Bu konuyu okuyanlar

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Merhaba arkadaşlar boş vakitlerinizde makaleler yazarak internet üzerinden iyi miktarda yan gelir kazanabilirsiniz. Size kendi deneyimlerimi aktaracağım şuan hali hazırda 2 websitem var ve makaleler yazarak güzel bir yan gelir elde edebiliyorum.
Adım adım nasıl yapacağınızı anlatıyorum.
maxresdefault.jpg

1-Domain(Alan adı) ve Hosting satın alma: Öncelikle Godaddy ve turhost gibi sitelerden ikili satılan domain ve hostingi satın alıyoruz. Şimdi diyiceksiniz ki ücretsiz blog açma siteleri mevcut neden para verelim. Ücretsiz domain kullanarak açacağınız bir blog çok sıradan olduğu için google indexine giremiyecek ve google adsense hesabı açamayacaksınız. Örnek olarak sitem-wordpress-com şeklindeki bir blogun google onayı alma oranı %5’in altında. Ama sitem-com uzantılı bir blogun google onayı alma oranı %80’in üzerinde.
*com *net *org uzantılı siteler kalite ve google onay bakımından ilk sıralarda yer alırlar.

wordpress-bg-medblue.png

2-Wordpress altyapısı kullanmak: Şuanda internetteki her 50 web sitesinden 45 tanesi wordpress altyasını kullanıyor. Wordpress hakkında binlerce makale ve video mevcut eklentiler javascript kodları vs. bu işi hiç bilmiyor dahi olsanız en kolay öğrenip en çok yardım alabileceğiniz sistemi kullanmak sizin için bir avantaj olur. Burda dikkat etmeniz gereken şey wordpress’in iki versiyonu var birincisi .com uzantılı ücretsiz blog açma sistemi diğeri .org uzantılı Premium hali. Siz org uzantılı olanını kullanacaksınız diğeri ücretsiz olduğu için site adınızdan sonra kendi signatürünü yayınlar ve siteniz pek ciddi durmadığı için onay alamaz.

3-Site kurulumu: Domain ve hostingi aldınız size tavsiyem aynı yerden almanız. Sıra geldi site kurulumuna sitenizin admin paneline girdiğiniz anda seçebileceğiniz birkaç farklı altyapı var wordpress ve joomla otomatik olarak kurulur. Temanız dahi otomatik olarak kurulur. Ve sitenizi canlandırmaya başlayabilirsiniz. Görseller ve makaleler yazarak sitenizi doldurmaya başlarsınız.
blogdan-para-kazanmak.jpg

4-Sitenizden Para Kazanmak: Herşey hazır sitenizi veya blogunuzu kurdunuz şimdi sıra para kazanmakta. Birkaç yöntem var ama ben kendi kullandıklarımı aktaracağım.
*Google Adsende Reklamları: Özgün bir site isminiz var ise ve içerikleriniz size aitse sitenizi google adsende sistemine kayıt ediyorsunuz. Google adsense size reklam kodları veriyor ve bunları sitenize ekliyorsunuz. Sitenize gelen her ziyaretçiden görüntüleme ücreti kazanıyorsunuz ayrıyeten reklam tıklamalarından da para kazanıyorsunuz. 1000 tıklama 15 tl 1000 görüntüleme 7 tl civarı.
*GittiGidiyor ortaklığı: Aynı şekilde gittigidiyor reklamlarını sitenize ekleyip güzel paralar kazanabilirsiniz. Örneğin ayakkabılar üzerine bir blogunuz var gittigidiyordan ayakkı reklamları alıp sitenize ekliyorsunuz ve her tıklama başına para kazanıyorsunuz.
*Link kısaltma siteleri: Siteniz bir download sitesi ise reklamlarla birlikte kullanıp para kazanabileceğiniz bir yöntem de link kısaltmaktır. Kısaltılmış linkler 1000 tıklama başına 12 liraya yakın para kazandırır.

Tüm dediklerimi yaptıktan sonra hiçbirşeye dokunmadan para kazanabilirsiniz.Yeni makaleler size daha fazla ziyaretçi ve daha fazla kazandırır. Uzun süre zarfında 1 yıl önce yazdığınız bir makalenin bile size halen kazandırıyor olduğunu göreceksiniz.
Temel olarak blog yazarak kazanmanın mantığı bu şekilde arkadaşlar aklınıza takılan yerler olursa sorabilirsiniz elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım.
İlk başta karışık gelebilir ama başlamaya karar verdiğinz anda site kurmanın 2 saatinizi almadığını göreceksiniz. Bahsettiğim bütün süreç 1 haftanızı almaz.
Bende ilk başladığım zamanlar hiçbir şey bilmeden başladım 1 ay sonra para kazanmaya başladım ve şuan gerçekten iyi bir yan gelirim var. Yazılım üzerine makale yazdığım sitemin linkini buraya örnek olarak bırakıyorum henüz 3 gün önce kurduğum bir site com uzantılı ve wordpress altyapısı kullanıyorum.
Websiteme Buraya Tıklayarak Ulaşabilirsiniz.

GittiGidiyor reklam kazanç örneği:
google-adsense-alternarifi-gittigidiyor-is-ortakligi-odeme-kaniti.jpg

Adsense reklam kazanç örneği:
google-adsense-alternarifi-reklamstore-odeme-kaniti.jpg

emeldi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
paylaşım için teşekkürler açıklayıcı bir yazı olmuş :))

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
tabi ben de reklam yapmak istesem bi kaç sahte hesap açar, ana konudan bahsettikten sonra da sahte hesaplarla konuyu kasardım :D Böylece reklam üzerinden belki daha fazla para kazanabilirdim. Pazarlama stratejisi...

Khalife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba detaylı ve önemli bir konu olmuş blog oluşturmak isteyenler için iyi bir rehber benim bir sorum olacaktı tema kullanımı etkiliyor mu para kazanmayı vs

tiredof

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Elinize sağlık, kaliteli bir rehber olmuş. Bence ilk hedef kesinlikle Adsense onayı almak olmalı. Google eski hesaplara daha merhametli diye biliyorum bu onay konusunda ama siz yine de araştırın. Olmuyorsa tekrar tekrar denemek lazım siteyi geliştirip. Ha yine olmuyorsa sorun değil. Adsense haricinde de tanıtım yazısı ve backlink satmak, kendiniz sponsorlu reklam anlaşması yapmak gibi opsiyonlara sahipsiniz ve inanın hiç de fena kazandırmıyor. Sitenizin DA PA değerlerini, ziyaretçi sayısını ve diğer istatistiklerini geliştirmeye odaklanın sadece. Blog yazarak para kazanmak çok da hayal değil artık.

我喜欢人

Asistan
Reaksiyon puanı
75
merhaba bu yazıyı okudum. Evet yazı gerçekten çekici. Heleki son paylaşılan tabolardaki veriler.
Yalnız benden de bir tavsiye. Dikkatli olunmasını öneririm , zira küçük bir hata hukuki meseleler ile ilişkili olmanıza da yol açabilir. Neyi kastediyorum? : tabiiki Telif ve Lisans hakları gibi konular.

Eğer küçük düşünüyorsanız çok problem yok gibi , şansınız çok berbat değilse (size denk gelmezse) yani sizinle kısa vadede ve aylar alan bir planınız için çok fazla uğraşacaklarını sanmam.Ancak hedefiniz büyükse o zaman bu üstteki metinde sözü edilmeyen ancak gerçekten hatrı sayılır öneme sahip konular dahil edilmemiş demektir.

Anahtar Kelimeler: 5846 sayılı kanun , Telif haklar , 6769 smk , paris antlasması (uluslararası antlaşmalar), tasarım, müzik (telif eser) ,bilişim (telif ve intellektüel de olabilen eser) ,IP (intellectual property)

thecreator

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Güzel bir konu olmuş. Yalnız wordpress.com ile wordpress.org'u karıştırmayalım. Profesyonel bir şekilde alt yapı, reklamlar vs. tamamen size ait bir site oluşturmak için wordpress.org alt yapısını kullanmanız büyük bir önem arz ediyor. wordpress.org alt yapısı tamamen ücretsiz ancak kurulabilmeniz için bir web hosting hizmeti ve alan adına (domain) ihtiyacınız var. Bunun her bütçeye uygun hizmet bulabilirsiniz. Nereden alabilirim diyenler de eniyihosting.net'de tavsiye edilen firmalara bakabilirsiniz.
Herkese başarılar ve bol kazançlar.