Bizde neden upload 1 megabit?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Regionella

Profesör
ttnet'ün cebinden para gidiyor demek ki başka niye artırılmasın? yurt dışında nerdeyse download'a yakın.

rohirrim

SDN Okuru
"Uzayda yaşam bulunacak" bizi güzel haberler bekliyor... ile eş değer bir haber...

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
ciddi bir yatırım ve maliyet demek. haklısınız. üstelik, ttnet'ten ziyade bu yatırım maliyet altyapıyı üstlenen türk telekom ve turkcell superınline gibi markalara ait.

Hakkı Alkan

Administrator
Yönetici
Admin
Bu arada rohirrim,bazı bilgileri almadan bu tarz haberler sitede yayınlanmıyor. Daha önce bazı ipuçları vermiştik ve bir süre sonra da gerçekleşti. Bu konuda bize güvenin diyorum başka da bir şey demiyorum :D

eSa

everything is possible..
Yasaklı
En çok müzdarip olduğum durum. :( Ttnet 100 Mbit hız verdi. Uploadı 2 Mbit. Otur ağla :(

Ali TEMEL

Profesör

Upload hızım önceden daha yüksekti, şimdi ise durumlar ortada. En azından 2 mbit - 3 mbit gibi değerlere çıkartsalar çok iyi olacak.

Hafiye

Profesör
Gerçi download da rezalet fakat ben hiç 1 mbit upload hızı görmedim.

Kıçı kırık Bulgaristan'da aldığım net hızı :)

Tahmin edersiniz ki evde sunucumuz var :) Adamlar özellikle evde sunucu hizmeti verilmemesi için düşük tutuyor hızı :)

re13el

Dekan
Bu arada @rohirrim,bazı bilgileri almadan bu tarz haberler sitede yayınlanmıyor. Daha önce bazı ipuçları vermiştik ve bir süre sonra da gerçekleşti. Bu konuda bize güvenin diyorum başka da bir şey demiyorum :D
O bilgi aldığınız yerlere iletinde en azından hd videoları takılmadan izleyebileceğimiz download miktarını sunmalarını istiyoruz tüm kullanıcılar olarak. :)

Upload miktarı artarsa üye olduğum torrentlere seedim artar tabi. :)

sebastiantr

Profesör
Normal bir internet abonesi için 1mbit upload yeterli.
8down/2up versin daha fazlası fuzili masraf...

Bizde şöyle bişey var;
Parasını veriyormuyum, kuruturum ben, emerim o kabloları.

Eğer hızlar 8/8 olsa özellikle torent kullanıcılarının upload yapayım sevdasından alt yapı 7/24 yük altında kalacaktır.
Hiç gerek yok...

re13el

Dekan
@sebastiantr Dediğin doğrudur, ama şöyle bir şey var kaç kişi ne kadar kurutacak o kabloları. :) Bir yerden sonra zaten bıkar insanlar(hepsi olmasa da çoğu). Önce bir servis sağlayıcılar düzgün interneti versin insanların indirme isteği de bir yerden sonra azalacaktır.
Sene başlarında yeni oyunlar ve filmler çıkınca indirilir tabi onlar.

Upload için ise 3mbit yeterlidir zaten.

sebastiantr

Profesör
@sebastiantr Dediğin doğrudur, ama şöyle bir şey var kaç kişi ne kadar kurutacak o kabloları. :) Bir yerden sonra zaten bıkar insanlar(hepsi olmasa da çoğu). Önce bir servis sağlayıcılar düzgün interneti versin insanların indirme isteği de bir yerden sonra azalacaktır.
Sene başlarında yeni oyunlar ve filmler çıkınca indirilir tabi onlar.

Upload için ise 3mbit yeterlidir zaten.
8/1 kullanıyorum 6-7-8-9 / 0,6-0,7-0,8 arası hızlarım oluyor.
Bana fazlası ile yetiyor. Downloada yapıyorum (ayda 200gb civarı) uploadda yapıyorum (ayda 50-70gb) halimden memnunum fazlası ile...

TTNET in size vaat ettiği şeyi vermesi zaten mümkün değil.
Bunun en büyük sebebi de yoğunluk.
Zamanla arta arta gidiyor işte çok da abartmanın anlamı yok.
Benim gördüğüm en düşük değer 6/0,5 falandır o bile çok fazlası ile bir insanın işini görüyor.

Hatta örnek vereyim şuan hızım 3mbit.
digitürkplay den TRT1HD izliyorum, 100kbps ile download yapıyorum, masaüstü PC trabzon maçını izliyor :)
Demek ki 3mbit bile 2 kişiye yetiyor.

freewill

Dekan
upload işlemleri için turkcell bağlantımı kullanıyorum H+ da 4-6 mbit bağlantı sağlıyor şimdilik işimi görüyor. Üstelik adil kullanım kotasını aşınşa upload hızı düşmüyorda :)

re13el

Dekan
TTNET'i anladıkta ben süperonline kullanıyorum ve bana çok rahat 10mbit download-3mbit upload verebilir.
20mbit akkli fiyatına 10mbit sınırsız versin bana o yeter.

Regionella

Profesör

Bizde şöyle bişey var;

Eğer hızlar 8/8 olsa özellikle torent kullanıcılarının upload yapayım sevdasından alt yapı 7/24 yük altında kalacaktır.
Hiç gerek yok...
yurtdışında adam 100mb ile upload yapıyor, kablolarını ıslayarak mı yapıyor bunu :)

ewrecca

Doçent
kesinlikle katılıyorum biz millet olarak abartmayı severiz pirate bay bilmemne hotfile şu bu kalkar dosyacı deyze, hacı dayının download tükanı gibi siteler çoğalır. dünyanın tüm veri hizmeti veren siteleri türklerin olur :D olsun amenna ama abartmayı sevdiğimiz gibi işlerimizi yarım yapmayıda severiz onun için bu alanda bir gelişme olacaksa bulut bilişim gibi bir hayal varsa upload hızları biz türklere uzak olmalı

Bizde şöyle bişey var;

Hiç gerek yok...

stat counter