Bosch SMS68JI06T 8 Program HomeConnect Inox Bulaşık Makinesi ÇATIR ÇATIR ÇATLADI!

Bu konuyu okuyanlar

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Zaten yıllardır adblock kullandığım için farketmedim :)
Ekran görüntünüzde öyle bir eklenti göremedim ama..

Şuanda kullandığınız reklam engelliyicisini silip uBlock Origin'e geçmenizi öneririm çok hızlı ve çok az cpu ve ram kullanıyor çünkü

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Bosch normalde gayet kaliteli bir markadır. Bizim elimizde bulaşık makinesi ve buzdolabı 13-14 yıldır gıcır gıcır çalışıyor hala. Bunu yaşamanızın sebebi ya kargoda hasar gördü ya da fabrikasyon hatası olabilir ya da başka sebebi siz biliyorsunuz. Geçmiş olsun diyelim, teknoloji şans işi maalesef.

timucinpusat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Buzdolabım ve çamaşır makinem bosch. Sorunsuz kullanıyorum.

Kargoda hasar görmesi belki gizli bir şekilde olabilir. Ama kesinlikle gözle görünmeyecek şekildedir olsa bile. Yoksa 3 kişi inceledik, kontrol ettik.

Başka sebebi ve biz biliyoruz derken? Sana şöyle izah edeyim. Bir maaşımla bu makineden iki adet alabiliyorum. Çatlak yablayı 300 e değişiriz demişlerdi. Şayet üzerine çıkıp yeni makineyi yepinerek kırmış olsam bu kadar uğraşmam ya yeni bi tane alır, nitekim netten son bir ayda 20 bin lira üzerinde ödeyip ıvır zıvır, alet edevat almışıalmış, ya da dışarıda 3 öğün yemeğe verdiğim parayı verip kırdığım parçayı değişir, bu kadar uğraşıp zaman harcamazdım. Umarım biraz daha anlaşılır olmuştur mevzu.

Teknolojiden ziyade biz de hukuk sistemi, tüccar ahlakı şans işi.
Yüne de teşekkürler.

Daha sonra gelişmeleri aktaracağım. Konu THH'ne intikal etmiş durumda.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,744
Buzdolabım ve çamaşır makinem bosch. Sorunsuz kullanıyorum.

Kargoda hasar görmesi belki gizli bir şekilde olabilir. Ama kesinlikle gözle görünmeyecek şekildedir olsa bile. Yoksa 3 kişi inceledik, kontrol ettik.

Başka sebebi ve biz biliyoruz derken? Sana şöyle izah edeyim. Bir maaşımla bu makineden iki adet alabiliyorum. Çatlak yablayı 300 e değişiriz demişlerdi. Şayet üzerine çıkıp yeni makineyi yepinerek kırmış olsam bu kadar uğraşmam ya yeni bi tane alır, nitekim netten son bir ayda 20 bin lira üzerinde ödeyip ıvır zıvır, alet edevat almışıalmış, ya da dışarıda 3 öğün yemeğe verdiğim parayı verip kırdığım parçayı değişir, bu kadar uğraşıp zaman harcamazdım. Umarım biraz daha anlaşılır olmuştur mevzu.

Teknolojiden ziyade biz de hukuk sistemi, tüccar ahlakı şans işi.
Yüne de teşekkürler.

Daha sonra gelişmeleri aktaracağım. Konu THH'ne intikal etmiş durumda.
Yani pek de beyaz eşyayı internette almayı istemem. Çünkü hassas oluyor genelde beyaz eşyalar.

timucinpusat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sonuca çok az kaldı, hatta bir gün kaldı diyebilirim. Yakında süreci toplayıp sonucu buradan paylaşacağım.

timucinpusat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Son durumu paylaşıyorum: Mahkeme süreci başlatılmıştır. Ayrıca Bosch Alamanya konu hakkında bilgilendirilmiştir. Bunu duyan Bosch Türkiye ertesi gün paramı iade etmiş ve lütfen mahkeme sürecini sonlandırın." diye ricada bulunmuştur. Kendilerine buradan kocaman sevgiler gönderiyorum, ama mümkünse bundan sonra görüşmeleyim. Evdeki beyaz eşyalarım Bosch. Ama bundan sonra benim için bitmiştir. Sevgili okurlar, başınızın ağrımasını istemiyorsanız, benim yapacağım gibi başka markalara yönelin, bu zihniyetten, GittiGidiyor, ado bilişim (Bosch bayii) ve Bosch Türkiye'den uzak durun. Umarım tez zamanda halk cezalarını keser. Tüketici Hakem Heyetine buradan sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Ha bu arada gerçekten haksız bir şekilde paranız gasp edilmişse, aracıyla, satıcıyla, bayiyle uğraşmayın. Sadece bir iki defa sorunu çözmelerini söyleyin. Yanaşmıyorlarsa en tepedeki yetkili ile muhatap olun. Olmadı mı verin mahkemeye gitsin, Merak etmeyin, hukukçular çoğu zaman bunların hakkından gelir.

Merak edenler firmalara verdiğim cevapları linklerden görebilir:

Son düzenleme:

Baihu

Asistan
Reaksiyon puanı
54
ADO Bilişim denilen firmadan hiçbir şey satın almayın. Eğer pahalı bir şey satın alıyorsanız, Gittigidiyor gibi aracı sitelerden de uzak durmanızı tavsiye ederim. Sattıkları ürünler sahte, teşhir ürünü veya çok arıza yapan ürünler olabiliyor. İndirim oranı yüksek olan ürünler de sorunlu çıkabiliyor.