Bonsai Barber İnceleme (Wii)

Bu konuyu okuyanlar

Ozan Ulusoy

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
124
Evet arkadaşlar artık sizlerle ufak ufak oyun incelemelerimi paylaşmak istiyorum.
İlk inceleyeceğim oyun WiiWare in "Bonsai Barber" oyunu.Bu oyunda bir berberi yönetiyoruz ancak sıradan bir berber değiliz bir bitki kuaförü diyebiliriz kendimize.Evet yanlış anlamadınız! Bitki kuaförü!Bize gelen meyve ve sebze dostlarımızın çimlerini istedikleri model de kesiyor tarıyor ve boyuyoruz.
wbne011.png

Oyun gelen sebze dostlarımızın gittikçe zorlaşan saç modellerini onlara uygulamamız üzerine kurulu. Herhangibir zaman kısıtlaması yok. Hatta öyle ki kestiğimiz saç modele uymassa dostumuzu suluyor ve yeniden çıkan saçını tekrar tekrar kesebiliyoruz.Hal böyle olunca oyunu çok küçük yaştaki oyun severlerin bile kolaylıkla oynaması ve eğlenmesi mümkün oluyor.
wbne012.png

Oyundaki yardımcı araçlarımıza göz gezdirmek gerekirse müşterilerimizin fotoğraflarını çekebileceğimiz bir makine.Usta işi bir traş makinası.Dostlarımızın saçlarını boyamamızı sağlayan bir fırça.Kullanırken dikkat edilmesi gerekilen bir makas (modeli bozmamak adına).Bir tarak,su dolu bir sprey,ve işimiz bittiğinde gongu çalacağımız bir tokmak bulunuyor.
wbne013.png

Oyunda puan yerine bir yıldızlama sistemi bulunuyor. Aslında bunlar bizim puanlarımızı ve işimizde ne kadar iyi olduğumuzu belirtiyor.Bize verilen şablona sebzelerin saçını ne kadar iyi uydurursak o kadar yıldız kazanıyoruz.Oyun içinde yaptığımız kesimlere göre yıldızlar o an artıp azala biliyor. Buda bir yanlış yaptığımızda bizim uyarılmış olmamızı sağlıyor.
wbne014.png

Oyunda çektiğimiz fotoğrafları ve dostlarımızın bize verdiği hediyeleri ve bizim hakkımızdaki yorumları okuya bileceğimiz bir günlük defteri mevcut.İncelememin sonuna gelmişken umarım beyenmişsinizdir diyor ve bir sonraki incelememde hangi oyuna yer vermemi istediğinizi soruyorum herhangibir öneri gelmez ise yine inceleyeceğim oyunu kendim seçicem. :)
wbne017.png

Hoşçakalın,bol oyunla yaşayın. :)
wbne016.png