Bitcoin'de büyük düşüş!.

Bu konuyu okuyanlar

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Bitcoin'de büyük düşüş!.

729

Bitcoin, merkez bankası başkanlarından eleştirileri sonrası 4 günde yaklaşık 8 bin 500 dolar düştü..

Bitcoin'de fiyat yükseldikçe yaşanan dalgalanmaların süresi ve büyüklüğü de artıyor. Haftabaşında 19 bin 532 dolar ile rekor seviyelerinde seyreden bitcoin yaklaşık 8 bin 500 dolar düşüşle rekor seviyelerinden uzaklaştı. Bitcoin şu sıralarda 11 bin 450 seviyesinde seyrediyor...

Bitcoin'de büyük düşüş! Bitcoin ne kadar?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
batacak dahada değer kaybedecek demedi deme ibrahim...
haksız kazançlar söz konusu çünkü.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
batacak dahada değer kaybedecek demedi deme ibrahim...
haksız kazançlar söz konusu çünkü.
Dünyanın bile sonu gelecek conf amca. Sen o an kazandığına bak.

Bitcoin bana 3 haftalık yatırım ile telefon parası çıkarttı. Balon veya değil, ben kazandım ve kazanmaya devam ediyorum.

Ayrıca 14 bin dolar oldu bile. Yükselmesi bekleniyor tabii ki.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Dünyanın bile sonu gelecek conf amca. Sen o an kazandığına bak.

Bitcoin bana 3 haftalık yatırım ile telefon parası çıkarttı. Balon veya değil, ben kazandım ve kazanmaya devam ediyorum.

Ayrıca 14 bin dolar oldu bile. Yükselmesi bekleniyor tabii ki.
biz bombalamasak o batar...

imhotep

Müdavim
Reaksiyon puanı
192
ne ettiği belli olmayan işlemler için verilen sadaka ne ara bu kadar uçtu?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
the economist (rotchild diye bilinen yani dünyanın en zengin siyonist ailesinin yayın organıdır !) tarafından 1988 yılında duyurulan dünyaya hakim olmak için yürütülen "dünyada tek hakim güç para" projesinin bir ürünüdür "bitcoin" ! o zamanlar phoenix şeklinde yazılmış :) yıl 2018'i işaret ediyor... günümüzde phoenix yok tabiki ama phoenix yerine kastedilen bitcoin var ! zaten bu tür şeyler hep gizli gizli özenle yapılır. bitcoin'in dünya faiz lobisinin kralı olarak bilinen siyonist rothschild ailesi tarafından dünyaya yayıldığı istihbarat çevrelerince değerlendirilmektedir.

ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN, GERÇEK VE DÜNYA SONA ERİNCEYE KADAR TEK GEÇERLİ PARA "ALTIN" DIR ! bu siyonist akıl sizdeki, bizdeki altınları alıp değersiz kendi icatları uyduruk, şişirilmiş para birimlerini satmaktadırlar. gününüzü değil geleceğinizi düşünün, ahiretinizi düşünün, düşmeyin bu para ve faiz baronlarının tuzaklarına!

upload_2017-12-23_6-45-19.jpeg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bitcoin rotschild ailesinin ürünü değildir. Tek geçerli para birimi altın değildir. Daha dünyada altın rezervi tam olarak tespit edilemezken altın da altın diye uyuyalım biz.

Bitcoin bir balon müdür? Evet çok sağlam bir balondur devletlerin müdahele edemediği bir balon.
Bitcoini patlatmaya çalışıyorlar sönüyor her söndüğünde daha güçlü çıkıyor.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
3 güne toparlanacak geri. Ne bu bitcoine kızgınlığınız?

ufukceylan

Asistan
Reaksiyon puanı
84
BTC ve diğerleri aslında ilk bakışta herkesin sahip olabileceği ve parasını sömürgeci bankalara vermektense daha fazla parasını değerlendireceği bir platform. Ama maalesef küçük yatırımcının sermayesi bütün parası bu yüzden kaybetmekten korkuyor. Bu yüzden düşüşlerde panik satışları oluyor. Bu düşüşler planlı şekilde. Bu sene yaklaşık olarak 8-9 kere oldu bu. Panik ile satılan btc leri büyük yatırımcılar geri topluyor ve sistem yine aynı oluyor yönetenlerin eline geçiyor. Altın diyen var döviz diyen var TL diyen var hepsi aynı. Hepsi büyüklerin elinde alıtın alsada 10-15 gram alabilecek btc alsada aynı para. Kriptolar bir fırsattı aslında küçük yatırımcı için diye düşünüyorum ben.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
the economist (rotchild diye bilinen yani dünyanın en zengin siyonist ailesinin yayın organıdır !) tarafından 1988 yılında duyurulan dünyaya hakim olmak için yürütülen "dünyada tek hakim güç para" projesinin bir ürünüdür "bitcoin" ! o zamanlar phoenix şeklinde yazılmış :) yıl 2018'i işaret ediyor... günümüzde phoenix yok tabiki ama phoenix yerine kastedilen bitcoin var ! zaten bu tür şeyler hep gizli gizli özenle yapılır. bitcoin'in dünya faiz lobisinin kralı olarak bilinen siyonist rothschild ailesi tarafından dünyaya yayıldığı istihbarat çevrelerince değerlendirilmektedir.

ŞUNU ÇOK İYİ BİLİN, GERÇEK VE DÜNYA SONA ERİNCEYE KADAR TEK GEÇERLİ PARA "ALTIN" DIR ! bu siyonist akıl sizdeki, bizdeki altınları alıp değersiz kendi icatları uyduruk, şişirilmiş para birimlerini satmaktadırlar. gününüzü değil geleceğinizi düşünün, ahiretinizi düşünün, düşmeyin bu para ve faiz baronlarının tuzaklarına!

Ekli dosyayı görüntüle 31373
A haber mi izledin yoksa? Bitcoin'in nasıl bir altyapısı olduğunu bildiğine emin misin? Şu dediğin o kadar komikki :D

Ayrıca bitcoin işi borsa işinden farklı değildir. Panik satışı yapan her zaman silkelenir. Sabırlı kullanıcı ise her zaman kazanır. Siz balon, ponzi diye söylenedurun, bende kazandığım paraların tadını çıkarayım :D

lgsever

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
A haber mi izledin yoksa? Bitcoin'in nasıl bir altyapısı olduğunu bildiğine emin misin? Şu dediğin o kadar komikki :D

Ayrıca bitcoin işi borsa işinden farklı değildir. Panik satışı yapan her zaman silkelenir. Sabırlı kullanıcı ise her zaman kazanır. Siz balon, ponzi diye söylenedurun, bende kazandığım paraların tadını çıkarayım :D
Aynen gayet zekice tasarlanmış bir platform adamların giderleri gerçekten çok az bütün işleri müşterileri yapıyor neredeyse

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
düştüğü gibi yatırım yapanlar kazandı kazanacak. :) takip edin almasanızda

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
düştüğü gibi yatırım yapanlar kazandı kazanacak. :) takip edin almasanızda

Tek bir bitcoin için 11 bin dolar yetmiyor, uzmanlık seviyesinde pc ve internet bilgisi, bir de üstelik onca risk. Kolay zengin olunan işlerde her zaman bir sakatlık olabilir.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
En çok üzüldüğüm nokta tam düşmüşken hiç alamamam :(

kmurat

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,711
Bitcoin Monopoli gibi bir oyun parası. Oyun dışında geçmez. Oyuna katılmak isteyenler o paralar satın almak için gerçek para harcar. Oyuna katılma isteyenlerin sayısı, oyuna dahil olanların sayısından daha yüksek oldukları sürece rekor üstüne rekor kırar. Piyasa dougunluğa erdiğinde ve artık yeni katılımcıların sayısı, coin lerini satmak isteyenlerin sayısının altına düşmeye başladığında "B A L O N" patlar. Bitcoin bir tek başkalarına satılarak oynanan oyun. Bitcoin'e para yatıranların dikkatli olmasını öneririm. Gemiden atlama zamanını kaçırırsanız (bu yakın tarihte olmayacaktır sanırım) bütün coin'leriniz elinizde kalır. Her oyunun bir modası var ve geşçer. Bitcoin de büyükler için bir oyun.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
Tek bir bitcoin için 11 bin dolar yetmiyor, uzmanlık seviyesinde pc ve internet bilgisi, bir de üstelik onca risk. Kolay zengin olunan işlerde her zaman bir sakatlık olabilir.
borsayı iyi takip etmek mantıklı alım satım yapmak iyi kar getirir sevgili hocam. :)
iki adet alt coinden iyi gelir beklemekteyim.

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Gündemden düştüğünde toparlanacağını düşünüyorum.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bitcoin Monopoli gibi bir oyun parası. Oyun dışında geçmez. Oyuna katılmak isteyenler o paralar satın almak için gerçek para harcar. Oyuna katılma isteyenlerin sayısı, oyuna dahil olanların sayısından daha yüksek oldukları sürece rekor üstüne rekor kırar. Piyasa dougunluğa erdiğinde ve artık yeni katılımcıların sayısı, coin lerini satmak isteyenlerin sayısının altına düşmeye başladığında "B A L O N" patlar. Bitcoin bir tek başkalarına satılarak oynanan oyun. Bitcoin'e para yatıranların dikkatli olmasını öneririm. Gemiden atlama zamanını kaçırırsanız (bu yakın tarihte olmayacaktır sanırım) bütün coin'leriniz elinizde kalır. Her oyunun bir modası var ve geşçer. Bitcoin de büyükler için bir oyun.
Kripto paralardaki projeler alım satımdan daha fazlası. Ayrıca 2018 içinde Amazon dahil bir çok yer bitcoin ile ödeme kabul edecek. Hatta şuan birkaç yerde de maaşları bitcoin ile ödenen çalışanlar mevcut. Kripto paralar önümüzdeki yıl bankalarda hem transfer ücretini hem de süresini kısaltması planlanıyor. Küçük düşünmeyelim lütfen.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,339
Bitcoin bir Sanal Kumar'ın para birimidir şansın varsa zengin olursun yoksa kayberdersin

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Bitcoin bir Sanal Kumar'ın para birimidir şansın varsa zengin olursun yoksa kayberdersin
Ben daha çok geleceğin para birimine yatırım gibi görüyorum. Çünkü hiçbir zaman düşmüyor, Ülkeler ve şirketler farkettikçe değeri artıyor ve yeni projeler ortaya çıkıyor. Tabi şahsi görüşüm.

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,339
Ben daha çok geleceğin para birimine yatırım gibi görüyorum. Çünkü hiçbir zaman düşmüyor, Ülkeler ve şirketler farkettikçe değeri artıyor ve yeni projeler ortaya çıkıyor. Tabi şahsi görüşüm.

Bitcoin'nin sahipleri bile yatırım yapmıyormuş artık ne kadar güvenilirse

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
burada bitcoin için yazılan olumlu görüşlerin şahsi değerlendirmeler olduğu açık, fakat devletimizin yetkili mali ve denetleme kurumları bitcoin için araştırma raporlarını açıklayacaktır. bakanlarımızdan bazıları zaten açıklamalarda bulundu. bitcoin in kimin icadı, kimin parası olduğunu ancak devlet bilebilir, sen ben bilemeyiz... bimer'e yazı yazın bir bakalım bitcoin kimin, yatırım için düşünülebilinir mi, devletimiz bitcoin için herhangi bi garanti sağlıyor mu, bitcoin nedir, ne değildir diye iyice bi sorun... cevap olarak araştırmalar devam ediyor denilecektir fakat bazı uyarılar da yapılacaktır.

tarihte insanoğlunun var olduğu günden beri kullanılıp hala geçerliliği devam eden tek para birimi ALTIN ve gümüştür. bunu bile bilmeyen arkadaşlara daha ne diyebilirim ki, istediğiniz kadar bitcoin alın, bereketi olmaz, yarın öbürgün o değerli zamanınızı ve aklınızı daha yararlı işlerde neden kullanmadık diye pişman olmayasınız diye yazdık, kusur ettiysek affola...
zaten kim bu bozuk, adaletsiz dünya düzeni ve onun sinsi oyunlarına bir dur demek istese hemen damgalanır :) bu zaten bir savaştır, hayatta sadece zengin olmak için çalışan bireyler olursak huzuru yakalayabileceğimizi bize kimsenin garanti etmediğini hatırlatmak isterim.

şu da bir gerçek ki ben kendimden sorumluyum, siz kendinizden ; size bereketli kazançlar dilerim yinede...

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
Ya bu btc veya diğer sanal para üzerine bilgisi olan kıymetli arkadaşlar; Özellikle de bunları hararetle savunan arkadaşlarımıza soruyorum:

Diyelim ki ben acıktım, bir lokantada yemek yemek istiyorum, yahut bir tatlıcıda baklava... Ya da bir büfeden sigara almak istedim. Ve bende normal para yok, ama -faraza- 50 tane btc param var. Ve ben ödemeyi bunun üzerinden yapmak istiyorum. İyi de bir btc fiyatı dolar olarak onbinlerin üzerine çıkmış. Şimdi ben bu lokantadaki borcumu lira olarak nasıl çevirecem, o ödemeyi nasıl yapıcam ve borcumu nasıl ve ne şekilde ödeyecem? :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ya bu btc veya diğer sanal para üzerine bilgisi olan kıymetli arkadaşlar; Özellikle de bunları hararetle savunan arkadaşlarımıza soruyorum:

Diyelim ki ben acıktım, bir lokantada yemek yemek istiyorum, yahut bir tatlıcıda baklava... Ya da bir büfeden sigara almak istedim. Ve bende normal para yok, ama -faraza- 50 tane btc param var. Ve ben ödemeyi bunun üzerinden yapmak istiyorum. İyi de bir btc fiyatı dolar olarak onbinlerin üzerine çıkmış. Şimdi ben bu lokantadaki borcumu lira olarak nasıl çevirecem, o ödemeyi nasıl yapıcam ve borcumu nasıl ve ne şekilde ödeyecem? :)
Ücret önce dolara sonra bitcoine çevrilir sonra atıyorum 0,0001 bitcoin cıktı sanal cüzdanınızdan 0,0001 bitcoin olarak çekilir.
Bugün dünyada altın ile ödeme alan yerler yok ama bitcoin ile ödeme yapabileceğiniz yerler var.

Getirmeye çalıştığınız yer mantik dışı ve anlamsız.
120 ton altınım var markete girdim altın ile ödemeyi nasıl yaparimin cevabı ile aynı.
Altını bozdurur harcarsiniz.

Bitcoine kumar vb. diyenin bir şey bildiği yoktur.
Elinizde olmayan ama banka hesabınızda sanal bir şekilde kaydı tutulan altının değerlenip size dolar veya tl cinsinden para kazandırması ne ise bitcoinin değerlenip para kazandırması aynı şeydir.
Bitcoin balondur ama hiç bir küresel gücün patlayamayacaği bir balon arada sırada havası iner ama asla tamamen sönmez tekrar çok daha güçlü bir şekilde geri döner.
Bitcoinin arkasında akla hayale sığmayacak bir yatırımcı topluluğu var.
--- Gönderi Güncellendi ---
0,00000000001 bitcoinim bile yok haberiniz olsun.

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085

Şuanlık ülkemizde yok ama yurtdışında BTC ile ödeme alan restoranlar var. Ki 50 tane bitcoinin olup aç isen bozdur fazlasını alırsın. Ha bozdurmayı bilmiyorsun sen git o restorana müdürü ile konuş sana 1 bitcoin karşılığı masanı donatır :)