Blogum Hakkında Tavsiyeler ve İstekler

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Herkese merhabalar, zamanında kendim için bir blog açmıştım ve burada bildiğim konular hakkında elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Tabi bunu forumda da yapıyorum ama blog benim kişisel alanım :) Sizlerden ricam bloguma bir göz atmanız ve beğendiğiniz/özellikle beğenmediğiniz kısımları belirtmeniz. Yapıcı eleştirilere ihtiyacım var. Tema hakkında ne düşüyorsunuz çok mu karışık? Web programlama bilmediğim için hazır blog teması kullanıyorum ileri zamanlarda kendim hallederim inşallah. Ayrıca hangi konu/konularda makaleler, teknoloji ile alakalı olursa sevinirim, yazmamı istersiniz? Bilip bilmemem çok önemli değil bilmiyorsam araştırıp öyle hazırlarım hatta bu daha iyi olur benim için. Şimdiden teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için :)

Teknolojiye Dair Her Şey

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Tema hakkındaki yorumlarımı söyleyeyim.
Açıkça söylemek gerekirse 2005 2010 web siteleri temaları gibi:).
günümüze daha uygun. Daha açık renkli, blurlu temalar vs kullanırsanız daha hoş gözükür. Sdn'den, Webtekno'dan feyz alın:).

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Tema hakkındaki yorumlarımı söyleyeyim.
Açıkça söylemek gerekirse 2005 2010 web siteleri temaları gibi:).
günümüze daha uygun. Daha açık renkli, blurlu temalar vs kullanırsanız daha hoş gözükür. Sdn'den, Webtekno'dan feyz alın:).
Şuan çok vaktim olduğu için hazır tema seçtim ara tatilde eve gidince iyice uğraşmaya çalışacağım. Koyu renk temayı gözü yormasın diye seçtim ama gelen eleştirilere göre bir karar vereceğim artık. Teşekkür ederim :)

Reaksiyon puanı
15
dostum temaniz biraz kötü daha iyi temalar bulabilirsiniz kendi fikrimce. Eğer maddi durumunuz varsa cuzzi bi miktarda alan adi satin alip blogger bağlayabilirsiniz. yardimda bulunabilir..

Mert Alper

Profesör
Reaksiyon puanı
1,311
Öncelikle hayırlı olsun Görkem :)

Öncelikle tasarımdan başlamak istiyorum. Tema bana çok karanlık geldi, gerçekten insanı eskilere götürüyor. Fakat değiştireceğini söylemişsin zaten o konuyu geçiyorum hızlıca.

Teknodoktorum yerine daha klas ve tek kelimeye sığdırabilirdin durumu. Kulağa biraz uzun geliyor ve biraz yemek tarifi veren sitelerin ismi gibi olmuş ne yalan söyleyeyim.

Onun dışında ekran çok boş gözüküyor. Sağda solda çok fazla boşluk var oraları zamanla dolduracaksın zaten.

Teknodoktorum diye bir isim koymuşsun ama sitenin içeriğinde bir adet "teknodoktorum" yazısı görmedim, yani bir logo veya sitenin ismini herhangi bir köşeye dahi yazmamışsın.

Sistem toplama konularını daha sık yapabilirsin zaten bu konuda bilgin fazlasıyla yeterli.

Akıllı saatlerle ilgili incelemeler, powerbankler, belirli aralıklarla anketler (örneğin Intel mi, AMD mi? Samsung mu, iPhone mu? vs) yapılabilir.

Şu alt kısımdaki "Diğer yayınlar" yerine aşağıya indikçe yüklenen postlar gibi bir şey olsa daha iyi olur, onu kendin ayarlayabiliyor musun bilmiyorum ama her neyse.

Yaparım diyorsan ara sıra elindeki eşyaları da tanıtabilirsin video şeklinde. Örneğin elinde yanlış hatırlamıyorsam Lenovo Y520 vardı, teknik özelliklerinden, deneyimlerimden bahsedebilirsin.

"Darboğaz nedir ve hangi durumlarda oluşur?" isimli konuda biraz kısa kesmişsin, fazla detaya girmeden olayın özetini anlatmışsın ve burada hiç paragraf kullanmamışsın. Paragraf kullanmadığın için uzun ve sıkıcı bir metinmiş gibi gözükmüş fakat aslında tüm gerekli özet bilgiyi burada barındırıp kısa bir post çıkarmışsın.

Şimdilik fark edebildiklerim bunlar, zamanla geliştikçe yine eleştiririz. :)

Eline koluna sağlık, umarım daha başarılı olursun.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Öncelikle hayırlı olsun Görkem :)

Öncelikle tasarımdan başlamak istiyorum. Tema bana çok karanlık geldi, gerçekten insanı eskilere götürüyor. Fakat değiştireceğini söylemişsin zaten o konuyu geçiyorum hızlıca.

Teknodoktorum yerine daha klas ve tek kelimeye sığdırabilirdin durumu. Kulağa biraz uzun geliyor ve biraz yemek tarifi veren sitelerin ismi gibi olmuş ne yalan söyleyeyim.

Onun dışında ekran çok boş gözüküyor. Sağda solda çok fazla boşluk var oraları zamanla dolduracaksın zaten.

Teknodoktorum diye bir isim koymuşsun ama sitenin içeriğinde bir adet "teknodoktorum" yazısı görmedim, yani bir logo veya sitenin ismini herhangi bir köşeye dahi yazmamışsın.

Sistem toplama konularını daha sık yapabilirsin zaten bu konuda bilgin fazlasıyla yeterli.

Akıllı saatlerle ilgili incelemeler, powerbankler, belirli aralıklarla anketler (örneğin Intel mi, AMD mi? Samsung mu, iPhone mu? vs) yapılabilir.

Şu alt kısımdaki "Diğer yayınlar" yerine aşağıya indikçe yüklenen postlar gibi bir şey olsa daha iyi olur, onu kendin ayarlayabiliyor musun bilmiyorum ama her neyse.

Yaparım diyorsan ara sıra elindeki eşyaları da tanıtabilirsin video şeklinde. Örneğin elinde yanlış hatırlamıyorsam Lenovo Y520 vardı, teknik özelliklerinden, deneyimlerimden bahsedebilirsin.

"Darboğaz nedir ve hangi durumlarda oluşur?" isimli konuda biraz kısa kesmişsin, fazla detaya girmeden olayın özetini anlatmışsın ve burada hiç paragraf kullanmamışsın. Paragraf kullanmadığın için uzun ve sıkıcı bir metinmiş gibi gözükmüş fakat aslında tüm gerekli özet bilgiyi burada barındırıp kısa bir post çıkarmışsın.

Şimdilik fark edebildiklerim bunlar, zamanla geliştikçe yine eleştiririz. :)

Eline koluna sağlık, umarım daha başarılı olursun.
Teşekkürler hocam. Şu tema işini ara tatil gelince uğraşıp halletmeyi düşünüyorum ardından konular birer birer gelecek zaten. Kullandığım laptop Dell 7567 modeliydi onun incelemesini yaptım zaten ki en fazla görüntülenmeyi bu konu aldı. Konu sayısını sırf fazla konu olsun değilde gerçekten bilgilendirme amacıyla arttırıp ADSense ile anlaşabilirsem zaten devamı gelecektir diye düşünüyorum :)

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Usta bu blog işi nasıl oluyor. Para var mı bu işte:D?
Daha yeni youtube kanalı başarızlığa uğramış biri olarak bir tek lafınızla bloggerlığa başlayabilirim.:)

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Usta bu blog işi nasıl oluyor. Para var mı bu işte:D?
Daha yeni youtube kanalı başarızlığa uğramış biri olarak bir tek lafınızla bloggerlığa başlayabilirim.:)
Uzun süre uğraşmak gerekiyor ayrıca blogdaki konu sayısının biraz fazla olması lazım. AdSense kriterlerine uyarsa blogun Google üzerinde reklam almaya başlıyorsun böylece bir miktar kazanç oluyor ama esasen sitene reklam vermek isteyen olursa onlardan kazanabilirsin.

IDAHO

Doçent
Reaksiyon puanı
192
Herkese merhabalar, zamanında kendim için bir blog açmıştım ve burada bildiğim konular hakkında elimden geldiğince insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum. Tabi bunu forumda da yapıyorum ama blog benim kişisel alanım :) Sizlerden ricam bloguma bir göz atmanız ve beğendiğiniz/özellikle beğenmediğiniz kısımları belirtmeniz. Yapıcı eleştirilere ihtiyacım var. Tema hakkında ne düşüyorsunuz çok mu karışık? Web programlama bilmediğim için hazır blog teması kullanıyorum ileri zamanlarda kendim hallederim inşallah. Ayrıca hangi konu/konularda makaleler, teknoloji ile alakalı olursa sevinirim, yazmamı istersiniz? Bilip bilmemem çok önemli değil bilmiyorsam araştırıp öyle hazırlarım hatta bu daha iyi olur benim için. Şimdiden teşekkür ederim vaktinizi ayırdığınız için :)

Teknolojiye Dair Her Şey

Hayırlı olsun Görkem Say projenizi çok beğendim :)

Ara Ara girip yazılarınızı okumak güzel olucak anlaşılır ve ilgi çekici buldum konuları. İnşallah devamını getirirsiniz.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,992
Hayırlı olsun Görkem Say projenizi çok beğendim :)

Ara Ara girip yazılarınızı okumak güzel olucak anlaşılır ve ilgi çekici buldum konuları. İnşallah devamını getirirsiniz.
Teşekkür ederim :) Temayı şuan güncelledim geçici de olsa biraz aydınlık olsun dedim gelen iyi eleştiriler üzerine ayrıca yeni bir konu ekledim belki ilgini çeker :)

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,180
Zaman ayırabileceğin günlerde burayı muhteşem bir yere çevirebileceğine inanıyorum açıkçası :).
Umarım projende hedeflediğin başarıya ulaşırsın :).

Usain

SpaceX
Emektar
Reaksiyon puanı
15,026
Blog için seo ayarları falan yapılıyormuş. Onun hakkında bir bilginiz var mı? Yaptıysanız nasıl yaptınız?

MrFataLTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çok fazla etiket kullanıyorsunuz. Etiketleri sadece kategorilendirme amacıyla kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bütçe probleminiz yoksa (yıllık maksimum 150 hosting + domain ve tek seferlik tema ücreti 100-300tl) wordpress blog kurmanızda yarar var. Blogspotta hostinge müdahale edemediğiniz için yapabileceğiniz şeyler sınırlı oluyor. Wordpress özgürlük resmen. Ayrıca wordpresste tema seçeneğinizde sınırsız. Her işleminizi eklenti ile halledebiliyorsunuz.

Blogspotta kararlıyım diyorsanız söylediğim etiket olayına dikkat etmeniz kafi.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Görmüştüm bu bloğu

robinhogol

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
71
Blog da para yok

---- Mesajlar birleştirildi ----