Bitdefender Mi Norton Mu?

Bu konuyu okuyanlar

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Sizce Bitdefender mi daha iyi yoksa Norton mu daha iyi?

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
avira pro 2016 yı lider bitirdi..

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
avira konusunda hem fikirim, antivirüs kullansaydım kesinlikle avira kullanırdım, ama sunduğun seçenekler arasında kalsam bitdefender tercihim olurdu.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
avira konusunda hem fikirim, antivirüs kullansaydım kesinlikle avira kullanırdım, ama sunduğun seçenekler arasında kalsam bitdefender tercihim olurdu.
Neden Avira'yı seçerdiniz? Peki Avira'nın ücretsiz olanı iyi midir iyi korur mu yani?

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
Neden Avira'yı seçerdiniz? Peki Avira'nın ücretsiz olanı iyi midir iyi korur mu yani?
4 senedir antivirüs programı kullanmıyorum, yine de mecburen fazla olmasada takip ediyorum çünkü şu an annemin ve yeğenimin kullandığı bilgisayarda geçen seneye kadar antivirüs kurdum, avira antivirüs pro'yu lisanslı kullandık. Hem diğerleri kadar pc'yi yormaz, hem virüs tabanı geniş, sezgisel güvenlikte yeterliydi, bitdefender çok eskiden fazlasıyla kasardı pc'yi ama yeni sürümleri sanki yokmuş kadar hafif olduğunu duydum, virüs tabanı geniş ve güven veren virüs programı.

öncelikle antivirüse ihtiyacın var mı önce kendine onu sor, hangi sitelere giriyorsun, hangi programları kullanıyorsun gözden geçir, ücretsiz bir program istiyorsan sana Malwarebytes'ı tavsiye ederim, gerçek zamanlı koruması ücretsiz versiyonunda yok ama belli dönemlerde sistemini taratırsın, herhangi bir flash taktığında koruma sağlar, indirdiğin programı açmadan taratırsın, geçen seneden bu yana yeğenimin kullandığı sisteme avira lisansı bitince kurdum, birkaç öneriyle beraber en az ücretliler kadar, iş gördü. Ben bile mac versiyonunu kurdum 3-5 ayda bir taratıyorum,, ne olur ne olmaz dünya hali diye.
Avira free'de iyidir ama ücretsiz kullanacaksan malwarebytes.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
4 senedir antivirüs programı kullanmıyorum, yine de mecburen fazla olmasada takip ediyorum çünkü şu an annemin ve yeğenimin kullandığı bilgisayarda geçen seneye kadar antivirüs kurdum, avira antivirüs pro'yu lisanslı kullandık. Hem diğerleri kadar pc'yi yormaz, hem virüs tabanı geniş, sezgisel güvenlikte yeterliydi, bitdefender çok eskiden fazlasıyla kasardı pc'yi ama yeni sürümleri sanki yokmuş kadar hafif olduğunu duydum, virüs tabanı geniş ve güven veren virüs programı.

öncelikle antivirüse ihtiyacın var mı önce kendine onu sor, hangi sitelere giriyorsun, hangi programları kullanıyorsun gözden geçir, ücretsiz bir program istiyorsan sana Malwarebytes'ı tavsiye ederim, gerçek zamanlı koruması ücretsiz versiyonunda yok ama belli dönemlerde sistemini taratırsın, herhangi bir flash taktığında koruma sağlar, indirdiğin programı açmadan taratırsın, geçen seneden bu yana yeğenimin kullandığı sisteme avira lisansı bitince kurdum, birkaç öneriyle beraber en az ücretliler kadar, iş gördü. Ben bile mac versiyonunu kurdum 3-5 ayda bir taratıyorum,, ne olur ne olmaz dünya hali diye.
Yardımınız için teşekkürler. :) İyi günler.

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Kısaca açıklamak gerekirse;
İkisinin'de iyi olduğu özellikleri var. Buna göre seçmeniz lazım.
Bitdefender'ın antivirüs motoru, imzaları piyasanın en iyisi.
Norton'un Firewall'u'da Kaspersky dahil hepsinden daha sağlam daha güçlü. Sezgisel, olarak Norton'un SONAR koruması gayet başarılı.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356

Bende uzun süre antivürüs programı kullandım..malwarebytes çalışans key nereden bulabilirim?

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Merhaba,

Norton daha önce kullandım, bilgisayarı fazla yoruyordu. WindowsDefender kullanıyorum sorunsuz. İş yerinde Norton Endpoint Security kullanıyorum o da sorunsuz ama.

Saygılar

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Merhaba,

Norton daha önce kullandım, bilgisayarı fazla yoruyordu. WindowsDefender kullanıyorum sorunsuz. İş yerinde Norton Endpoint Security kullanıyorum o da sorunsuz ama.

Saygılar
Hangi tarihte kullandınız? Çünkü şuan için yanlış bilgi veriyorsunuz. Norton şuan en hafif güvenlik yazılımlarından bir tanesi. Ayrıca kurumsal olarak Norton diye bir ürün yok. Symantec Endpoint Protection (SEP) ürünleri var.
ns.png

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Hangi tarihte kullandınız? Çünkü şuan için yanlış bilgi veriyorsunuz. Norton şuan en hafif güvenlik yazılımlarından bir tanesi. Ayrıca kurumsal olarak Norton diye bir ürün yok. Symantec Endpoint Protection (SEP) ürünleri var.
Ekli dosyayı görüntüle 18876
Görev yöneticisinden ayrıntılar sekmesine gelip o yerin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Toplamda ne kadar RAM kullanıyor acaba?

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Görev yöneticisinden ayrıntılar sekmesine gelip o yerin ekran görüntüsünü atabilir misiniz? Toplamda ne kadar RAM kullanıyor acaba?
Şuan Norton Security kullanmıyorum. Sıkıldığım için değişikliğe gitmek istedim, bir kaç gün önce fiyatının ucuz olması sebebiyle KIS satın aldım, onu kullanıyorum. Ama şunu söyleyebilirim, Norton kullandıklarımın en hafifiydi.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Şuan Norton Security kullanmıyorum. Sıkıldığım için değişikliğe gitmek istedim, bir kaç gün önce fiyatının ucuz olması sebebiyle KIS satın aldım, onu kullanıyorum. Ama şunu söyleyebilirim, Norton kullandıklarımın en hafifiydi.
Bir ara Panda Global Protection kullanıyordum ve çok hafif bir antivirüstü. :)

HypeRocktiF

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Bir ara Panda Global Protection kullanıyordum ve çok hafif bir antivirüstü. :)
Yanılmıyorsam Panda tamamen Cloud bir güvenlik yazılımıydı. Hafiflik olarak en iyileri Webroot, Panda, Norton diye düşünüyorum. Ama bu üçünden kat ve kat en iyi korumayı Norton sunuyor. PC iyiyse 8 GB ram falan varsa, KIS'de önerebilirim :). Ben 30 tl'ye 1 yıllık 3 PC olanını satın aldım. Yanlız Avusturalya sitesi ve sadece Lisansı aktif etmek için VPN ile Avusturalya sunucusuna bağlanıp aktif ediyorsun o kadar.

errno

Doçent
Reaksiyon puanı
567
Ekli dosyayı görüntüle 18876

Haklısınız uzun zaman oldu. Ve uzun zamandır da kullanmıyorum. Dedim ya iş yerinde herhangi bir sıkıntı ve bilgisayarın zorlanmasını görmedim. @Halktan Biri, arkadaşımızın hakkı var uzun zaman önce kullanmıştım. Ayrıca halk arasında sık kullanılan olarak Norton anılıyor. Bugün adı SEP ürünleri olsa bile Norton :)

Norton her zaman Symantec/Symantec Security idi zaten, kurumsal olarak. :)

Saygılarımla

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Bitdefender diyorum.:)

tarik1968

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Ben Nortonu da kullandım ancak tam kapsamlı koruma konusunda hiç bir antivirüs Bitdefender'ın eline su dökemez.

topalsolucan

Müdavim
Reaksiyon puanı
555
Avirayı ben pek beğenmiyorum. yıllaca avira kullandım, trojen olma ihtimali olan programları aviraya güvenerek kurmaya kalktığımda her defasında sistemime trojen bulaştı. trojen sisteme bulaştıktan sonra avira bey diyorki trojen algılandı. hadi bi halt yedin bulaşmasına mani olamadın, bulaştıktan sonra temizle diyosun, temizleyemiyor. malware yada adwcleaner yüklüyorum 5 dk da hepsini temizliyor, avira da öyle izliyor.

windows 10 da windows defender kullanıyorum.

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Avirayı ben pek beğenmiyorum. yıllaca avira kullandım, trojen olma ihtimali olan programları aviraya güvenerek kurmaya kalktığımda her defasında sistemime trojen bulaştı. trojen sisteme bulaştıktan sonra avira bey diyorki trojen algılandı. hadi bi halt yedin bulaşmasına mani olamadın, bulaştıktan sonra temizle diyosun, temizleyemiyor. malware yada adwcleaner yüklüyorum 5 dk da hepsini temizliyor, avira da öyle izliyor.

windows 10 da windows defender kullanıyorum.
Önceden ben de Avira Free'yi yani ücretsiz olanını kullanıyordum fakat silmiştim.
Peki sizce Avast iyi mi?

robb stark

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben uzun zamandır bitdefender internet security kullanıyorum. Koruması da baya sağlam. Sistemi de yormuyor (benim için öncelik bu). Benim tavsiyem bitdefender.

Akif52

Müdavim
Reaksiyon puanı
110
bitdefender en iyisidir. zekice oluşturulmuş bir yazılım. Kaspersky Area 51 koruyor sanki mübarek aşırı ağır. bitdefender bilgisayarında bulduklarını sunucuya gönderip virüs tabanını güncelliyor filan. nortonda iyidir hocam ama bitdefender keyleri ucuza bulunuyordu heralde.. ihtiyaçlara bağlı azcıkta.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Soru mu bu şimdi? Norton her türlü önde, gerek satış sonrası destek, gerekse yazılımın arkasındalar, bilgisayarı neredeyse hiç yormuyor. Nortonun şu garantisi bile Norton tercih etmek için yeterli.

Norton antivirüsün kaldıramayacağı bir virüs bilgisayarınıza bulaşır ve Norton hiç birşey yapamazsa ücret iadesi yapacaklarını bildiriyorlar. Şirkette Norton kullanıyoruz kafa rahat...
(Lisanslı antivirüsler için konuşuyorum)

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
uzun süerdir bitdefender is kullanıyorum. memnunum. kimi zaman satın aldım kimi zaman promosyon kullandım.