Bor madeninden deterjan ürettik

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
65299

Boron'un bunlardan farkı nedir? Bir de renkliler ve beyazlar için ayrı ayrı satılmasına rağmen her yerde yoktu... İnşaALLAH bu sefer tüm çeşitleri ve uygun fiyatlı olarak satılıyordur.

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Kimyasallardan arındırılmış deterjanlar zaten yıllardır var. Bitkilerden yapılan deterjanlar kullanılıyor yurt dışında yıllardır ve bu bordan daha sağlıklı ve daha çevreye saygılı (bor nihayetinde bir maden, kimyasal bileşimlerden oluşuyor ve çevreye zararı yok diyen kim?). Burada demek istediğim bor madeninden deterjan üretmek bir "başarı" değil (borla çalışan teknolojik bir şey değil bu, sıradan bir deterjan ve zaten batıda bunun daha iyi müadilleri var, yani dünyaya pazarlayamazsın ve ülkeye bir katma değer katmaz, yani bir döviz getirisi bile olmaz).

Bardağın her zaman boş kısmına bakmayın.

Diyelim döviz getirisi olmasın.

İthal olarak ülkeye giren ya da Türkiye’de üretilae dahi yabancı firmaların alan markaların satışını azaltaması ile yurt dışına çıkan dövizin azalması bir katma değer değil midir?

Muhalifliğin de suyunu çıkarmamak lazım.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ekli dosyayı görüntüle 65299
Boron'un bunlardan farkı nedir? Bir de renkliler ve beyazlar için ayrı ayrı satılmasına rağmen her yerde yoktu... İnşaALLAH bu sefer tüm çeşitleri ve uygun fiyatlı olarak satılıyordur.
Boronu bugün gördüm. 4kg olduğunu fark ettim. Etibor 5kg 27tl boron 4kg 23tl
Birim fiyat aynı ama göreceli olarak boron ucuz havası veriyorlar.
Kısacası yok birbirinden farkları.

Reaksiyon puanı
10,325
Boronu bugün gördüm. 4kg olduğunu fark ettim. Etibor 5kg 27tl boron 4kg 23tl
Birim fiyat aynı ama göreceli olarak boron ucuz havası veriyorlar.
Kısacası yok birbirinden farkları.

Bu genel olarak nerelerde satılıyor merat ettim, normal temizlik maddesi satanlarda oluyor mu yoksa AVM türü yerlerde mi satılır acaba?

poncikpanda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
çamaşırlar için olanı bayağıdır varda bunun bulaşık için olanıda lazım tabakları çatalları kim bilir ne kimyasallarla yıkıyoruz

remaz3442

Asistan
Reaksiyon puanı
51
öyle demeyin bu deterjanla dünyaya hükmedebiliriz

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,850
2023 e daha 3.5 yıl var ama

PompaciMulayim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yerli, milli laflarını duymak artık bende antipati oluşturdu. Neden mi? Bu ülke bağımsız olmalı artık. İyi, güzel bordan deterjan yaptık. Neden yerli otomobil çıkamadı senelerdir piyasa? Yahu tamam tamam, otomobil bizden 100 yıl öte bir hayal. Neden eti dışarıdan alıyoruz hala? Amacım muhalefet yapmak değil, gerçekleri değerlendirmek. Gerçekten yerli üretimimiz olsaydı, ekonomibir yerlere gelir, tüketim ürünleri bu denli fahiş fiyatlara satılmazdı. Her zaman diyorum, damatla olacak iş değil bu.

Reaksiyon puanı
10,325
Yerli, milli laflarını duymak artık bende antipati oluşturdu. Neden mi? Bu ülke bağımsız olmalı artık. İyi, güzel bordan deterjan yaptık. Neden yerli otomobil çıkamadı senelerdir piyasa? Yahu tamam tamam, otomobil bizden 100 yıl öte bir hayal. Neden eti dışarıdan alıyoruz hala? Amacım muhalefet yapmak değil, gerçekleri değerlendirmek. Gerçekten yerli üretimimiz olsaydı, ekonomibir yerlere gelir, tüketim ürünleri bu denli fahiş fiyatlara satılmazdı. Her zaman diyorum, damatla olacak iş değil bu.

Sen 1954 yılında katledilen "Devrim" otomobilinin hikayesini belli ki okumamışsın. Ayrıca Vecihi HÜRKUŞ ve Nuri DEMİRAĞ hikayelerini de bilmiyorsun tabii. Eskilerde İnönü engelleri, daha sonra da FETÖ alçağının yarım asırdan fazla süren ihanetini bu hikayelerle birleştirince umarım çok şeyleri anlayacaksındır yeğenim. Yazmak istediğim daha çok şey vardı da, işin ucu siyasete varır korkusuyla vazgeçtim. Zaten bu yazdıklarım anlayabilmek için yeterlidir sanırım.

maxiimuss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
arkadaşlar ben de bu organik ya da diğer adıyla bitkisel deterjanları çok araştırıyorum. Kimyasal deterjanlar tam bir zehir yuvası ya.Bir site buldum internette gezerken baya güvenilir bir siteye benziyor bir kaç farklı markayı satıyor sizce buradan alayımmı site adresi aşağıda bir bakarmısınız.

organik deterjan

Yeşil Okçu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,811
arkadaşlar ben de bu organik ya da diğer adıyla bitkisel deterjanları çok araştırıyorum. Kimyasal deterjanlar tam bir zehir yuvası ya.Bir site buldum internette gezerken baya güvenilir bir siteye benziyor bir kaç farklı markayı satıyor sizce buradan alayımmı site adresi aşağıda bir bakarmısınız.

organik deterjan
(Hiçbir kaynağa dayanmadan) Sitenin tasarımı vb. Bana dolandırıcı havası verdi. Daha bilgili arkadaşlar yorum yapabilir