Boox'a Uyumlu Pil

Bu konuyu okuyanlar

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar,

Onyx Boox N96CML kullanıyorum. Fena sayılmaz. Android 4.0 olmasına rağmen Adobe Acrobat Reader çalıştırabiliyor olması işe yarıyor; Mesela Kindle'a ayrı bir yazılım kuramuyoruz. Yalnız 1 yılda pilinin ömrünün bitmesi hayal kırıklığı yarattı.

Bu aygıta uygun pil arıyorum. Sizin bildiğiniz uyumlu pil var mı?
Örneğin şu pil uyumlu mudur sizce?
Power-Xtra PX 655279 3.7V 3000mAh Lityum Polimer Pil - Batarya Fiyatı - Pilburada.com

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Arkadaşlar,

Onyx Boox N96CML kullanıyorum. Fena sayılmaz. Android 4.0 olmasına rağmen Adobe Acrobat Reader çalıştırabiliyor olması işe yarıyor; Mesela Kindle'a ayrı bir yazılım kuramuyoruz. Yalnız 1 yılda pilinin ömrünün bitmesi hayal kırıklığı yarattı.

Bu aygıta uygun pil arıyorum. Sizin bildiğiniz uyumlu pil var mı?
Örneğin şu pil uyumlu mudur sizce?
Power-Xtra PX 655279 3.7V 3000mAh Lityum Polimer Pil - Batarya Fiyatı - Pilburada.com
Bu cihaz hakkında pek bilgim yok ama baktığım kadarıyla orijinal pili 3.7V çıkış veriyor. Ve 3 adet kablosu var. Sizinde 3 kablolu pil almanız lazım. Yoksa şarj sırasında istenmeyen sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Size pil örneği ve soket örneği vereceğim. Orijinal pilinizin ölçülerini de vereceğim. Bunları yaparken çok ama çok dikkatli olmanız gerekiyor. Zor bir şey değil ama temel bilgiler ve el yatkınlığı istiyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. İyi forumlar :)

Tablet Batarya 3.7v 3800mah 3 Kablolu - n11.com

72150A91-4C98-44F6-8584-D331ADAEAB9A.jpeg
7FE6E3FC-337A-43D5-B7CA-BB548FDAF7A3.jpeg

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
Peki bu 3 telli pillerin nasıl takılacağıyla ilgili internette bir içeriğe rastladınız mı?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler.
Peki bu 3 telli pillerin nasıl takılacağıyla ilgili internette bir içeriğe rastladınız mı?
Sokete nasıl bağlandığını bilmiyorum. Belki pensesi vardır ona özel. En zor durumda soketli kablo alıp lehimlersiniz. Renklerin birbiri ile aynı olmasına dikkat edin. Kolay gelsin iyi forumlar :)

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Peki, sağ ol.
Muhtemelen bir elektrikçiye yaptıracağım gibi görünüyor.
Bu N11'den örnek verdiğiniz pilin boyutları tam uyar, değil m?
İyi forumlar...

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Peki, sağ ol.
Muhtemelen bir elektrikçiye yaptıracağım gibi görünüyor.
Bu N11'den örnek verdiğiniz pilin boyutları tam uyar, değil m?
İyi forumlar...
Hemen hemen uyar zaten yapan kişi biraz anlıyorsa bant falan kullanır. Bu arada elektrikçi yerine telefon tamiri yapan bir yere verirseniz daha sağlıklı olacağını düşünüyorum. Biraz fazla ücret alabilir ama elimden gelmez diyorsanız yapacak bir şey yok. Rica ederim. İyi forumlar :)

Hubble

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Tekrar merhaba;

Onyx'in farklı modellerde farklı piller kullanmasından çekiniyorum. Çünkü sizin resmini koyduğunuz pilde 1600mAh yazıyor. Bendeki Boox N96CML'nin sitedeki batarya bilgisinde 3000mah yazıyor.
ONYX BOOX N96CML 9.7 İnç 16G WIFI Bluetooth Ön Işıklı E-Kitap Okuyucu ile

Onyx hem küçük hem büyük tabletler üretti. Pil boyutlarının da değişmediğinden emin olamıyorum. Aygıtı söküp bakmaya çalışıyorum, şimdilik beceremedim. :)