‘Bu bir milattır artık susmayacağız!’

Bu konuyu okuyanlar

-Beneficence-

Müdavim
Reaksiyon puanı
31
YCjsG.jpg

F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım bundan sonra haklarını her alanda arayacaklarını söyledi. Yıldırım transfer konusunda da 2-3 ismi alacaklarını söyledi

“6 aydır haklıyken bile sessiz kaldık ama artık bitti. Meireles’e ömür boyu ceza versinler. Bizi başka türlü yenemezler çünkü. Ben 3 Temmuz’dan önce neysem, şimdi de oyum.”

F.BAHÇE Başkanı Aziz Yıldırım, gündemi sarsacak açıklamalar yaptı. Dün Şekip Mosturoğlu ve Deniz Aytöre ile FB TV’de yayına çıkan Yıldırım, 3 Temmuz’dan bu yana gündemi germemek için sustuklarını ancak bundan sonra sessiz kalmayacaklarını söyledi. Yıldırım’ın sözleri özetle şu şekildeydi:

“6 aydır kamuoyunu germemek addına spora zarar vermemek için, sessiz kaldık, mümkün olduğunca az konuştuk. Bu bağlamda, haklı olduğumuz konularda, örneğin Caner’e E.Şehir maçında verilen 2 maçlık cezada bile tepki vermedik.

‘TEŞVİK ALMADIK’

GÖRÜYORUZ ki bu sağduyulu davranma durumu bazı çevrelerce ve hatta taraftarlarımızca da yanlış anlaşıldı. Şunu söylemek istiyorum; 3 Temmuz’dan önce nasılsam şimdi de öyleyim. Biz F.Bahçe için varız.

TFF’YE deplasman yasağının kalkması için başvurduk. Kimse elini taşın altına sokmadı. Biz samimiydik ama diğerleri bu samimiyeti gösteremedi. Abdullah Kiğılı, ‘G.Saraylılar 2. yarıda Saracoğlu’na gelsin’ diye iyi niyetli bir açıklama yaptı ama G.Saray taraftarı bizim stadımıza asla gelmeyecek.

DİĞER takımlar ne kadar temizse, F.Bahçe de o kadar temizdir. Teşvik primi almayan tek takım F.Bahçe’dir. Bazı şeyler bizi fazlasıyla üzüyor. Biz sustukça daha da üzerimize geliyorlar. Savcı Fikret Seçen kulübümüzün üyesidir. Kendisini kulübe ben üye yaptım. Bu kulüp şike yaptıysa bundan rahatsızlık duyup istifa etmesi lazım. Seçen, şikeye inanıyorsa istifa etsin.

HAKEMLER etki altında kalıyorlar. F.Bahçe ile ilgili kararlarını adil vermiyorlar. Hakem tayinini bile gazetelerden öğreniyoruz. Açıklanan hakem, derbiye atanıyor ve bu hakemi G.Saray’ın istediği iddia ediliyor. Buna rağmen kimse bir açıklama yapmıyor. Maçtan sonra hakem raporu sızdırılıyor.

MEIRELES’E 8-14 maç ceza verilecek diye yazanlara söylüyorum; futbolcumuza ömür boyu men versinler, çünkü F.Bahçe’yi başka türlü yenemezler. F.Bahçe’ye oynanan oyunlar devam ediyor. Ancak bugün milattır, suskunluğumuz bitmiştir. Bundan sonra susmayacağım.”

‘Cuma günü açıklayacağım’

“DERBİ hakeminin raporu baskıyla değiştiriliyor. Basın yoluyla baskı oluşturuyorlar. Federasyonda belli kişiler var, hem kulüplerin, hem tahkimin, hem disiplinin avukatlığını yapıyorlar. Cuma günü Sayın Yıldırım Demirören ile görüştükten sonra bu kişilerin isimlerini de açıklayacağım.

2001'DE temizliği yapmıştık TFF’de.. Yine gruplaşmalar başladı. Onunla ilgili de çalışmak lazım.”

2 yada 3 transfer

Transfer yapacaklarını belirten Yıldırım konuyla ilgili olarak, "2 ya da 3 transfer yapacağız. Aykut Kocaman, bu konuda çalışıyor. Aykut Kocaman'ı ben kardeşim gibi seviyorum. Aykut Hoca Fenerbahçelidir. Üstüne basa basa söylüyorum. Kendisi hazırlık yapiyor. Mutlaka transfer yapacağız" dedi.

İkinci devrede başka bir Fenerbahçe olacağını açıklayan Aziz Yıldırım, sürpriz transferler yapacaklarını, büyük isimlerin de takımda kalacağını söyledi.

‘Beşiktaş ve G.Saray’ın elenmesi iyi oldu’

“TÜRKİYE Kupası’nda, 12 maç kazanırsanız 3 milyon Euro alıyorsunuz. Bu çok az. Ben geçen sene yoktum ilgilenemedim, artık bu da değişecek. Sadece 5-6 milyon dolar televizyonlardan kazanabilirsiniz. Kupadan elenmek Beşiktaş ve G.Saray için çok iyi oldu. Kupa alıyorsunuz ama getirisi yok. F.Bahçe, UEFA'da bu turu geçerse çok daha ileriye gidecektir.”

‘Onlar önce bizi 6-0 yensin!’

“G.Saray’a karşı psikolojik üstünlük hâlâ bizde. Mayıs ayında yeniden 10 yıllık bir dönem başlayacak. Unutmasınlar, geçen sezon yarım puanla şampiyon oldular.”

G.SARAY ile oynanan son maçta alınan mağlubiyetin ardından psikolojik üstünlüğün sarı-kırmızılılara geçtiği yönündeki yorumlara da değinen Aziz Yıldırım, şu şekilde konuştu: “Psikolojik üstünlüğün onlara geçmesi için öncelikle bizi 6-0 yenmeleri lazım.

İDDİA ediyorum mayıs ayında G.Saray’la oynayacağımız maçla 10 yıllık bir süreç daha başlayacak. G.Saraylılar her yere yazdıkları mayıs ayında sadece yarım puan farkla şampiyon oldular; ki F.Bahçe’ye yapılan onca şeye rağmen.. 2011-12 sezonunda bize tüm yaşatılanlara rağmen arkalarına aldıkları tüm destek ile son maçta bizimle 0-0 berabere kalarak şampiyon oldular. Siz sanıyor musunuz ki Fenerbahçe’ye 3 Temmuz yaşatılmasaydı geçen sezon o şekilde bitebilirdi?”

‘2006 GİBİ’

F.BAHÇE’YE bir yıl boyunca yapılanlar olmasaydı, F.Bahçe futbol takımı kurmuş olduğu kadroyla, oturmuş yapısıyla geçen sezonda ve bu sezon uzak ara şampiyon olmaz mıydı? 2006 da yapıldığı gibi geçen sezon da önümüz kesildi."

‘Stoch kesin kalacak’

“DEVRE arasında transfer yapacağız ve şampiyon olacağız. Aykut Kocaman’ı kardeşim gibi severim. Kamuoyunda sürekli birbirimizle küs olduğumuzu yazdılar ama yok öyle bir şey. Aykut hocanın verdiği liste doğrultusunda 2-3 tane transfer yapacağız. ‘Paramız yok’ demeyeceğiz yani...

İSİM vermeye gerek yok ama transfer kesin olacak. Büyük oyuncularımızı da kadromuzda tutacağız. Mesela Stoch.. O kesinlikle takımda kalacak.”

‘Rapor var, ceza yok!’

AZİZ Yıldırım ile birlikte programa katılan Şekip Mosturoğlu ise, “Elimde G.Saray ile Erzurum’da oynadığımız Süper Kupa maçıyla ilgili bir rapor var. Sahaya yabancı madde atılıyor ve yardımcı hakeme isabet ediyor. Ancak bu raporda yazdığı halde görmezden geliniyor ve ceza verilmiyor. Biz şike davasıyla ilgili verilen karardan da memnun değiliz” diye konuştu.

BİR diğer yönetici Deniz Aytöre ise, “Deplasman yasağının kalkması için ve verilecek mesaj açısından en uygun maç G.Saray derbisiydi. Biz talebi ilettik ancak, bize ‘Aramızda anlaşma var. Neden vazgeçiyorsunuz’ dediler.” dedi.

VatanSpor

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
[video=youtube_share;U9RhHs5OLT8]http://youtu.be/U9RhHs5OLT8[/video]