Boy ve kilo

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

ceterele

Üyecik
Merhaba arkadaşlar ben lise 3 e geçtim.98 doğumluyum.Yani yaşım 16.Liseye başladığımda boyum 1.47 civarıydı.Sonra Lise 2 ye geçerken 7cm boyum uzadı.Ve şuan 1.61im.Babam 1.80, annem 1.61//Fakat kilom 41
Ramazanda olduğumuz için havuza filan gidemiyorum fakat bitince ilk işim o olucak.
Sizce daha uzar ve kilo alırmıyım ?
Lütfen yardım edın.
Edit:Amcam, dayım dedelerim 1.80 civarı

kadirirdem

Dekan
valla bende 1,84 cm boy var kilo 100 :D Babam 1,83 kilo 80 annem 1,65 cm kilo 75 civarı dedem filanda uzun kısa pek yok sülalede :)

senin soruna gelirsek hiç belli olmaz fakat erkekler 20 yaşına kadar boy uzarmış 20 den sonra uzamaz sabit kalırmış... açıkcası belli olmaz ergenliğe bazıları geç girebiliyor sende girmediysen birdende uzayabilir boyun :D Beklicen 20 ye kadar....

ozantabas

Doçent
yaş 14 boy 170 kilo 62 ya da 63kg. Doktorun dediğine göre kitle endeksim çok iyiymiş. Babam dayım amcam 180 186 arası. lise 3'ten 4'e geçerken hızlı birr boy artışın olabilir amabunlar için doktora danışsan iyi olur. Çünkü ergenliğe ne zaman girdin falan meseleleri var. :) Ama liseye kısa boyla girip sırık olup çıkanları da tanımıyor değilim. :)

neet

Guru
Onursal Üye
kardeşim gelişime çok açıksın, tavsiyem basketbol ve yüzme ile bunları desteklemen. :)
boyun kesinlikle uzayacaktır için rahat olsun. ceterele

Vikings

Dekan
Bol bol süt iç, basketbol oyna çok uyumaya çalış :)

cengaver51

Dekan
kardeşim gelişime çok açıksın, tavsiyem basketbol ve yüzme ile bunları desteklemen. :)
boyun kesinlikle uzayacaktır için rahat olsun. @ceterele
hiç bir spor kemık gelısımın saglamaz kas yaparsın ama kemık uzamaz bunun için kalsiyum alman lazım duzenli uyku cok onemlı karanlıkda uyumak gerekır hormon salgılanıyor cunku
fast food beslenmemek lazım sebze süt peynir yoğurt tüketmek gerekir ben 20 yııdır oynuyorum basketbol boy uzması olmadı malesef :) 1.70cm

neet

Guru
Onursal Üye
hiç bir spor kemık gelısımın saglamaz kas yaparsın ama kemık uzamaz bunun için kalsiyum alman lazım duzenli uyku cok onemlı karanlıkda uyumak gerekır hormon salgılanıyor cunku
fast food beslenmemek lazım sebze süt peynir yoğurt tüketmek gerekir ben 20 yııdır oynuyorum basketbol boy uzması olmadı malesef :) 1.70cm
dostum dediğin tavsiyeler daha yerinde olmuş benim dediklerime göre.
ancak basketbol ve yüzmenin de vücuda etkisini çok aza indirmemek gerek.
Şahsen 1.83 boyum var basket masa tenisi vs. çok sporla uğraşmış bir insanım. nitekim kardeşlerim bu yönde değiller.aramızdada boy farkı malum şekilde. :)

cengaver51

Dekan
dostum dediğin tavsiyeler daha yerinde olmuş benim dediklerime göre.
ancak basketbol ve yüzmenin de vücuda etkisini çok aza indirmemek gerek.
Şahsen 1.83 boyum var basket masa tenisi vs. çok sporla uğraşmış bir insanım. nitekim kardeşlerim bu yönde değiller.aramızdada boy farkı malum şekilde. :)

bilimisel olarak sporun kemık uzatmak gıbı bır faydası bu zamana kadar tespit edilmedı daha malesef sadece gelısım cagında bu sporları yaparken boy uzadıgından herkes yararlı sanıyor kasdan baska bıseye yararı yok

tolga9009

Doçent
bilimisel olarak sporun kemık uzatmak gıbı bır faydası bu zamana kadar tespit edilmedı daha malesef sadece gelısım cagında bu sporları yaparken boy uzadıgından herkes yararlı sanıyor kasdan baska bıseye yararı yok
cengaver arkadaşa katılıyorum gelişme çağında boy uzar, uzarken de sporla uğraşanlar uzuyor sanıyor aslında uzuyor ama gelişme çağında olduğu için uzuyor

ceterele

Üyecik
yaş 14 boy 170 kilo 62 ya da 63kg. Doktorun dediğine göre kitle endeksim çok iyiymiş. Babam dayım amcam 180 186 arası. lise 3'ten 4'e geçerken hızlı birr boy artışın olabilir amabunlar için doktora danışsan iyi olur. Çünkü ergenliğe ne zaman girdin falan meseleleri var. :) Ama liseye kısa boyla girip sırık olup çıkanları da tanımıyor değilim. :)
ben ergenliğe daha yeni yeni giriyorum diyebilirim. sakallarım daha çıkmadı ve bıyıklarımı da hiç kesmedim.Sivilcelerimde son aylarda çıkmaya başladı.

obfrau

Asistan
41 kiloysam azmissin yav biraz kilo almaya bak. Hem daha iri gozukursun.benim boyum 188 ama kilom 85. Vucut olcumlerinde ideal olarak gozukmese de yağ orani az oldugundan ve kasa donuk oldugundan bence ideal. O doktorlarin ya da internetteki testlere inanmayin bulasmayin.

emirgorur

Asistan
Yas 16 boy 1.90 kilo 63.. Nasil kilo alirim tavsiyeleriniz neler?

Webhead

Profesör
2012'de boyum 1.57'di annemle endokkronoloji'ye gittik doktor basket oynasın falan dedi oynadım 2012'in sonunda boyum 1.60 oldu 2013'de boyum 1.66 'di şimdi boyum 1.69 kilom 57 bende 1.80 olmak istiyorum günde 2 bardak süt iciyorum her gün banyo yapiyorum sizce uzarmı 17 yasindayim annemden babamdan ablamdan amcamdan hepsinden uzunum

stat counter