Bu 2 Laptop arasında kaldım

Bu konuyu okuyanlar

Emirzkool

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İyi geceler öncelikle herkese. Bu soruyu bu saatte sormam garip oldu biraz ama neyse. Öncelikle Bilgisayar Mühendisliği okuyan birisi olarak laptop almaya karar verdim.
Maddi kısmı babam üstlendiği için birkaç sorun yaşamaktayım. Babam yüksek meblağlarda internet alışverişine güvenmeyen birisi ve hiç tecrübe etmedik şuana kadar (yüksek meblağlar için). O yüzden mağazaya (media&markt) gittik ve ellerinde sadece 2 tane cihaz var. (1660ti ve i7-9750h olan modeller.)

10.000 tl bandında bir cihaz arıyoruz ve babam kesinlikle elden alışveriş yapmak istiyor.
Bu konuda MONSTER laptoplarda RTX ekran kartlarına çıkabiliyorum ve almak istediğim bir model fakat babamın
Ankara mağzasına gitmesi gerekecek ve çokta sıcak bakmıyor. Ayrıca monsterdan çok kötü duyumlar alıyorum.

Isınma sorunu
fan sesi
plastik kasa vb.

Abilerim, ablalarım ve kardeşlerim sizden yardımcı olmanızı istiyor iyi günler diliyorum.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,189
İnternet alışverişi bence daha faydalı bir durum. 14 gün içinde iade hakkın var. Fiyatlar daha uygun. Fiyat nedeni ile mi babanız almak istemiyor?

Emirzkool

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yüksek meblâğlarda internete güvenmediği için almıyor. Herhangi bir sorunla karşılaşırsam kimle muhattap olacağım gibi.

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
İyi geceler öncelikle herkese. Bu soruyu bu saatte sormam garip oldu biraz ama neyse. Öncelikle Bilgisayar Mühendisliği okuyan birisi olarak laptop almaya karar verdim.
Maddi kısmı babam üstlendiği için birkaç sorun yaşamaktayım. Babam yüksek meblağlarda internet alışverişine güvenmeyen birisi ve hiç tecrübe etmedik şuana kadar (yüksek meblağlar için). O yüzden mağazaya (media&markt) gittik ve ellerinde sadece 2 tane cihaz var. (1660ti ve i7-9750h olan modeller.)

10.000 tl bandında bir cihaz arıyoruz ve babam kesinlikle elden alışveriş yapmak istiyor.
Bu konuda MONSTER laptoplarda RTX ekran kartlarına çıkabiliyorum ve almak istediğim bir model fakat babamın
Ankara mağzasına gitmesi gerekecek ve çokta sıcak bakmıyor. Ayrıca monsterdan çok kötü duyumlar alıyorum.

Isınma sorunu
fan sesi
plastik kasa vb.

Abilerim, ablalarım ve kardeşlerim sizden yardımcı olmanızı istiyor iyi günler diliyorum.
2'sinin özellikleri eşit. Burada tasarım ya da markaya göre seçmek gerekir. Bu benim düşüncem tabi.

Emirzkool

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2'sinin özellikleri eşit. Burada tasarım ya da markaya göre seçmek gerekir. Bu benim düşüncem tabi.

Birkaç özellikleri farklı;
Asus'daki hdd 5400 rpm
Hp'deki hdd 7200 rpm

Asus'da webcam yok.
Hpde webcam var.

Ama beni tasarım olarak Asus daha çok cezbediyor. Bunlar çok fark edecek özellikler değil aslında ama alırken en iyisi olmasını istiyorum çok uzun vadeli kullanacağım için.

Acaba sizin düşünceleriniz nelerdir?

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Asus bence marka açısından

EFI Shell

shellx64.efi
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
18,968
Birkaç özellikleri farklı;
Asus'daki hdd 5400 rpm
Hp'deki hdd 7200 rpm

Asus'da webcam yok.
Hpde webcam var.

Ama beni tasarım olarak Asus daha çok cezbediyor. Bunlar çok fark edecek özellikler değil aslında ama alırken en iyisi olmasını istiyorum çok uzun vadeli kullanacağım için.

Acaba sizin düşünceleriniz nelerdir?
O zaman Asus.

Ahmet Emre Toraman

Profesör
Reaksiyon puanı
391
Yüksek meblâğlarda internete güvenmediği için almıyor. Herhangi bir sorunla karşılaşırsam kimle muhattap olacağım gibi.
Hocam inanın ben vatanbilgisayar dan çok çektim. Bu sıkıntılar diğer mağazalarda da olabilir. Benim aldığım bilgisayarları defelarca alıp alıp geri servise gönderdim. Arka arkaya 4 tane bilgisayarı geri göndermiştim. Bazı bilgisayarları ise 2 kere arka arkaya göndermişliğim bile oldu. Mağaza dan aldığınız ürün bozuk çıkarsa direk servise yolluyorlar mağaza hiç bir sorumululuk kabul etmiyor. Servis bi sıkıntısı yok diyorsa ürünü size geri veriyorlar. Ama eğer internetten alırsanız ürün yavaş çalışıyor diyip de yine 14 gün içinde rahatlıkla iade edebilirsiniz ve paranız kredi kartınıza geri gönderilir. Ayrıca burada muhatabınız satın aldığınız internet sitesi ile mağazanın kendisi oluyor. İlk olarak mağaza ile iletişime geçiyorsunuz. Sonra mağaza size parayı, örneğin hepsiburada aracılığı ile geri yolluyor. Ancak mağaza dan aldığınızda ürünün bozuk olduğu servis tarafından onaylandığında size sadece o mağaza da kullanabileceğiniz bir iade çeki verirler. Yani paranız kredi kartınıza geri gönderilmez.

Son düzenleme:

astegon

Profesör
Reaksiyon puanı
1,361
HB'dan alışverişlerde muhatabınız HB oluyor. Hepsiburada satıcısından almanızı öneririm.

Emirzkool

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok teşekkür ederim herkese tavsiyeleri için.