Bölüm moderatörü hakkında görüş, öneri ve şikayetler.

Bu konuyu okuyanlar

amesfa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Bölümümüzün daha iyi yönetilmesi için moderatörlerimiz hakkındaki görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen bu başlık altında belirtin.

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Mehmet bence çok sabırlı ve kibar bir arkadaş oldukça da başarılı bir tarzı var.Kendisine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yolu açık olsun.

Saygılar...

emelden

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi bölümünde yorumlarımla aktiflik sağlamasamda zaman zaman konuları dışarıdan takip ediyorum. Ve Mehmet hakikaten çok iyi yapıyor işini sabırlı, saygılı. Konuları, akılda kalıcı şekilde açıklıyor.
Teşekkürler. Başarılar diliyorum...

ayhan.akyuz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bölüm moderatörüne göstermiş olduğu hassasiyetten dolayı en derin şükran ve saygılarımı arz ediyorum
herhalde shiftdelete.com u buralara taşıyan milli manevi değerlere saygılı yapısıdır teşekkürler

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Bu dünyada fazla vaktim yok. Mümkün olduğunca çok konuya yorum yazmalıyım. Mehmet kardeşim yorumları onaylama veya reddetme konusunda birazcık daha hızlı davranırsa çok müteşekkir kalacağım.
Hayır için yazıyoruz. Hayırlı işlerde acele etmekte fayda var değil mi? ;)

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Bu dünyada fazla vaktim yok. Mümkün olduğunca çok konuya yorum yazmalıyım. Mehmet kardeşim yorumları onaylama veya reddetme konusunda birazcık daha hızlı davranırsa çok müteşekkir kalacağım.
Hayır için yazıyoruz. Hayırlı işlerde acele etmekte fayda var değil mi? ;)

Hayırlı sabahlar tetrapanazomi arkadaşım;

Müsait olduğum tek bir günüm var.
O da pazar günü.
Onuda evimde bilgisayarın başından uzak bir hayat geçirmek istiyorum.
Bundan dolayı sizin onayınız pazartesiye kalıyor.

Bu gecikmeden dolayı bölümüme konu açan veya mesaj yazan tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum.

Saygılarımla

tetrapanazomi

Asistan
Reaksiyon puanı
26
Sen bana bakma biraderim,

Benimki şikayetten çok mızmızlık.

Yaptığın hizmeti hayranlıkla takdir ediyorum. Allah emeklerinin karşılığını her iki dünyada da versin.

Saygı bizden.

findukfaresi_

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
ayyy ben çok seviyorum din kültürü bölümünü.mehmet gerçekten çok sabırlı ben de teşekkür ederim kendisine

ikra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleykum

KAFİR VE MÜŞRİKLERİ DOST EDİNMEK VE ONLARA YARDIM ETMENİN HÜKMÜ- İLE İLGİLİ BAZI DELİLLER

diye bir konu okudum ne güzel bir konu ama moderatorün biri kilitlediği için teşekkür edemedim ve sırf bu konuya tşekkür etmek bu yazıyı yazıyorum. konu neymiş efendim kırıcıymış inciticiymiş asıl senin böyle konuları kilitlemen incitici be adam hadislerden oluşan bir konu hakkında nasıl böyle bir yorum yaparsın yazık sana kim böyle birini moderator yapmış hayret birşey buna benzer birçok konunun bu moderator tarafından kilitlenmesine çok içerledim doğrusu.
hayırlı günler

mehmet

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Selamun Aleykum

KAFİR VE MÜŞRİKLERİ DOST EDİNMEK VE ONLARA YARDIM ETMENİN HÜKMÜ- İLE İLGİLİ BAZI DELİLLER

diye bir konu okudum ne güzel bir konu ama moderatorün biri kilitlediği için teşekkür edemedim ve sırf bu konuya tşekkür etmek bu yazıyı yazıyorum. konu neymiş efendim kırıcıymış inciticiymiş asıl senin böyle konuları kilitlemen incitici be adam hadislerden oluşan bir konu hakkında nasıl böyle bir yorum yaparsın yazık sana kim böyle birini moderator yapmış hayret birşey buna benzer birçok konunun bu moderator tarafından kilitlenmesine çok içerledim doğrusu.
hayırlı günler

Hayırlı günler ikra arkadaşım;

O bahsettiğiniz konu için özür dilerim.
Bir kaç konu birden açılınca denetlemede zorlanıyorum.
Açılan konuların herkes ve her kesim tarafından okunduğunu bilmek, hakikaten konuları denetlemelerimde beni fazlasıyla yoruyor.
Ayrıca benden daha güzel yapabilecek arkadaşlar lütfen harekete geçsinler ki; mesul duruma düşmesinler.
Bundan dolayı yaptığım yanlışlık için tekrar tekrar özür diliyorum

Öncelikle forumumuz sadece inanlara has bir forum değil.
Ateisti,teisti .... her türlü inanca sahip insanlar forumumuza girip mesaj yazabiliyorlar.

Onun için hitap kesimimiz forumumuza giren tüm arkadaşlar olunca konuları özenle seçmemiz gerekir.

Fusi arkadaşımın açmış olduğu konularda ben bu hassasiyeti göremiyorum.

Öncelikle bir kaide vardır ki "Her doğruyu her yerde söylemek doğru değildir"

Ayrıca elbette müslümanların emri bil maruf görevini ifa etmeleri her müslümanın boynuna yüklenmiş bir borçtur.

Yalnız bu görevi ifa ederken karşı tarafa lanse edilen konular öyle hassas olmalı ki; karşı taraf dinimizi sevebilmeli,dinimize içi ısınmalı,kanı kaynamalı.

İslamiyeti öyle bir anlatmalıyız ki;Dinimizin hak olduğunu, güzel ahlak olduğunu Efendimizin "Ben güzel ahlakı tamamlamak için gönderildim"hadisi anlatmalıyız.

Yani ilk başta "şeriat el kesin" diyor,"adamları asın diyor."kafirleri savaş açın diyor"
demiş olsak sizce karşı tarafa ne derece dinimizi anlatmış oluruz.

Takdir ve karar sizin.

Fusi arkadaşıma burdan tekrar rica ediyorum ki;
Lütfen açacağınız konuları özenle seçin ve açmış olduğunuz konuları her kesimden insanların okuduğunu bilin ve dinimizi bütün insanlığa sevdirin.

Saygılarımla

ikra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayırlı günler mehmet kardeşim konu hakkında inciti kırıcı deyip klitlemenizden ötürü biraz mutsuz oladum kusura bakma biraz sert çıktım Allah kolaylık versin işlerinizde din meselesi biraz hassas bi mevzu olduğu için biraz daha dikkat etmek gerek bende sert üslübumdan ötürü özür dilerim selametle kalın inşALLAH

[_FUSI_]

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ikra arkadaşım yorumun için Allah c.c. razı olsun..

şimdi açtığım konular genelde tartışmaya yönelik yani belkide ben bu tür konulara alıştığım ve devamlı tartışma halinde olduğum için bunun farkında olamıyorum bazen.
mehmet arkadaşım gerçekten sabırlı bir insan başka bir forumda bu tür (İslam, Şeriat, Laiklik, kemalizm, Demokrasi fitnesi ile ilgili) konular açtığım anda ban kaçınılmaz oluyor. Şunu bilmenizi isterim ben ve ahilerim Din kardeşlerim Gerçek İslam'ı bellemiş imanıyla hazmetmiş sahih mü'min kardeşlerim.. Biz Sadece ve Sadece doğruları konuşuyoruz bunun için herzaman hor görülüyor,ezilmeye çalışılıyor, dışlanıyoruz.. Bakın bizler Belam hocalardan değiliz fitne peşinde değiliz onun bunun köpeği değiliz biz HAKK'ı konuşmaktan korkmayız. Bu ülkede tağuti sistemle beraber haşrolan uydu alimlerinin peşinden gitmeyin onlar yoldan çıkmış fasıkların ta kendileridir. Ilımlı İslam bu ülkenin görünmeyen yarasıdır kapılmayın bu sulara gelin sadece ALLAH'ın ipine sarılalım, gelin sadece Peygamberimiz (s.a.s) Efendimizin yolundan gidelim başka hükümlere boyun eğmeyelim Allah'a hükümde ortak koşmayalım. Gelin Allah'ın Şeriatini hakim kılalım!!!

Asmak kesmek evet kardeşim ASACAĞIZ! KESECEĞİZ!!! ki hürtürlü fitne fesat fasıklıktan temizlenelim kafirleşmeyelim, batılılaşmayalım başkalarının yardakçısı olmayalım. Bugün Şeriat, Cihad, kafir kavramları aşınıyor başka manalara taşınıyor buraya dikkatinizi çekerim.. Uyanık olun ahiretinizi kaybetmeyin.

ŞÜPHESİZ; ALLAH C.C. NURUNU TAMAMLAYACAKTIR! Kafirler istemese bile.. ve CİHAD BU DÜNYA VAR OLDUĞU SÜRECE DEVAM EDECEKTİR! sizler terörizm desenizde..

(sözlerim geneldir, Ümmet'e sesleniştir; Hazır olun Zafer İSLAM'ındır! Zafer azınlık Grubundur İnşaAllah..!

respector

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[_FUSI_];670751 dedi ki:
ikra arkadaşım yorumun için Allah c.c. razı olsun..

şimdi açtığım konular genelde tartışmaya yönelik yani belkide ben bu tür konulara alıştığım ve devamlı tartışma halinde olduğum için bunun farkında olamıyorum bazen.
mehmet arkadaşım gerçekten sabırlı bir insan başka bir forumda bu tür (İslam, Şeriat, Laiklik, kemalizm, Demokrasi fitnesi ile ilgili) konular açtığım anda ban kaçınılmaz oluyor. Şunu bilmenizi isterim ben ve ahilerim Din kardeşlerim Gerçek İslam'ı bellemiş imanıyla hazmetmiş sahih mü'min kardeşlerim.. Biz Sadece ve Sadece doğruları konuşuyoruz bunun için herzaman hor görülüyor,ezilmeye çalışılıyor, dışlanıyoruz.. Bakın bizler Belam hocalardan değiliz fitne peşinde değiliz onun bunun köpeği değiliz biz HAKK'ı konuşmaktan korkmayız. Bu ülkede tağuti sistemle beraber haşrolan uydu alimlerinin peşinden gitmeyin onlar yoldan çıkmış fasıkların ta kendileridir. Ilımlı İslam bu ülkenin görünmeyen yarasıdır kapılmayın bu sulara gelin sadece ALLAH'ın ipine sarılalım, gelin sadece Peygamberimiz (s.a.s) Efendimizin yolundan gidelim başka hükümlere boyun eğmeyelim Allah'a hükümde ortak koşmayalım. Gelin Allah'ın Şeriatini hakim kılalım!!!

Asmak kesmek evet kardeşim ASACAĞIZ! KESECEĞİZ!!! ki hürtürlü fitne fesat fasıklıktan temizlenelim kafirleşmeyelim, batılılaşmayalım başkalarının yardakçısı olmayalım. Bugün Şeriat, Cihad, kafir kavramları aşınıyor başka manalara taşınıyor buraya dikkatinizi çekerim.. Uyanık olun ahiretinizi kaybetmeyin.

ŞÜPHESİZ; ALLAH C.C. NURUNU TAMAMLAYACAKTIR! Kafirler istemese bile.. ve CİHAD BU DÜNYA VAR OLDUĞU SÜRECE DEVAM EDECEKTİR! sizler terörizm desenizde..

(sözlerim geneldir, Ümmet'e sesleniştir; Hazır olun Zafer İSLAM'ındır! Zafer azınlık Grubundur İnşaAllah..!

Müslüman, müslümandan korkar mı? Bu gibilerini görünce korkuyorum. İçimi bir karanlık kaplıyor. Neyse ki Mehmet gerekeni yapmış... Açtığı konular da kaldırılsa iyi olur bence... Aşırı radikal bir arkadaşa benziyordu.

serious

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bölümün moderatörü işini büyük bir titizlikle yapıyor ve sözlerinden de anlaşılacağı üzere yaptığı işin öneminin farkında. Bu forumda bir bilgisayar hakkında yanlış bir şey yapılsa fazla sorun olmaz, düzeltilir, tepki almaz. Ama mevzu din olunca herşey değişir. Titizlikle çalışmak gerekir ki Mehmet arkadaşımız da üzerindeki bu yükün ağırlığının farkında ve hakkını verdiğini düşünüyorum. Allah kendisinden razı olsun.
Sayın -FUSİ- ısrarla hala asacağız, keseceğiz diyorsun. Bizim dinimizde böyle bişey yok. Sen Peygamber Efendimizin cahiliye devrinin o insanı düşündükçe çıldırtan haksızlıklar karşısında bile böyle bir cümle kurduğunu gördün mü? Eğer Efendimiz bir yerde bile dediyse asacağız, keseceğiz diye bir şey hiçbirşey demeyeceğim. Ama böyle birşey yok. Biz herşeyden önce Mehmet arkadaşımızın da dediği gibi dini güzel temsil etmeliyiz. Senin dediğin şekilde temsil eden çok kişi var zaten bence sen onların sayısını 1 tane daha artırmış olma. Bizim dinimiz güzel muameleden, yumuşaklıktan, nezaketten bahseder. Asmak, kesmek bizim işimiz değildir. Biz bu dinin en güzel temsilleri olmaya çalışmalıyız..
Herkese hayırlı günler...

Pesimistyle!

Müdavim
Reaksiyon puanı
50
Açtığımız konular geç yayınlanıyor.
Dün açtığım konu hâlâ yayında değil moderatörlerin yoğunluğundan olsa gerek.
Bu soruna bir çözüm bulunması gerektiği kanaatindeyim.

Gfbercan

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Açtığım konunun yayınlanmaması ile ilgili mesaj yazacaktım benden önceki arkadaşta o yönde bir yazı yazmış ama problemin hala giderilmediğini görüyorum cumartesi açtığım 2 konu hala daha yayınlanmamış bugun pazartesi gerekirse bu bölümle ilgilenecek ikinci bir arkadaşa görev verilebilir. Lütfen mesajlar dikkate alınsın

post34

Doçent
Reaksiyon puanı
37
Hayırlı sabahlar tetrapanazomi arkadaşım;

Müsait olduğum tek bir günüm var.
O da pazar günü.
Onuda evimde bilgisayarın başından uzak bir hayat geçirmek istiyorum.
Bundan dolayı sizin onayınız pazartesiye kalıyor.

Bu gecikmeden dolayı bölümüme konu açan veya mesaj yazan tüm arkadaşlarımdan özür diliyorum.

Saygılarımla

Siz olmadığınızda yerinize bakan biri olsa daha iyi olur 1 hafta uzun bir zaman:D

metalok

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İslamda kapanma yok konusuna mesaj attım ama 2-3 gündür onay bekliyor mesajım...

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
Bir konu açtığımda ve ya bir yorum yazdığımda bazıları 1 gün, 12 saat, bazen de hemen ama çoğu zaman geç onaylanıyor.

Bu sorundan dolayı konuları bir ara konu dışına açmıştın. geç onaylanma yüzünden.

Konu açıyorum 5-6 saat sonra bakıyorum onaylanmamış sonra unutuyorum 2-3 gün sonra aklıma geliyor konuya bakınca kaynak gösterirken yanlış göstermişim ama olan olan olmuş tabi.

Sağolsunlar modlar düzeltmiş.

virtual worms

Müdavim
Reaksiyon puanı
66
son mesajı yine ben yazmışım:) 2 - 2.5 ay önce. cevapta yok:(

Tekrar dile getiriyim. Din kültürü bölümüne açılan ve yazılan mesajların onaylanması çok uzun sürüyor. Sürekli aktif olan birileri görevlendirilse yada yine aktif modlardan biride olabilir:) Konular ve mesajlar zaman aşımına uğruyor:D

İlgili kişiler ilgilenirse sevinirim:)

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
%99 ben onaylıyorum zaten bu bölümdeki konuları ve o kadar da uzun bir gecikme olmuyor.

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Son açtığım konu neden silindi ???????

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
REsim felan yüklemedim ben !! Bi yanlışlık var heralde . Sadece yazı ve sadece bir siteden alınmadı bir çok yerden topladım. O yüzden aynı konuyu aynı şekilde açmam mümkün değil.
Harcadığım emeği çöpe atmayın. Silinen konuyu tekrar getirin lütfen. Ne resim olduğunu da görmüş oluruz ve düzeltme yaparız.

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
REsim felan yüklemedim ben !! Bi yanlışlık var heralde . Sadece yazı ve sadece bir siteden alınmadı bir çok yerden topladım. O yüzden aynı konuyu aynı şekilde açmam mümkün değil.
Harcadığım emeği çöpe atmayın. Silinen konuyu tekrar getirin lütfen. Ne resim olduğunu da görmüş oluruz ve düzeltme yaparız.

ilgili konuya baktım konun geri açılması ne yazıkki mümkün değil ilgili site tarafından tüm resimler engellenmiş.

http://www.mumsema.com/images/smilies/nokta.gif linkteki gibi

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
O site hep öyle yapıyor. Resimlerinde koruma var. Mümkünse resimleri başka bir siteye yükleyip de ekleyin.

mperk

Müdavim
Reaksiyon puanı
55
Ben resim yüklemedim ki sadece yazı kopyaladım o siteden . Hiç bir şey anlamadım neyse..

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Ben de baktım şimdi ama aynı buradaki gibi sorun. Bilmiyorum sende nasıl görünüyor ama açtığın konuda yazı yerine site adı göze çarpıyor sadece.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Ben resim yüklemedim ki sadece yazı kopyaladım o siteden . Hiç bir şey anlamadım neyse..

Kardeş o site noktalama işaretlerini resim olarak koyuyor, sen yazı kopyaladım sanıyorsun ama aslında resimleri de kopyalıyorsun, siteye üye olmayan kişiler ise o resimleri noktalama işareti olarak değil de böyle görüyor. Anlatabilmişimdir umarım.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Aynen öyle. Zaten silinen konunun ekran görüntüsünü de gönderdim arkadaşa. Bizlik bir şey değil maalesef.