Bu konuyu okuyanlar

Süleyman Alkan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
815
090220171346009005352_2.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni'nde Konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizin geçtiğimiz 14 yılda yaşadığı büyük dönüşümün en zayıf halkalarını ne yazık ki eğitim ve kültür oluşturuyor. Bu konularda hayal ettiğim düzeylere ulaşamamış olmamızdan dolayı fevkalade müteessirim bu bir öz eleştiridir. Gençlerin sahip çıkmadığı içinde olmadığı hiç bir faaliyetin toplumlar için kalıcı kazanıma dönüşmesi mümkün değildir"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen Kültür ve Turizm Bakanlığı Özel Ödülleri Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Ödül törenlerine katılmaya özellikle dikkat ettiğini vurgulayan Erdoğan, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: " Musiki dalında Nesrin Sipahi , Nesrin hanımı çocukluk yıllarından itibaren dinlememiz hasebiyle bugün adeta hayat hikayemizi burada çok daha canlı bir şekilde gündeme getirmiş olduk. Şiir ve çeviri dalında Cahit Koytak beyefendiyi tiyatro alanında geçirdiği ağır rahatsızlık sebebiyle tedavisi süren Kenan Işık beyefendiyi ki biraz da doğrusu kendimi suçlu hissediyorum. Çünkü yurtdışı tedaviden sonra evinde kendini ziyaret edemediğimden dolayı. Bu ödül töreninden sonra kendisini ziyaret edeceğim. Edebiyatta Mehmet Doğan kardeşimizi kurum olarakta İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesini ve elbette onu ülkemize kazandıran medarı iftarımız Prof. Dr. Fuat Sezgin hocamızı huzurlarınızda tebrik ediyorum. Ödül törenlerine katılmaya özellikle dikkat ediyorum."

"TEKNOLOJİYİ ÜRETEN BUNUN VASITASIYLA KÜLTÜR VE SANATA DA HAKİM OLUR"

Kültür ve sanatın toplumdaki yerine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kültür ve sanatı küçümseyen toplumlar kaybetmeye mahkumdur" dedi. Erdoğan," Bugün batı medeniyeti sadece teknolojik ve bilimsel üstünlüğü ile değil aynı zamana da kültür ve sanat üretimindeki rolü ile de dünyayı yönlendirmektedir. Teknolojiyi üreten bunun vasıtasıyla kültür ve sanata da hakim olur. Gençlerimizin dinledikleri müziğe, seyrettikleri filmlere, okudukları kitaplara, giydikleri kıyafetlere kadar hayatlarının her safhasında bunların izini görmek mümkündür. Medeniyetimizin ışığını yeniden yükselteceksek, bunun yolu her alanda gayret göstermekten, üretmekten eser ortaya koymaktan geçiyor. Ülkemizin sıkıntısı son bir kaç asırdır diğer medeniyetlerle, kültürlerle olan iletişimini tek taraflı yapmış olmasıdır. Sadece aldık takip ettik. Kendimiz üretmedik. Güvenlik önemlidir ama sanatı ihmal ederseniz hedefinize ulaşamazsınız. Yeni Türkiye'nin inşası çalışmalarında birlikte kültür ve sanata da özel önem veriyoruz" diye konuştu.

"HAYAL ETTİĞİM DÜZEYLERE ULAŞAMAMIŞ OLMAMIZDAN DOLAYI MÜTEESSİRİM"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitim ve kültür alanlarında Türkiye'nin istenilen düzeyde olmadığını belirterek bu konuda müteessir olduğunu söyledi. Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:" Ülkemizin geçtiğimiz 14 yılda yaşadığı büyük dönüşümün en zayıf halkalarını ne yazık ki eğitim ve kültür oluşturuyor. Bu konularda hayal ettiğim düzeylere ulaşamamış olmamızdan dolayı fevkalade müteessirim bu bir öz eleştiridir. Gençlerin sahip çıkmadığı içinde olmadığı hiç bir faaliyetin toplumlar için kalıcı kazanıma dönüşmesi mümkün değildir. Bu anlayışla Anayasa değişikliğinde seçilme yaşını önce 30'dan 25'e şimdide 25'ten 18'e indi. Bazıları çoluk çocuğa mı bırakacağız gibi ifadeler kullandılar, bunlar tarihte bilmiyorlar. Şu anada dünyanın 57 ülkesinde seçme seçilme yaşı 18. 25, 26 yaşında Dışişleri Bakanı olanları tanıyorum. Benim ecdadım Fatih 21 yaşında bir çağ kapatıp bir çağ açıyor. Biz yan gelip yatacak mıyız? "

DHA

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Fatih çağ açıyor çağ kapatıyor demiş herkes bir Fatih olamaz onu hesaba katmamış. Açıkçası 18 yaşında milletvekili olunması inanılmaz mantıksızlık. Daha hayat tecrübesi olmayan adam meclisemi girecek 25-26 yine iyi yaşlar.
Öz eleştiri yaptığı konuda haklı. Evet Hastane yol park bunları yaptı çok iyi yaptı. Ama bunları yaparken diğer şeyleri unuttu. İnşallah ileride daha iyi bir durumda oluruz. Bugün hemen iyi bir eğitimle başlasa bunun etkisi en az 5 sene sonra yavaş yavaş görülmeye başlanır ki ben çok iyimser konuşuyorun

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
keşke tüm yönetici ve siyasiler öz eleştiri yapabilse

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Evet. Daha iyi yönetmen lazım. Bak Kim Jong-un 'a. Adama halkın %100 ü tapıyor. Sende %40 falan. Çok ayıp:)

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Evet. Daha iyi yönetmen lazım. Bak Kim Jong-un 'a. Adama halkın %100 ü tapıyor. Sende %40 falan. Çok ayıp:)
Kim yöneticek başka. veya bu adamdan kim daha iyi yönetecek Varsa adayın koy masaya değerlendirelim. Bu bundan daha iyidir diyebileceğin adam ? Erdoğan iyi mükemmel demiyorum kalkıpta sen bu anlamı çıkarırsın şimdi. ama soruyorum ortaya kimi sürebilirsin ?

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Kim yöneticek başka. veya bu adamdan kim daha iyi yönetecek Varsa adayın koy masaya değerlendirelim. Bu bundan daha iyidir diyebileceğin adam ? Erdoğan iyi mükemmel demiyorum kalkıpta sen bu anlamı çıkarırsın şimdi. ama soruyorum ortaya kimi sürebilirsin ?
Meral Akşener?
Başkanın her türlü uyanıklılıkla ihraç ettirdiği ve RTE'den 1000 kat vatansever. Atatürkçü idealist.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Meral Akşener?
Başkanın her türlü uyanıklılıkla ihraç ettirdiği ve RTE'den 1000 kat vatansever. Atatürkçü idealist.
Merak akşenerin bu iş için yetkin biri olduğunu düşünmüyorum. Emin ol RTEden 1000 kat vatansever olduğunuda inanmıyorum. . Biliyorum RTEci damgası yiyeceğim ama şuan onun yerine geçecek düzgün birisi yok. ama bu anayasa meseleside beni endişelendirmiyor değil.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Merak akşenerin bu iş için yetkin biri olduğunu düşünmüyorum. Emin ol RTEden 1000 kat vatansever olduğunuda inanmıyorum. . Biliyorum RTEci damgası yiyeceğim ama şuan onun yerine geçecek düzgün birisi yok. ama bu anayasa meseleside beni endişelendirmiyor değil.
Neden düşünmüyorsunuz? Sadece mitinglerinden ve geçmişinden bile şu anki yöneticilerden daha iyi olur ve daha iyi kadro kurabilir.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Neden düşünmüyorsunuz? Sadece mitinglerinden ve geçmişinden bile şu anki yöneticilerden daha iyi olur ve daha iyi kadro kurabilir.
Sanmıyorum güvenmiyorum mitingse mitingi herkes yapar hiç mi dün güvendiğin adam yalancı çıkmadı.
Ülke yönetme yetkinliğine sahip olduğunuda düşünmüyorum kendi görüşüm başkası başka düşünür karışamam

piluvv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
68
Ben de 1453. Saygılı ol abisi

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Bi Apple fanatikleri birde parti fanatikleri ile uğraşılmaz laf yetiştirmeye çalışıp kendinizi delirtmeyin.

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Birini savunduğum anlaşılmasın ama böyle ciddi konularda karşısındaki ciddi cevaplar vermiyorsa ne yapsın ?
Peki yaş sorma nedeni nedir ? Bence yaşnüzerinden yüklenecek.. Senin yaşın kadar benim hayat tecrübem gibi.Bu ladar olayı ciddileştirmeye gerek yok.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bi Apple fanatikleri birde parti fanatikleri ile uğraşılmaz laf yetiştirmeye çalışıp kendinizi delirtmeyin.
Aynen hocam. chp' nin parti savunucusu kollarına üyeyim.

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Peki yaş sorma nedeni nedir ?
Onun yaş sorma eylemiyle yaş üzerinden üstünlük kurmaya çalışması ne kadar yanlışsa.
Kanıtsız delilsiz birinin (çal)ışalım diyerek çalmayı ima etmesi yanlış. Varmıymış kanıtı ?
Bakın kendi görüşümü özetleyip gidiyorum. Ne kadar anayasa meselesi bazı şeyleri düşündürse bile bana göre bu ülkeyi bu adamdan başka yönetebilecek birisi yok. İşini çok mükemmel mi yapıyor. Tartışılır kötünün iyisi olduğu kesin. Görüşümü belirttim gidiyorum. Tartışma çıkarmaya yönelik yorumlara cevap vermeyeceğim

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Onun yaş sorma eylemiyle yaş üzerinden üstünlük kurmaya çalışması ne kadar yanlışsa.
Kanıtsız delilsiz birinin (çal)ışalım diyerek çalmayı ima etmesi yanlış. Varmıymış kanıtı ?
Siz şimdi vereceğim cevaba yine siyasset diyeceksiniz ama yinede cevap vereyim. arkadaşın dediğinin arkasındayım. Tabii ki fanatik akpli değilsen bunun bir nebze doğru olma ihtimalini düşünebilirsin.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Bakın kendi görüşümü özetleyip gidiyorum. Ne kadar anayasa meselesi bazı şeyleri düşündürse bile bana göre bu ülkeyi bu adamdan başka yönetebilecek birisi yok. İşini çok mükemmel mi yapıyor. Tartışılır kötünün iyisi olduğu kesin. Görüşümü belirttim gidiyorum. Tartışma çıkarmaya yönelik yorumlara cevap vermeyeceğim
Kendi ülkemde kendi toprağıma giremiyorsam buna ne derim?
Bkz:Mordoğan ABD arazisi

Kadir Demiryürek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Siz şimdi vereceğim cevaba yine siyasset diyeceksiniz ama yinede cevap vereyim. arkadaşın dediğinin arkasındayım. Tabii ki fanatik akpli değilsen bunun bir nebze doğru olma ihtimalini düşünebilirsin.
ihtimal var kanıt var mı ? Kesin yaptı diyebileceğiniz dayanak var mı ? Sanmıyorum.
Ben kendimi anlatamıyorum herhalde. Benim birine fanatiklik yaptığım yok. Oy verecek olsam erdoğan iyi olduğu için değil kötünün iyisi olduğu için veririm. Ya ben gerizekalıyım birinin fanatiği olduğumu anlatamıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
ihtimal var kanıt var mı ? Kesin yaptı diyebileceğiniz dayanak var mı ? Sanmıyorum.
Ben kendimi anlatamıyorum herhalde. Benim birine fanatiklik yaptığım yok. Oy verecek olsam erdoğan iyi olduğu için değil kötünün iyisi olduğu için veririm. Ya ben gerizekalıyım birinin fanatiği olduğumu anlatamıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz
Şimdi o konulara girsek sabahlarız. Zaten o kadar anlatsam anlamazınız ya da anlamak istemezsiniz. Çünkü insan başta görüşü neyse hep öyle kalıyor. Farkındaysanız fanatik diyen sizsiniz. Dediğiniz gibi tartışmaya gerek yok.