Boot Camp Windows Kurmaya Çalışırken Aldığım Hata

Bu konuyu okuyanlar

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanmış olduğum Macbook Pro cihazımın 50GB'lık kısmını Boot Camp ile Windows'a (win10) ayırmak istediğimde "64bit Windows 10 veya daha yenisini yüklemeyi destekler. Lütfen 64bit Windows 10 veya daha yenisini yüklemek için bir ISO dosya kullanın" hatasıyla karşılaşıyorum. Elimdeki iso dosyasının güncel olmadığından şüphelenip bu hatayı aldığımı çevremdeki bilirkişi olarak düşündüğüm kişilere sorduğumda alakası olmadığını söylediler. Bir çok Boot Camp ile windows kurulumunu anlatan içerik bulunmasına rağmen bu hatayla ilgili herhangi bir içeriğe rastlayamadım.. Hata aldığım ekranın görüntüsünüde ekliyorum. Var mıdır bir yolu, yordamı, çözümü?
Bu arada mac cihazımda Sierra sürümünü kullanmaktayım.

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2016-11-17 00.34.31 copy.jpg
    Ekran Resmi 2016-11-17 00.34.31 copy.jpg
    285.5 KB · Görüntüleme: 1,085

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Kurmaya çalıştınız iso dosyasının tam ismini alabilir miyim? Windows 10 64 bit yğklemeyi destekliyormuş sadece.

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kurmaya çalıştınız iso dosyasının tam ismini alabilir miyim? Windows 10 64 bit yğklemeyi destekliyormuş sadece.

Hocam sanırım dosya ismini değiştirmişim zamanında zira şuan windows10.iso yazmakta. iso dosyasının 64bit olduğundan eminim zira macos x e geçeli yaklaşık iki hafta oldu. öncesinde bu elimdeki iso dosyasıyla kurulumunu yapmış olduğum laptopumu kullanıyordum.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Hocam sanırım dosya ismini değiştirmişim zamanında zira şuan windows10.iso yazmakta. iso dosyasının 64bit olduğundan eminim zira macos x e geçeli yaklaşık iki hafta oldu. öncesinde bu elimdeki iso dosyasıyla kurulumunu yapmış olduğum laptopumu kullanıyordum.

Microsoftun sitesinden yeniden indirin belki karışıklık olmuştur.

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeniden indirmek aklıma gelmedi değil, şimdi sizden de bu tavsiyeyi alınca başlattım indirme işlemini hocam teşekkürler :) umarım sorunu çözmeme yardımcı olur..

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
yeniden indirmek aklıma gelmedi değil, şimdi sizden de bu tavsiyeyi alınca başlattım indirme işlemini hocam teşekkürler :) umarım sorunu çözmeme yardımcı olur..

3 Gb'cık bişey zaten çok sürmez :)

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3 Gb'cık bişey zaten çok sürmez :)
Evet an itibariyle bu mesajımı boot camp ile kurmuş olduğum Windows 10'dan yazıyorum hocam teşekkür ederim, windowsu yeniden indirmek işe yaradı gerçekten :) eksiksiz sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şuan :)

mamyymert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Beyler bende kurmayı deniyorum ama sürekli windows destek yazılımı indiriyor anlamadım gitti. Bu konuda bilgisi olan var mı ? Başka şekilde indiremiyor muyuz bu destek yazılımını ?

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
@nanyynert hocam o kısımda bende bi 30-35dk bekledim. Sorununuzla ilgili kısa bir google araştırması sonucu bir kaç şey buldum umarım işinizi görür.. Şu apple ın kendi sitesinden bir kaynak . Şu 2.kaynak son olarak 3.kaynak

mamyymert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
@nanyynert hocam o kısımda bende bi 30-35dk bekledim. Sorununuzla ilgili kısa bir google araştırması sonucu bir kaç şey buldum umarım işinizi görür.. Şu apple ın kendi sitesinden bir kaynak . Şu 2.kaynak son olarak 3.kaynak
direk 1.kaynaktan indiriyorum. birde bootcamp diye çıkan diski silmiyoruz sadece biçimlendir diyerek devam ediyoruz kuruluma doğru mudur ? Güncel kurulum yapmış biri olarak bu konuda bilgi paylaşabilir misin ? Performans nasıl windows 10 da ?

opium-

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
direk 1.kaynaktan indiriyorum. birde bootcamp diye çıkan diski silmiyoruz sadece biçimlendir diyerek devam ediyoruz kuruluma doğru mudur ? Güncel kurulum yapmış biri olarak bu konuda bilgi paylaşabilir misin ? Performans nasıl windows 10 da ?
Evet hiç bir silme işlemi yapmanıza gerek yok biçimlendirmeniz yeterli, ben öyle yaptım. Performans olarak şuan gayet iyi ne yalan söyliyeyim. Şuan birkaç yazılım yüklemesi yapıyorum. Driver yüklemesi vs de yapmadım her şey hazır kurulu bir şekilde açıldı. Wifide sorun yaşar mıyım diye korkarken herhangi bir sorunum olmadı.. İhtiyaç varsa denenebilir. Benim Visual Studio ve Mssql - Sql Server Management yazılımları için Windows kurma ihtiyacım oldu..

Son düzenleme:

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Evet an itibariyle bu mesajımı boot camp ile kurmuş olduğum Windows 10'dan yazıyorum hocam teşekkür ederim, windowsu yeniden indirmek işe yaradı gerçekten :) eksiksiz sorunsuz bir şekilde kullanıyorum şuan :)

Hayırlı olsun o zaman :)

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Windows 10 Pro Lisans satışları baslamıştır diye bir yazı görmüştüm ona bir bak istersen.:)En yenisi dediği o olsa gerek.

mamyymert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Evet hiç bir silme işlemi yapmanıza gerek yok biçimlendirmeniz yeterli, ben öyle yaptım. Performans olarak şuan gayet iyi ne yalan söyliyeyim. Şuan birkaç yazılım yüklemesi yapıyorum. Driver yüklemesi vs de yapmadım her şey hazır kurulu bir şekilde açıldı. Wifide sorun yaşar mıyım diye korkarken herhangi bir sorunum olmadı.. İhtiyaç varsa denenebilir. Benim Visual Studio ve Mssql - Sql Server Management yazılımları için Windows kurma ihtiyacım oldu..

bende tam aynı ihtiyaç dan ötürü yüklemek istiyorum kurulumların bittikten sonra performansla ilgili bilgi verebilir misin ?