Bozulan Subwoofer Yerine Başka Subwoofer Alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar. Logitech Z506 marka 5+1 ses sistemine sahibim. Sigortalar atınca subwooferım bozuldu. O subwoofer yerine başka subwoofer alıp diğer hoparlörlere bağlasam bilgisayarımda çalışır mı? Eğer olursa hangi subwooferı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar...

Not: Anakart marka ve modelim: MSİ Z170A Gaming M5

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Merhabalar. Logitech Z506 marka 5+1 ses sistemine sahibim. Sigortalar atınca subwooferım bozuldu. O subwoofer yerine başka subwoofer alıp diğer hoparlörlere bağlasam bilgisayarımda çalışır mı? Eğer olursa hangi subwooferı önerirsiniz? Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar...

Not: Anakart marka ve modelim: MSİ Z170A Gaming M5
Sub belki sağlamdır içinde cam sigorta var güvenlik için o kopmuştur değiştir çalışır

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Sigortalarin atmasına sebeb subwoofer ise büyük ihtimal besleme devresi yanmıştır onunda tamiri mümkün.

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Sigortalarin atmasına sebeb subwoofer ise büyük ihtimal besleme devresi yanmıştır onunda tamiri mümkün.
.
Hocam tamirciye götürdüm çok yüksek bir fiyat söyledi içindeki pile benzer şeylerin çoğusu yanmış patlamış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Çalışır al bitane eski kawai çalıştır
Önerdiğiniz bir marka model var mıdır hocam?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
.
Hocam tamirciye götürdüm çok yüksek bir fiyat söyledi içindeki pile benzer şeylerin çoğusu yanmış patlamış
o pil gibi şeyler aslında çok ucuz olmalı, size aşırı fiyat çekmiş olmasın..? Başka bu işlerden anlayan birine gösterseniz belki iyi bir tamir ücreti size önerebilir.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
.

Önerdiğiniz bir marka model var mıdır hocam?
Pil gibi şeyler kondansatör ve kapasitörler kardeşim onları nasıl yaktın?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
En ufak bir aşırı akımda zaten ilk harcanan elemanlar onlar olur genellikle. En sık karşılaşılan arızlar olduğu için bazı eli yatkın kullanıcılar internette video izleye izleye kendileri tamir eder hatta :)

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
o pil gibi şeyler aslında çok ucuz olmalı, size aşırı fiyat çekmiş olmasın..? Başka bu işlerden anlayan birine gösterseniz belki iyi bir tamir ücreti size önerebilir.
En ufak bir aşırı akımda zaten ilk harcanan elemanlar onlar olur genellikle. En sık karşılaşılan arızlar olduğu için bazı eli yatkın kullanıcılar internette video izleye izleye kendileri tamir eder hatta :)
Çok kötü bir haberim var. Ben onun içini sökmüştüm annemde içi bir işe yaramaz diye çöpe atmış. Şimdi ne yapabilirim başka önerileriniz var mı?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Önce cam siğortanın yanması lazımdı o yüzden demiştim heralde fazla güç çekti sistem

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Anfi kısmı çöpe gittiğine göre elinde kalan parçalar sadece hoparlörler. Sadece anfi olarak bu tarz anfiler alabilirsin
74094

Online Shop 600 W Ev Araba Amplifikatör 110 V HIFI USB FM Radyo Ses bluetooth Amplifikatörler Çalar Subwoofer Stereo Hoparlör Uzaktan Kumanda Ile kontrol | Aliexpress Mobile

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
1+1 amfi bu 2 kanal yani arkadaşa 2+1 3 kanal amfi lazım en az
Hocam 5+1 benim hoparlör. Logitech z506 sadece subwooferın kalıbı duruyor içi yok bide diğer hoparlörleri. İsterseniz bir bakın internetten sisteme. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Hocam 5+1 benim hoparlör. Logitech z506 sadece subwooferın kalıbı duruyor içi yok bide diğer hoparlörleri. İsterseniz bir bakın internetten sisteme. Şimdiden ilginiz için teşekkürler.

1+1 amfi bu 2 kanal yani arkadaşa 2+1 3 kanal amfi lazım en az

Biliyorum bende evde z906 modelini kullanıyorum.
Ben bu anfiyi örnek olarak verdim.
Bunların 5+1, 4+1 bulabilirsen al, bulamazsan en kötü ihtimalle 2+1 alıp hoparlörleri ikişer ikişer paralel bağlayıp stereo olarak çıkış alabilirsin.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Z 506 yı biliyorum bence bilgisayarcı vs yerşerden 2. El temis sub alın kendinden amfili

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,905
bırak tamirci tamir etsin yenisini almaya gerek yok .

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Biliyorum bende evde z906 modelini kullanıyorum.
Ben bu anfiyi örnek olarak verdim.
Bunların 5+1, 4+1 bulabilirsen al, bulamazsan en kötü ihtimalle 2+1 alıp hoparlörleri ikişer ikişer paralel bağlayıp stereo olarak çıkış alabilirsin.
Hocam pek bilgim yok bu konularda zahmet olmazsa iyisinden 5+1 amfi bulup linkini atar mısınız? Teşekkürler.

Z 506 yı biliyorum bence bilgisayarcı vs yerşerden 2. El temis sub alın kendinden amfili
Zor hocam denedim öyle bir kaç kere ama hepsi set olarak satıyor sadece sub satan yok.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Hocam pek bilgim yok bu konularda zahmet olmazsa iyisinden 5+1 amfi bulup linkini atar mısınız? Teşekkürler.

Zor hocam denedim öyle bir kaç kere ama hepsi set olarak satıyor sadece sub satan yok.
Bütçeniz ne kadar

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Fiyatlar hep böyle mi hocam çünkü sıfırını alsam daha ucuza geliyor.

Max 300'e kadar çıkabilirim ama arkadaşın attığına göre 300 çok yetersiz.
Onlara o parayı vereceğine bir oto amfisi al birtanede 12v 30a trafo al hoparlör ve bass ı bağla amfinin arkasındaki gain yazan ı seviyesini düşür %30 a kadar tamamdır

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Onlara o parayı vereceğine bir oto amfisi al birtanede 12v 30a trafo al hoparlör ve bass ı bağla amfinin arkasındaki gain yazan ı seviyesini düşür %30 a kadar tamamdır
Ses seviyesi benim icin önemli değil hocam ya da ne kadar ses verdiği önemli olan ses kalitesi dediğiniz şeyde kaliteli bir ses alabilir miyim?

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ses seviyesi benim icin önemli değil hocam ya da ne kadar ses verdiği önemli olan ses kalitesi dediğiniz şeyde kaliteli bir ses alabilir miyim?
Evet oto ses sistemleri kaliteli olur bass ve ses önemli değilse bunu alın
Ama fazla yülsek ses beklemeyin

Erencakmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Subwoofer belki sağlamdır içinde cam sigorta var güvenlik için o kopmuştur değiştir çalışır
Merhaba benim z906 sistemim var uzun süredir kenarda duruyordu çalıştırdım herşeyi çalışıyor ama subwoofer çalışmıyor, ben sub ı söktüm başka hoparlör bağladım kablolarına güç geliyor çalışıyor ama subwoofer ım tepki vermiyor yanmışmıdır acaba ( birde cam sigorta ne )

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Merhaba benim z906 sistemim var uzun süredir kenarda duruyordu çalıştırdım herşeyi çalışıyor ama subwoofer çalışmıyor, ben sub ı söktüm başka hoparlör bağladım kablolarına güç geliyor çalışıyor ama subwoofer ım tepki vermiyor yanmışmıdır acaba ( birde cam sigorta ne )
Sun tepki vermiyorsa muhtemel ses entegresi patlamıştır
Cam sigortada 1cm lik yuvarlak cam o sağlamdır sub hariç çalışıyorsa

Erencakmak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sun tepki vermiyorsa muhtemel ses entegresi patlamıştır
Cam sigortada 1cm lik yuvarlak cam o sağlamdır sub hariç çalışıyorsa
Ama sub a giden kablolara başka hoparlör takınca çalışıyor
Sistemin orj sub çalışmıyor yapabilecegim birşey varmı test felan yada yandığını nasıl anlarım

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Ama sub a giden kablolara başka hoparlör takınca çalışıyor
Sistemin orj sub çalışmıyor yapabilecegim birşey varmı test felan yada yandığını nasıl anlarım
Multimetre var mı varsa bip kademesinde bakın
Veya 9v lik pil tutun araya bide led led yanarsa sub sağlamdır

Pil in artısı subun artısına subun diğer ucu ledin artısına ledin diğer ucu eksiye

Yeni sublar satılıyor
Sistem kaç watt çıkış sağlıyorsa ona göre alın 50w vb

Taha Şentürk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Multimetre var mı varsa bip kademesinde bakın
Veya 9v lik pil tutun araya bide led led yanarsa sub sağlamdır

Pil in artısı subun artısına subun diğer ucu ledin artısına ledin diğer ucu eksiye

Yeni sublar satılıyor
Sistem kaç watt çıkış sağlıyorsa ona göre alın 50w vb
Hocam benim sıkıntı hala devam etmekte acaba yeni daha ucuza bu 5+1 amfi dediğiniz şeylerden bulabilir miyim?

Son mesajlar