Bosh Logixx8 Program Ayarı

Bu konuyu okuyanlar

lHGl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhabalar Bosh Logixx 8 kullanmaktayım fakat programlardan hiç anlamam hangi çamaşır neyde yıkanır az kirli çok kirli çamaşır nasıl yıkanır ben renklerine göre ayırıp atıyorum fakat programlar uzun da var sorum şudur; mesela iç çamaşırları atacağım max 10 tane var bunun için gidipte 1 buçuk saat programlamı yıkayacağım yoksa mix 53 dk vs gibi programlarlamı hangi programı nasıl kullanmalıyım bilgi verir misiniz sürekli 2 saatlik programlara atıyorum su ve elektrik haliyle fazla geliyor bu makineyi kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Beyaz ve iç çamaşırlarınızı Beyazlar Renkliler programında 60 derecede Hassas durulamayı seçerek yıkayabilirsiniz II numaralı göze deterjan ve ortadaki çiçek sembollü göze de plastik mavi sifonun üstüne gelmeyecek kadar yumuşatıcı koyunuz.

Az kirli 1 kere giyilmiş ya da ter kokmuş lekesiz 2-3 kg çamaşırı yani makinenin tambur doluluğu bu programda en fazla yarısı kadar olsun, Süper Kısa 15 programında yıkayabilirsiniz burada toz deterjan kullanıyorsanız yarım çay bardağından fazla deterjan koymayın sıvı deterjan kullanıyorsanız da yarım kapaktan fazla deterjan koymayın ve asla makineyi bu programda tamburun yarısından fazla doldurmayın yoksa 15 dk program olduğu için verim alamazsınız.

Renkli normal kirli çamaşırlarınız için Mix programı uygundur renkli çamaşırlarınızı mix programında yıkayabilirsiniz.

Hassas kazak mont vb çamaşırlarınızı da Hassas İpek programında yıkayabilirsiniz. Hassas çamaşırlarınız için sıvı color deterjan kullanmanızı öneririm.

Çamaşır yıkama işlemi bittikten sonra makinenin kapağı açık deterjan çekmecesini aralamayı unutmayın yoksa yoğun bakteri küf oluşumu meydana gelebilir kolay gelsin :)

lHGl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
çok teşekkür ediyorum kıyafetlerimde genelde leke olmuyor zaten giydiğim tişörtü max 2 gün giyiyorum azda olsa ter kokuyor ve 6 7 tişört atsam süper kısa da bundan sonra yıkanır temiz çıkar yani, hassas durulamayı kendi otomatik mi yapıyor benim mi ayarlamam lazım

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
çok teşekkür ediyorum kıyafetlerimde genelde leke olmuyor zaten giydiğim tişörtü max 2 gün giyiyorum azda olsa ter kokuyor ve 6 7 tişört atsam süper kısa da bundan sonra yıkanır temiz çıkar yani, hassas durulamayı kendi otomatik mi yapıyor benim mi ayarlamam lazım
Aynen dediğiniz durum için uygundur. Hassas durulama 1 durulama ekleyip su seviyelerini bir miktar artırır beyazlar için basılırsa daha iyi olur durulanır o yüzden önerdim