Black Friday Icin Telefon Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Selamlar

Bir kac arkadastan aldigim öneriler dogrusu kardesime yurtdisindan bir telefon alacagim. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim

düsündügüm telefonlar:
- OnePlus 6T (bunun teslim tarihi 7 araliktan sonra olacakmis, bana yetismeme ihtimali oldugu icin listeden cikariyorum)
-OnePlus 6
-Samsung S9

Cok Iyi indirim olursa
- Mate Pro 20
-Samsung S9+

Bunlar harici tavsiye ettiginiz varsa da alabilirim.

Tesekkürler

Tayfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mate 20 pro diğerleriyle kıyasladığımızda canavar hocam ? görüntüsü güzel özellikleri güzel

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Mate 20 pro diğerleriyle kıyasladığımızda canavar hocam ? görüntüsü güzel özellikleri güzel

cevap icin sagol hocam.. Telefon acayip pahali nedense, en ucuzu indirimli haliyle 929 frank o da 5000 tl ediyor. iphone un son cikanlarindan almak daha mantikli geliyor bana.. Tabi indirim olursa alirim yoksa mate pro 20 ve s9+ u cok düsünmüyorum. Yani atiyorum 929 franktan 600 e falan düserse alirim..

Tayfury

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
O zaman en mantıklı oneplus 6 fiyatlarıda normaldir

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Sanırım dün op6’ya 100$ indirim gelmişti. 450$’a bence kaçınılmaz bir telefon.

Mate 20 pro da mükemmel bir cihaz ama iphone xs max’tan bile pahalı. Ona indirim gelirse büyük ihtimalle güzel bir indirim olur diye düşünüyorum. Eğer azıcık indirirlerse onu es geç.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112

Mate 20 pro da mükemmel bir cihaz ama iphone xs max’tan bile pahalı. Ona indirim gelirse büyük ihtimalle güzel bir indirim olur diye düşünüyorum. Eğer azıcık indirirlerse onu es geç.

cevap icin tesekkürler hocam,

burda suan en uygun oneplus 6 nin fiyati 550 dolar civari.. Almayi planladigim telefonlarin basinda oneplus 6 geliyor. Mate 20 pro baya pahali dedigin gibi. Onu alacagima iphone alirim diye düsünüyordum ben de :) Indirim ne kadar olur hic fikrim yok. Gecen yil bir site %50 indirim yapmisti, 3 tane iphone x almistim. Ama bu yil yapacaklarini sanmam..Bakalim duruma göre nasil olacak :)

Emre ÇAMLI

Asistan
Reaksiyon puanı
335

Mate 20 pro xs max den nasıl pahalı oluyormuş. Xs max in Tr fiyatı belli değil. Hemde xr 7500 tl olucak deniliyor.

---- Mesajlar birleştirildi ----

S9 plus al hocam. Eğer dediğiniz gibi mate 20 proda ciddi bir indirim yaparlarsa hiç kaçırma mate 20 pro al.

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Selamlar

Bir kac arkadastan aldigim öneriler dogrusu kardesime yurtdisindan bir telefon alacagim. Bunlardan hangisini tercih etmeliyim

düsündügüm telefonlar:
- OnePlus 6T (bunun teslim tarihi 7 araliktan sonra olacakmis, bana yetismeme ihtimali oldugu icin listeden cikariyorum)
-OnePlus 6
-Samsung S9

Cok Iyi indirim olursa
- Mate Pro 20
-Samsung S9+

Tesekkürler
Mate 20 Pro'nun fiyatı kolay kolay düşmeyecek. Çünkü cihaz daha yeni geldi piyasaya. Zaten cihazın fotoğraf dışında fazla bir iddiası yok. Galaxy Note 9'a, veya OnePlus 6'ya da bakabilirsin.
Neden bu iki cihazı öneriyorsanız diyorsan, öncelikle fiyatları daha makul. Türkiye'deki maddi durumu önemseyerek fiyatları bir süre sonra kendileri düşürebiliyorlar.
İkisinde de Snapdragon 845 platformu var.
Oyunlarda ve 3-4 sene boyunca ciddi bir problem yaşamazsınız. Cihazların video performansları gayet başarılı. 4K 60 FPS destekleri var.
Ayrıca Mate 20 Pro da standart sd kart girişiyle jak giriş yok. :)

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046
Selamlar

düsündügüm telefonlar:
-OnePlus 6
-Samsung S9

Cok Iyi indirim olursa
- Mate Pro 20
-Samsung S9+

Tesekkürler

Merhabalar,

Mate 20 Pro almak yerine ben olsam Samsung Galaxy Note 9 alırım Maksimum 4 yıl götürür.
Mate 20 Pro'nun fiyatı düşmez bir süre, Cihazın fotoğraf dışında fazla bir iddiası yok.
Note 9 gerek Foroğraf gerek video çekimleri konusunda oldukça başarılı, ve 4K 60 FPS destekliyor mate 20 pro da 4K 30 FPS.
Note 9 Pil, Kamera,Performans konusunda rakiplerinden bariz daha başarılı, alıp 4 yıl rahatlıkla kullanılabilirsiniz.
Ve ayrıca bir konuya da değinmek gerekirse sd kart girişinin alt tarafta olması pek iyi birşey değil mıc de alt tarafta yanlışlıkla sım soketini çıkarmak isterken mikrafona zarar verme riski daha yüksek, ve jak girişinin olmaması dönüştürücü ile dolaşmanız gerekecek.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Merhabalar,

Mate 20 Pro almak yerine ben olsam Samsung Galaxy Note 9 alırım Maksimum 4 yıl götürür.
Mate 20 Pro'nun fiyatı düşmez bir süre, Cihazın fotoğraf dışında fazla bir iddiası yok.
Note 9 gerek Foroğraf gerek video çekimleri konusunda oldukça başarılı, ve 4K 60 FPS destekliyor mate 20 pro da 4K 30 FPS.
Note 9 Pil, Kamera,Performans konusunda rakiplerinden bariz daha başarılı, alıp 4 yıl rahatlıkla kullanılabilirsiniz.
Ve ayrıca bir konuya da değinmek gerekirse sd kart girişinin alt tarafta olması pek iyi birşey değil mıc de alt tarafta yanlışlıkla sım soketini çıkarmak isterken mikrafona zarar verme riski daha yüksek, ve jak girişinin olmaması dönüştürücü ile dolaşmanız gerekecek.

Mate 20 pro xs max den nasıl pahalı oluyormuş. Xs max in Tr fiyatı belli değil. Hemde xr 7500 tl olucak deniliyor.

S9 plus al hocam. Eğer dediğiniz gibi mate 20 proda ciddi bir indirim yaparlarsa hiç kaçırma mate 20 pro al.
Mate 20 Pro'nun fiyatı kolay kolay düşmeyecek. Çünkü cihaz daha yeni geldi piyasaya. Zaten cihazın fotoğraf dışında fazla bir iddiası yok. Galaxy Note 9'a, veya OnePlus 6'ya da bakabilirsin.
Neden bu iki cihazı öneriyorsanız diyorsan, öncelikle fiyatları daha makul. Türkiye'deki maddi durumu önemseyerek fiyatları bir süre sonra kendileri düşürebiliyorlar.
İkisinde de Snapdragon 845 platformu var.
Oyunlarda ve 3-4 sene boyunca ciddi bir problem yaşamazsınız. Cihazların video performansları gayet başarılı. 4K 60 FPS destekleri var.
Ayrıca Mate 20 Pro da standart sd kart girişiyle jak giriş yok. :)

Tamam arkadaslar önceligim o zaman note 9 olsun. Mate 20 pro nun fiyatinin neden bu kadar pahali oldugunu anlamadim. Burada fiyatinin düsmesinden kastim black friday icin indirim olmasi. Ayrica suanda bile 100 dolara yakin indirim var. Ama fiyati acayip yüksek. Kardesime sorayim bakalim. Suan 3 secenek masada. Siralarsam

Note 9
9+
OP 6

Bu note telefonlari oldum olasi sevmedim. Acayip büyükler :) Ama zevk meselesi tabi

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Tamam arkadaslar önceligim o zaman note 9 olsun. Mate 20 pro nun fiyatinin neden bu kadar pahali oldugunu anlamadim. Burada fiyatinin düsmesinden kastim black friday icin indirim olmasi. Ayrica suanda bile 100 dolara yakin indirim var. Ama fiyati acayip yüksek. Kardesime sorayim bakalim. Suan 3 secenek masada. Siralarsam

Note 9
9+
OP 6

Bu note telefonlari oldum olasi sevmedim. Acayip büyükler :) Ama zevk meselesi tabi
Zamanla elde tutuşu kavrayabiliyorsunuz. Büyük telefonları kullanırken.
İşte dediğim gibi Huawei Türkiye pazarını pek umursamıyor. Yeni nesil telefon olduğu için hiç fiyattan kısmıyor. Bu yüzden pahalı.
Note 9'un 4000 mAh kapasiteli ve harika bir optimizasyona sahip diğer Samsung modellere göre. Elverişli bir s-pen'i var. Küçük telefon kullanmak istiyorsa S9+'ı alabilir. Zaten edge kenarlar cihazın fazla büyük olduğunu hissettirmiyor. Elinize bir İphone 8 Plus ve S9+' ı alın aradaki farkı anlayacaksınız. :)

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Zamanla elde tutuşu kavrayabiliyorsunuz. Büyük telefonları kullanırken.
İşte dediğim gibi Huawei Türkiye pazarını pek umursamıyor. Yeni nesil telefon olduğu için hiç fiyattan kısmıyor. Bu yüzden pahalı.
Note 9'un 4000 mAh kapasiteli ve harika bir optimizasyona sahip diğer Samsung modellere göre. Elverişli bir s-pen'i var. Küçük telefon kullanmak istiyorsa S9+'ı alabilir. Zaten edge kenarlar cihazın fazla büyük olduğunu hissettirmiyor. Elinize bir İphone 8 Plus ve S9+' ı alın aradaki farkı anlayacaksınız. :)

huawei yasadigim ülkede de pahali hocam :) daha dogrusu bu mate 20 pro olani... Ben en iyisi aksam gidip bi mediamarkt dan telefonlari inceleyeyim.. Kardesime de söyleyeyim o da gitsin baksin hangisi hosuna gidiyorsa artik onu aliriz. Peki senin icin siralama nasil olurdu?

note 9
s9+
oneplus 6

dogru bir siralama mi

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
huawei yasadigim ülkede de pahali hocam :) daha dogrusu bu mate 20 pro olani... Ben en iyisi aksam gidip bi mediamarkt dan telefonlari inceleyeyim.. Kardesime de söyleyeyim o da gitsin baksin hangisi hosuna gidiyorsa artik onu aliriz. Peki senin icin siralama nasil olurdu?

note 9
s9+
oneplus 6
Aynen. Öyle daha iyi olur.
dogru bir siralama mi
Çoğu ülkede aynı durum geçerli. Pahalı olarak giriş yaptı.

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Mate 20 pro parasinın telefonu deil şöyle bi 5000 lira olsa harika olur ama 5000 den fazla etmez

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139

TR fiyatından bahsetmemiştim. Amerika’dan xs max Avrupa’dan Mate 20 pro’dan biraz daha ucuz.

Avrupa’da Mate 20 pro 1050€(1200$),Amerika’da yasaklı: Ya alamazsın ya da Avrupadan getirirsin.

Avrupa’da xs max 1100€(1250$),Amerika’da 1100$(965€)

İphonelar Amerika ve Japonya’yı saymazsak diğer ülkelerde normal fiyatına göre çok pahalı oluyorlar.

oneacb

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim fiyat aralığıma uygun olarak ve Cuma indirimlerin olacağını düşünerek s8+ ve P20 arasında kaldım dikkat ettiğim şeyler orta seviye üzeri fotoğraf kalitesi, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama pubg tarzı oyunlarda kasmasını istemem ve video çok fazla izleyen birisiyim önerilerinizi bekliyorum teşekkürler ...

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Benim fiyat aralığıma uygun olarak ve Cuma indirimlerin olacağını düşünerek s8+ ve P20 arasında kaldım dikkat ettiğim şeyler orta seviye üzeri fotoğraf kalitesi, çok fazla oyun oynayan birisi değilim ama pubg tarzı oyunlarda kasmasını istemem ve video çok fazla izleyen birisiyim önerilerinizi bekliyorum teşekkürler ...
P20 alınmaz, fiyatını hak etmiyor. S8, V30+, Pocophone F1 alınabilir.

Reaksiyon puanı
892
Selamlar

düsündügüm telefonlar:
-OnePlus 6
-Samsung S9

Cok Iyi indirim olursa
- Mate Pro 20
-Samsung S9+

Tesekkürler
S9 öneririm fakat iyi bir indirim olursa ya da bütçeniz yeterse xs max kesinlikle xs de olur

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Mate 20 pro parasinın telefonu deil şöyle bi 5000 lira olsa harika olur ama 5000 den fazla etmez

bana göre de cok pahali hocam, anlamadim neden bu kadar yüksek. iphone la yarisiyorlar resmen.. :)

S9 öneririm fakat iyi bir indirim olursa ya da bütçeniz yeterse xs max kesinlikle xs de olur
hocam suan mediamarkt biraz indirim yapmis. en uygunu da orasi veriyor yaklasik 500 dolar bi fiyati var.

SAMSUNG Galaxy S9 Smartphone (5.64 ", 64 GB) Midnight Black

benim kardesime düsündügüm biraz daha yüksek fiyatli olmasi. cünkü pasaportuma kaydettirecegim telefonu. O yüzden ucuz bi sey kayit ettirmek istemiyorum.cünkü zaten 500 tl kayit parasi ödeyecegim..

Reaksiyon puanı
20
Samsung Galaxy C7. C serisi özellikle öneririm sebebine gelince kullananlar ben dahil çok memnun zaten ülkemizde pek satmadı. Avrupa ağırlıklı satılmış.

Qu4ntum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bindirim yapmaya başlamışlar sonra indirim yaparlar fiyat aynı olur ya da fazla fark etmez . Satılmayan eski telefonlarda bir indirim olabilir ama zaten satan telefonları normalde 100-200 TL indirim ile bile çatır çatır satacaklarını bildikleri için piyasayı düşürmezler.

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Samsung Galaxy C7. C serisi özellikle öneririm sebebine gelince kullananlar ben dahil çok memnun zaten ülkemizde pek satmadı. Avrupa ağırlıklı satılmış.

önerin icin tesekkürler hocam ancak bu telefon isvicre'de satilmiyor :) amazon.de de gördüm sadece.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bindirim yapmaya başlamışlar sonra indirim yaparlar fiyat aynı olur ya da fazla fark etmez . Satılmayan eski telefonlarda bir indirim olabilir ama zaten satan telefonları normalde 100-200 TL indirim ile bile çatır çatır satacaklarını bildikleri için piyasayı düşürmezler.

Eger yasadigim yeri kastediyorsun burda öyle seyler olmuyor hocam :) Gecen yil 3 tane iphone X i %50 indirimle almistim. Bir arkadasim 5 tane almisti. Ama bu yil o kadar indirim olacagini sanmiyorum.

Türkiye'yi kastediyorsun, annem icin baktigim telefonun fiyati ayni hatta biraz düsmüs simdiden

General Mobile GM9 Pro 64 GB (General Mobile Garantili) Fiyatı

Son düzenleme:

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Bu siteden bir arkadas ve lise arkadasim icin dün aldigim telefonulari bugün aldim.. Tekinin maliyeti 343 frank yani 1800 TL. Telefoncu arkadasla konustum, bunlari kirabiliyor. O yüzden imei kaydi da yapilmayacak.

IMG_8013.jpeg

ertan2002

Asistan
Reaksiyon puanı
112
Gazeteye ilanda verseydin yaptığın şey yasal değil :)

devlet kafasina göre bir günde kayit harcini 170 tl den 500 ye cikarmasi yasal ama benim yurtdisindan telefon alip bu telefonu yine kendi imkanlarimla kullanima sokmam yasal degil mi? Var olan bir imei yi kullanacagim (eski telefonlardan). Devlet yapar diyorsan; yine devletin kanununa bakalim ne diyor

Kararda atıf yapılan 492 sayılı Harçlar Kanunu'nun 138. maddesinin ikinci fıkrası "Her takvim yılı başından geçerli olmak üzere önceki yılda uygulanan maktu harçlar (Maktu ve nispi harçların asgari ve azami miktarlarını belirleyen hadler dahil), o yıl için tespit ve ilan olunan yeniden değerleme oranında artırılır."

devlet suan 2 tane suc isliyor. Ilki kafasina göre harclari arttirip hemen uyguluyor oysa kanunda yeni yildan itibaren olmasi lazim. Ikinci suc da yeniden degerlendirme orani. Bu oran nasil bir oran ki bir anda 170 den 500 e cikiyor? Eski artislara bakarsan kücük miktarlar var. Demek ki ayni oranlari baz almiyor. Zaten direk 500 demelerinden belli ki oran falan yok ortada..

O yüzden devletim yasal olmayan seyler yapiyorsa bir vatandas olarak ben neden yapmayayim? Sikayetin varsa önce devleti sikayet etmeni öneririm

Reaksiyon puanı
20
Bu siteden bir arkadas ve lise arkadasim icin dün aldigim telefonulari bugün aldim.. Tekinin maliyeti 343 frank yani 1800 TL. Telefoncu arkadasla konustum, bunlari kirabiliyor. O yüzden imei kaydi da yapilmayacak.

Ekli dosyayı görüntüle 56241
Hocam Huawei iyi bir telefon olsa dahi eski modellerinde SAR değeri çok yüksekti diğer telefonlara göre. Kanser yapıcı etkisi var yani. Yeni modellerininkini bilmiyorum fakat alırken mutlaka bak SAR değerine.