Boy ve kilo

Bu konuyu okuyanlar

ceterele

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben lise 3 e geçtim.98 doğumluyum.Yani yaşım 16.Liseye başladığımda boyum 1.47 civarıydı.Sonra Lise 2 ye geçerken 7cm boyum uzadı.Ve şuan 1.61im.Babam 1.80, annem 1.61//Fakat kilom 41
Ramazanda olduğumuz için havuza filan gidemiyorum fakat bitince ilk işim o olucak.
Sizce daha uzar ve kilo alırmıyım ?
Lütfen yardım edın.
Edit:Amcam, dayım dedelerim 1.80 civarı

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
valla bende 1,84 cm boy var kilo 100 :D Babam 1,83 kilo 80 annem 1,65 cm kilo 75 civarı dedem filanda uzun kısa pek yok sülalede :)

senin soruna gelirsek hiç belli olmaz fakat erkekler 20 yaşına kadar boy uzarmış 20 den sonra uzamaz sabit kalırmış... açıkcası belli olmaz ergenliğe bazıları geç girebiliyor sende girmediysen birdende uzayabilir boyun :D Beklicen 20 ye kadar....

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
yaş 14 boy 170 kilo 62 ya da 63kg. Doktorun dediğine göre kitle endeksim çok iyiymiş. Babam dayım amcam 180 186 arası. lise 3'ten 4'e geçerken hızlı birr boy artışın olabilir amabunlar için doktora danışsan iyi olur. Çünkü ergenliğe ne zaman girdin falan meseleleri var. :) Ama liseye kısa boyla girip sırık olup çıkanları da tanımıyor değilim. :)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
kardeşim gelişime çok açıksın, tavsiyem basketbol ve yüzme ile bunları desteklemen. :)
boyun kesinlikle uzayacaktır için rahat olsun. [MENTION=399552]ceterele[/MENTION]

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
Bol bol süt iç, basketbol oyna çok uyumaya çalış :)

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
kardeşim gelişime çok açıksın, tavsiyem basketbol ve yüzme ile bunları desteklemen. :)
boyun kesinlikle uzayacaktır için rahat olsun. @ceterele

hiç bir spor kemık gelısımın saglamaz kas yaparsın ama kemık uzamaz bunun için kalsiyum alman lazım duzenli uyku cok onemlı karanlıkda uyumak gerekır hormon salgılanıyor cunku
fast food beslenmemek lazım sebze süt peynir yoğurt tüketmek gerekir ben 20 yııdır oynuyorum basketbol boy uzması olmadı malesef :) 1.70cm

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
hiç bir spor kemık gelısımın saglamaz kas yaparsın ama kemık uzamaz bunun için kalsiyum alman lazım duzenli uyku cok onemlı karanlıkda uyumak gerekır hormon salgılanıyor cunku
fast food beslenmemek lazım sebze süt peynir yoğurt tüketmek gerekir ben 20 yııdır oynuyorum basketbol boy uzması olmadı malesef :) 1.70cm
dostum dediğin tavsiyeler daha yerinde olmuş benim dediklerime göre.
ancak basketbol ve yüzmenin de vücuda etkisini çok aza indirmemek gerek.
Şahsen 1.83 boyum var basket masa tenisi vs. çok sporla uğraşmış bir insanım. nitekim kardeşlerim bu yönde değiller.aramızdada boy farkı malum şekilde. :)

cengaver51

Müdavim
Reaksiyon puanı
169
dostum dediğin tavsiyeler daha yerinde olmuş benim dediklerime göre.
ancak basketbol ve yüzmenin de vücuda etkisini çok aza indirmemek gerek.
Şahsen 1.83 boyum var basket masa tenisi vs. çok sporla uğraşmış bir insanım. nitekim kardeşlerim bu yönde değiller.aramızdada boy farkı malum şekilde. :)

bilimisel olarak sporun kemık uzatmak gıbı bır faydası bu zamana kadar tespit edilmedı daha malesef sadece gelısım cagında bu sporları yaparken boy uzadıgından herkes yararlı sanıyor kasdan baska bıseye yararı yok

tolga9009

Doçent
Reaksiyon puanı
0
bilimisel olarak sporun kemık uzatmak gıbı bır faydası bu zamana kadar tespit edilmedı daha malesef sadece gelısım cagında bu sporları yaparken boy uzadıgından herkes yararlı sanıyor kasdan baska bıseye yararı yok

cengaver arkadaşa katılıyorum gelişme çağında boy uzar, uzarken de sporla uğraşanlar uzuyor sanıyor aslında uzuyor ama gelişme çağında olduğu için uzuyor

ceterele

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaş 14 boy 170 kilo 62 ya da 63kg. Doktorun dediğine göre kitle endeksim çok iyiymiş. Babam dayım amcam 180 186 arası. lise 3'ten 4'e geçerken hızlı birr boy artışın olabilir amabunlar için doktora danışsan iyi olur. Çünkü ergenliğe ne zaman girdin falan meseleleri var. :) Ama liseye kısa boyla girip sırık olup çıkanları da tanımıyor değilim. :)
ben ergenliğe daha yeni yeni giriyorum diyebilirim. sakallarım daha çıkmadı ve bıyıklarımı da hiç kesmedim.Sivilcelerimde son aylarda çıkmaya başladı.

obfrau

Asistan
Reaksiyon puanı
0
41 kiloysam azmissin yav biraz kilo almaya bak. Hem daha iri gozukursun.benim boyum 188 ama kilom 85. Vucut olcumlerinde ideal olarak gozukmese de yağ orani az oldugundan ve kasa donuk oldugundan bence ideal. O doktorlarin ya da internetteki testlere inanmayin bulasmayin.

emirgorur

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yas 16 boy 1.90 kilo 63.. Nasil kilo alirim tavsiyeleriniz neler?

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
2012'de boyum 1.57'di annemle endokkronoloji'ye gittik doktor basket oynasın falan dedi oynadım 2012'in sonunda boyum 1.60 oldu 2013'de boyum 1.66 'di şimdi boyum 1.69 kilom 57 bende 1.80 olmak istiyorum günde 2 bardak süt iciyorum her gün banyo yapiyorum sizce uzarmı 17 yasindayim annemden babamdan ablamdan amcamdan hepsinden uzunum

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
2012'de boyum 1.57'di annemle endokkronoloji'ye gittik doktor basket oynasın falan dedi oynadım 2012'in sonunda boyum 1.60 oldu 2013'de boyum 1.66 'di şimdi boyum 1.69 kilom 57 bende 1.80 olmak istiyorum günde 2 bardak süt iciyorum her gün banyo yapiyorum sizce uzarmı 17 yasindayim annemden babamdan ablamdan amcamdan hepsinden uzunum
Bu uzama 23-24 yasina kadar devam edebilir ama nasil? Beden kitle indeksine dikkat edeceksin. 65 kilo sinir kilon. Bu kiloyu gecmeden boy uzatma egzersizleri yapacaksin. En basta da buyume hormonunun aktif bir sekilde calismasi gerekir. Bunun icin aminoasitler kullanman gerekir. Zaman kaybetmeden nutritionist yani beslenme uzmani bir doktora git veya aile doktoruna gidip beni bu konuda uzman bir doktora yonlendirir misiniz diye rica et, durumunu acikla. Buyume hormonu konusunda da bilgi vermesini rica et. Bu konuyu acmasa bile sen bahset.

Umutbersan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende 14 yaşımdayım kilo 91 boy 184 ben daha uzarmıyım 195 olmayı çok istiyorum

brkalagz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Neden uzayazmışım ?
Cunku boy uzamasi isi genetikte vardir.aileden gelir.zaten butun aile fertlerinden uzunsun.Ve 17 yasindasin.Bende 17 yasindayim.14 yasimda 180 dim.her simdi 186 yim.Ailemdekilerin hepsi uzun kisa kadin bile yok.Aile ortalamamiz 180 civari yani bende bu saatten sonra uzamam.Bebekligimden beri gunde 1 litre sut ictim ve hala devam ediyorum.'bu arada fazla sut kansizlik yapiyormus bende mevcut.) bide cocuklugumdan beri basketbol oyniyorum.Kluplerde falnda oynadim.2 sene hentbol oynadim.2 senedirde yuzucuyum.musabakalara felan katiliyorum.hergun 2 ser saatten haftada 6 gun antrenman yapiyorum.Dahada uzicami zannetmiyorum.
Sen umidini kesme ama uziyacagini zannetmiyorum.Eger uzarsan cok nadir insanlar arsinda olursun.Uzun olabilmen icin ailende olmasi lazim birazda.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Cunku boy uzamasi isi genetikte vardir.aileden gelir.zaten butun aile fertlerinden uzunsun.Ve 17 yasindasin.Bende 17 yasindayim.14 yasimda 180 dim.her simdi 186 yim.Ailemdekilerin hepsi uzun kisa kadin bile yok.Aile ortalamamiz 180 civari yani bende bu saatten sonra uzamam.Bebekligimden beri gunde 1 litre sut ictim ve hala devam ediyorum.'bu arada fazla sut kansizlik yapiyormus bende mevcut.) bide cocuklugumdan beri basketbol oyniyorum.Kluplerde falnda oynadim.2 sene hentbol oynadim.2 senedirde yuzucuyum.musabakalara felan katiliyorum.hergun 2 ser saatten haftada 6 gun antrenman yapiyorum.Dahada uzicami zannetmiyorum.
Sen umidini kesme ama uziyacagini zannetmiyorum.Eger uzarsan cok nadir insanlar arsinda olursun.Uzun olabilmen icin ailende olmasi lazim birazda.

Aslında dayım 1.80

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Gecen cuma günü doktora gittim muayene etti beni boyumun 1.70den uzun olacagını kesfetmisler kan aldılar röntgen cektiler sonra cuma pazartesi günü tekrar gelin dedi doktora sorularımı sordum sakallarim ne zaman cikacak diye yasin kucuk zamanla cikar dedi boyum maximum kac cm uzar dedi 5-6 cm uzar dedi balık yağı kullanma dedi takıntımdan dolayı doktor beni psikologa yönlerdirdi kan degerlerim ve röntgenime baktılar boy ve kilon normal dediler

ceterele

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben de gittim poilivit c diye bi hap verdiler.onu içiyorum hayırlısı artık doktor boyuma pek bişi demedi ama kilon çok az dedi

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ben de gittim poilivit c diye bi hap verdiler.onu içiyorum hayırlısı artık doktor boyuma pek bişi demedi ama kilon çok az dedi

sakarboy

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yanlis anlamayin arkadaslar ama boy kilo takintiniz varsa abuk subuk takintilara girmeyin Sigara ve yabanci madde aliskanliklari varsa birakin, abur cubur yemeyin vucudun dna si ozaman saglikli gelismeyi saglayacaktir allahin izniyle.
Demem oki olabildigince dogal takilin az az sık sık ogun yiyin. Kahvaltıyı kesinlikle eksik etmeyin. Kahvaltiyi 2 poaca ile gecistirip sonrada yok efendim vitamin ilacı vs.
Hikaye bunlar..
Haydi iyi forumlar kalın saglicakla :)