Bluetooth Kulaklığımla İlgli 1 Soru

Bu konuyu okuyanlar

RoyGreen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bugün Sony'nin MDR-XB50BS model kulakiçi bluetooth kulaklığını aldım, memnun kaldım, bana hayırlı olsun. Sorum şu: bu alet cep telefonu şarj eder gibi, telefonun şarj aletiyle prizden şarj edilebilir mi? Aynı şekilde, powerbankten şarj edilebilir mi? Yoksa illa bilgisayar usb'sinden mi şarj etmek gerekir?

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Edilebilir hocam.

Ben yaklaşık 2-3 aydır Jabra kullanıyorum, adaptörle ve PC ile şarj ettim bir sıkıntı yaşamadım hiç. Powerbank denemedim ama mantıken bir problem olmaz.

Güle güle kullanın.

o2bucak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazın kendi şarj aletinin üstünde yazan Volt ve Amper değerlerine bak. Telefonlar ve Powerbanklar genellikle 5 Volt 1 Amper olur. Kulaklığın endi şarj aleti aynı değerlerde ise şarj edebilirsin.

RoyGreen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Edilebilir hocam.

Ben yaklaşık 2-3 aydır Jabra kullanıyorum, adaptörle ve PC ile şarj ettim bir sıkıntı yaşamadım hiç. Powerbank denemedim ama mantıken bir problem olmaz. Güle güle kullanın.

Teşekkürler hocam...Kullanım kılavuzunda özellikle prizden şarj etmeyin demiyor ama mutlaka usb'siyle şarj edin diye de belirtiyor, tam emin olamadım. 300 liralık aleti ilk günden yakmayalım.

Cihazın kendi şarj aletinin üstünde yazan Volt ve Amper değerlerine bak. Telefonlar ve Powerbanklar genellikle 5 Volt 1 Amper olur. Kulaklığın endi şarj aleti aynı değerlerde ise şarj edebilirsin.

Hocam kulaklığın şarj aleti yok, standart usb şarj kablosu var, bir ucu ince diğer ucu normal usb olan. Dolayısıyla herhangi bir teknik değer yazmıyor, nasıl yaparız onu?

o2bucak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkürler hocam...Kullanım kılavuzunda özellikle prizden şarj etmeyin demiyor ama mutlaka usb'siyle şarj edin diye de belirtiyor, tam emin olamadım. 300 liralık aleti ilk günden yakmayalım.

Hocam kulaklığın şarj aleti yok, standart usb şarj kablosu var, bir ucu ince diğer ucu normal usb olan. Dolayısıyla herhangi bir teknik değer yazmıyor, nasıl yaparız onu?

O zaman genel standartlar çerçevesindedir 5V olan bir usb şarj cihazı ile kullanılabilir.
Sıfır bir ürün ise kullanım kılavuzu vs bir yerde değerlerin yazıyor olması gerekir. PC'ler genel olarak 5v standart verirken USB1.0 da farklı amper 2.0da farklı amper 3.0da farklı amper verebilir.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
şuan blutooth kulaklıklar resmen sazan.avi almak için erken adamın bir 699'a beast almış bildirim sesleri iphone'nundan gelmiyor diyordu...

RoyGreen

Asistan
Reaksiyon puanı
2
şuan blutooth kulaklıklar resmen sazan.avi almak için erken adamın bir 699'a beast almış bildirim sesleri iphone'nundan gelmiyor diyordu...

hocam erkeni mi var, nerdeyse 20 yil oldu bluetooth teknolojisi cikali, daha ne kadar bekleyelim. Tabiki daha iyisi yapilabilir ama su zamanda eldeki bu ve bence gayet de verimli. Ayrics gayet de jilet gibi ses aliyorum ve ses gönderiyorum hocam, suan skinti yok

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
hocam erkeni mi var, nerdeyse 20 yil oldu bluetooth teknolojisi cikali, daha ne kadar bekleyelim. Tabiki daha iyisi yapilabilir ama su zamanda eldeki bu ve bence gayet de verimli. Ayrics gayet de jilet gibi ses aliyorum ve ses gönderiyorum hocam, suan skinti yok
pil için diyorum ya patlıyor yada bitiyorlar...