Boy Uzatma Ameliyatı Olmak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
Benim anlamadığım nokta şu anormal derecede boy uzunluğu olan kişilerde 2.30-2.50 gibi beyinde olan zararsız bir tümörün beynin bir bölümüne baskı yaptığı ve bu yüzden aşırı derecede boy uzadığı teşhisi konmuş. Kemikleri falan kırmadan bu bölüme baskı uygulayarak büyüme hormonu salgılanması neden sağlanamıyor?
Bu boyu 2.30 olan her bireyde geçerli değil. Muhtemelen dünyada birkaç tane örneği vardır.

Bu arada cüclere vs artık dışarıdan büyüme hormonu verilip bu hastalık çözümlenebiliyor. Yalnız dikkat edilmesi gereken nokta yaş... Eğer belli bir yaştan sonra bu hormon verilirse çeşitli hastalıklara sebebiyet veriyor.

ExeRyderS

Doçent
Reaksiyon puanı
50
Benim anlamadığım nokta şu anormal derecede boy uzunluğu olan kişilerde 2.30-2.50 gibi beyinde olan zararsız bir tümörün beynin bir bölümüne baskı yaptığı ve bu yüzden aşırı derecede boy uzadığı teşhisi konmuş. Kemikleri falan kırmadan bu bölüme baskı uygulayarak büyüme hormonu salgılanması neden sağlanamıyor?
Onu ben de düşündüm. Yaşı ilerlemiş kişilerde bile boy bu tümör sayesnde uzayabiliyor. İlginç...

emaarist

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Baska onerdiginiz doktorlar var midir acaba?

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Asyalıların alayı o boylarda onlar dert etmiyor sen niye ediyorsun?

Boy uzatma egzersizleri yap 20 yaşına kadar boyun uzar

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Bu low noldu sizce ameliyyat olmus mudur?
Bu arada kor topal değilsin yazmissiniz kirdiniz. Ben duzgun yuruyemiyorum nalcak simdi?
Basta bu cocuga sinir oldum ama dusun 18 yasinda 40 kilo ve 160 boyunda. Bu arada erkekler gec uzayabikir. Sabret.. Bir iki yila uzamazsan yaptirirsin diye dusunuyorum. Bu arada biz napalim allah icin burun bir metre kulak kepce olek mi kanka olek mi he yavrum. Yuruyusumuz duzgun degil. Napak. Ne bicim bi milletsiniz. Allah sorsun bole seyleri gorunce insanligimdan igreniyorum

Son düzenleme: