Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
626
TFF 1. Lig takımlarından Boluspor, Fenerbahçe'den kaleci Ertuğrul Taşkıran ile 1 yıllık, Melih Okutan ile de 3 yıllık sözleşme imzaladı. Başkan Necip Çarıkçı, transferlerle ilgili soru işaretlerine de değindi.

bolusportransfermanset.jpg

Boluspor, Fenerbahçe’den kaleci Ertuğrul Taşkıran ve Melih Okutan’ı renklerine bağladı. Transferler, özellikle maliyetleri nedeniyle ses getirirken sosyal medyada konuyla ilgili soru işaretleri oluştu. Ve transferler gün boyunca tartışıldı.

Boluspor tesislerinde Kulüp Başkanı Necip Çarıkçı’nın katıldığı imza töreninde sarı-lacivertli takımın 21 yaşındaki oyuncusu Melih Okutan ile 27 yaşındaki kaleci Ertuğrul Taşkın kendilerini kırmızı-beyazlı renklere bağlayan sözleşmeye imza attılar. Başkan Necip Çarıkcı, Boluspor Kulüp Başkan Yardımcısı Oktay Ercan ve Aziz Yıldırım'a teşekkür ettiğini belirtti.

Oyuncuları bonservisiyle aldıklarını ifade eden Başkan Çarıkçı, iki oyuncuya verilen 1 milyon Euro'nun sosyal medyada ve kamuoyunda çok tartışılmasına ilişkin ise şunları söyledi:

“En başta bizim ilk transferimiz Melih Okutan'dı. Bu verilen rakam Melih ve Ertuğrul'u da içermektedir. Burada bize maddi olarak en büyük desteği başkan yardımcımız Oktay Ercan verdi.

Transfer ücretinin yarısına Bolulu işadamı ve Başkan Yardımcısı Oktay Ercan’ın sponsor olduğunu açıklayan Başkan Çarıkçı, “Transferin geri kalan kısmını yönetim kurulu üyeleri kendi ceplerinden verecekler. Boluspor’un şu an ne FIFA’ya, ne UEFA’ya, ne de federasyona borcu var. En borçsuz kulüp biziz. Sponsorlarımız da sağ olsunlar destek veriyorlar. Fenerbahçe ile ortak bir altyapı projesine başlamayı planlıyoruz. Bu konuları sonra konuşacağız. Aynı zamanda milli maç arasında Boluspor ve Fenerbahçe bir hazırlık maçı oynayacak” diye konuştu.
Boluspor’un hedefleri doğrultusunda çalışacağını ifade eden Taşkıran şunları söyledi: “Boluspor’un hedefleri var. Ben de bu hedefler doğrultusunda çalışacağım. Transfer kısa bir sürede gerçekleşti fakat çabuk adaptasyon sağlayacağıma inanıyorum. Transferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Okutan ise futbol kariyerinde yeni bir sayfa açacağını söyleyerek, “Hedefi olan bir camiaya geldim. Kariyerimde yeni bir sayfa açıyorum. Transferde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah sezonu başarılı ve şampiyon bir şekilde bitiririz. Taraftarımızı ve camiayı mutlu etmeyi başarırız. Bu doğrultuda çalışacağımı da söz veriyorum” diye konuştu.

Boluspor’dan Ertuğrul Taşkıran ve Melih Okutan açıklaması