Bluestacks'de RAM kullanımını düşürmek ne işe yarar?

Bu konuyu okuyanlar

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bluestacks yazılımında RAM kullanımını azaltmak kasılmayı azaltır mı arttırır mı?

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Bluestacks yazılımında RAM kullanımını azaltmak kasılmayı azaltır mı arttırır mı?
Benim laptobumda da Bluestacks yüklü.Laptobumda 4GB RAM var ve bu programı açınca RAM kullanım miktarı neredeyse iki katına çıkıyor.
Eğer benim bilgisayarımda 4 değil de 8GB RAM olsaydı böyle olmazdı diye düşünüyorum.Sizin bilgisyarınızda kaç GB RAM var?Bir de güç seçeneklerinden yüksek performansı seçip programı açın.Belki bu şekilde kasma sorunu çözülür.İyi günler.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Benim laptobumda da Bluestacks yüklü.Laptobumda 4GB RAM var ve bu programı açınca RAM kullanım miktarı neredeyse iki katına çıkıyor.
Eğer benim bilgisayarımda 4 değil de 8GB RAM olsaydı böyle olmazdı diye düşünüyorum.Sizin bilgisyarınızda kaç GB RAM var?Bir de güç seçeneklerinden yüksek performansı seçip programı açın.Belki bu şekilde kasma sorunu çözülür.İyi günler.
Benim bilgisayarda da 4 GB RAM mevcut, aynı şekilde yüksek performans ayarını zaten BlueStacks otomatikmen açtı öyle bir uyarı vermişti ilk yüklediğimde.. 4 GB RAM var, bluestacks 1160 MB kullanıyormuş, benim merak ettiğim bunu azaltmak yada düşürmek kasılmayı azaltır mı çoğaltır mı?
Ekran Görüntüsü (4).png

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Bluestackin ram kullanımını azaltırsan bluestackste ram isteyen uygulamalar kasar. Eğerki bilgisayarın ram kullanımını azaltacaksan bilgisayar chrome gibi tarayıcılarda sekmeler çoğaldıkça kasar.

farukdogan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bluestackin ram kullanımını azaltırsan bluestackste ram isteyen uygulamalar kasar. Eğerki bilgisayarın ram kullanımını azaltacaksan bilgisayar chrome gibi tarayıcılarda sekmeler çoğaldıkça kasar.

Hocam peki 1160 MB RAM BlueStacks için yeterli mi sizce?

utkuversus

Mizuru
Emektar
Reaksiyon puanı
13,134
Artar bile. Onu 768 yapabilirsin. Eğer 1 gigabayte olsun diyorsan 1024 ayarla