyorum.Çok üst seviyede sistemler olduğunu biliyorum ancak benim bilmek istediğim ne aldığım.Bu konuda görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.Teşekkürler.Yorumlarımızı alay etme amaçlı yazmazsak sevinirim.Donanımlar şu şekilde ;

*ATI Mobility Radeon HD 4650 1GB
*Western Digital 320 GB
*Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T6600 2.20 GHz
*3 GB RAM
*15.6 inc ekran boyutu

Aslında kısacası Hp dv6-1330et :)
Alay etme amaçlı mesaj yazacak karakterde arkadaşlarımız yok burada bunu bi söyliyim.

Sisteme gelince gayet güzel bir sistem, hatta bayaa bi güzel sistem, sana sıkıntı çıkartacak donmalar takılmalar felan yapmayacaktır, mesajından çıkardığım sonuç olarak programlama v.s gerektirecek büyük boyutta program da kullanmıyorsun e o zaman gerçektetn sana yetebilecek bir sistem hatta artabilecek bir sistem :) hayırlı olsun güle güle kullan :)

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Sisteme gelince gayet güzel bir sistem, hatta bayaa bi güzel sistem, sana sıkıntı çıkartacak donmalar takılmalar felan yapmayacaktır, mesajından çıkardığım sonuç olarak programlama v.s gerektirecek büyük boyutta program da kullanmıyorsun e o zaman gerçektetn sana yetebilecek bir sistem hatta artabilecek bir sistem :) hayırlı olsun güle güle kullan :)

Teşekkür ederim cevabınız için açıkçası endişelerim vardı sayenizde rahatladım.Benim kafamı kurcalayan aslında işlemci kısmı 2.20 Ghz olması bende sistemim yavaşmı kuşkusu uyandırıyordu.Evet dediğiniz gibi oyun meraklısı biri değilim aslında sadece kendi çapımda ufak tefek programlarla uğraşıyorum ama pc min ne derece idare eder olduğunuda merak ediyordum.İşlemci konusunda fikriniz nedir acaba?

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
turbo boost özeliği yok oyun oynamıyorsan zaten gerekli olabilecek bir özellik değil bu sadece kasan işlemlerde işlemcinin ghz hızını otomatik yükseltebilen bir teknoloji ve zaten sadece i7 işlemcilerde var diye biliyorum i7 işlemcilerde şuan dizüstü bilgisayarlarda kullanılmıyor.

Hyper-threading teknolojisi de maalesef yok bu teknoloji de işlemcinin mantıksal olarak 2 ye ayrılmasını ve komutların bu iki bölümde biraz daha hızlı işlenmesini sağlayan bir uygulama ama çift işlemciler kadar performans vermeyen bir teknoloji, buna da ihtiyacının fazla olacağını düşünmüyorum.

Sanallaştırma teknolojisi de yok bu teknoloji de genellikle büyük maliyetli işlerde mesela bir sunucuda sunucuların masrafını azaltmak için birkaç sistemin yapması gereken işlemi tek bir sistemde yapabilmesini sağlamak için kullanılan bir teknoloji, buna da ihtiyacın yok, yani için rahat olsun sana gayet yetebilecek bir sistem.

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
turbo boost özeliği yok oyun oynamıyorsan zaten gerekli olabilecek bir özellik değil bu sadece kasan işlemlerde işlemcinin ghz hızını otomatik yükseltebilen bir teknoloji ve zaten sadece i7 işlemcilerde var diye biliyorum i7 işlemcilerde şuan dizüstü bilgisayarlarda kullanılmıyor.

Hyper-threading teknolojisi de maalesef yok bu teknoloji de işlemcinin mantıksal olarak 2 ye ayrılmasını ve komutların bu iki bölümde biraz daha hızlı işlenmesini sağlayan bir uygulama ama çift işlemciler kadar performans vermeyen bir teknoloji, buna da ihtiyacının fazla olacağını düşünmüyorum.

Sanallaştırma teknolojisi de yok bu teknoloji de genellikle büyük maliyetli işlerde mesela bir sunucuda sunucuların masrafını azaltmak için birkaç sistemin yapması gereken işlemi tek bir sistemde yapabilmesini sağlamak için kullanılan bir teknoloji, buna da ihtiyacın yok, yani için rahat olsun sana gayet yetebilecek bir sistem.

Benim işlemcide de yok yokmuş gerçekten :biggrin: neyse çok teşekkür ederim değerli bir bilgilenme oldu benim için.Ellerinize sağlık.Saygılarımla..

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Sadece olmayan özellikleri, bunlar da zaten en yeni nesil işlemcilerde oluyor, yani sonuçta kötü bir işlemci kesinlikle değil, doğru bir seçim yapmışsınız.

steinmetz

Asistan
Reaksiyon puanı
6
RAM hariç benim laptop ile aynı özelliklere sahip,benimkinin markası samsung, kesinlikle doğru seçim yapmışsın 6-7 aydır kullanıyorum, çok memnunum özellikle ekran kartından, harikalar yaratıyor

Chris Brown

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Fena değil sistem. CoD 6 filan gayet güzel oynayabilirsiniz.
Piyasadaki tüm oyunları açar , büyük bir kısmını da rahat oynatabilir.

Hayırlı olsun , güzel bir lap top.

Son mesajlar