Bisikletle 20 km Ortalama Ne kadar sürer ?

Bu konuyu okuyanlar

Mdn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bisikletle 20 Km ortalama ne kadar sürer,1 saat 15dk felan ara verip tekrar bi 20 Km yapacağım,Gideceğim yerler düz sayılabilir.Bisiklet çift amörtisörlü ve yorar mı ? Sizden Sadece 20 Km Zamanını tahminde bulunmanızı istiyorum.

Mustafa655

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Genellikle yol yokuş yukarıysa işin çok zor ama yokuş aşağı ise 45-50 dk arası belkide daha az bir sürede gidersin diye tahmin ediyorum.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Bisiklet ağır galiba çift amortisör dediğine göre... Düz yolda kondisyon iyiyse 1 saatte gidersin..

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
55 Dakikada gidersin. (Dinlenmeleri de düşünürsek.)

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=47620]spybot[/MENTION] konunu uzmanı.Ona danışmak lazım. 20 km mesafe en az 45 dakika. Ortalama da 1 saatte falan gidersin. Senin düz gördüğün yollar üzerinden geçince kaç derece eğim olduğunu anlayacağın yollar olur.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Doğru vites oranını yakalarsan yorulmadan ve en hızlı şekilde yol alırsın. Vitesleri çapraz kullanmayı öğren ;)

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
@spybot konunu uzmanı.Ona danışmak lazım. 20 km mesafe en az 45 dakika. Ortalama da 1 saatte falan gidersin. Senin düz gördüğün yollar üzerinden geçince kaç derece eğim olduğunu anlayacağın yollar olur.

20 km yoluna duruma ve hıza bağlı ne kadar sürede gidebileceğimiz ben 20 km yi yaklaşık 30 dakika alıyorum ama yol düz ve akıcı oluyor biraz yokuşlu olursa 1 saati bulur beyler..:)

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
@spybot konunu uzmanı.Ona danışmak lazım. 20 km mesafe en az 45 dakika. Ortalama da 1 saatte falan gidersin. Senin düz gördüğün yollar üzerinden geçince kaç derece eğim olduğunu anlayacağın yollar olur.
Uzman olmaya gerek yok ortalama hız ve gidilecek km bilgisi olsun yeter.
Doğru vites oranını yakalarsan yorulmadan ve en hızlı şekilde yol alırsın. Vitesleri çapraz kullanmayı öğren ;)
Viites çarpraz kullanılmaz.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41

Ben doğrusunu "çapraz kullanmak" olarak biliyordum fakat adını yanlış öğrenmişim, vitesleri kullanmayı doğru :) Bu konuda aydınlattığınız için teşekkrüler :)
Vitesleri doğru kullanmayla ilgili bir resim :)

aynakol_2D00_ruble_2D00_pozisyonu.jpg

watch

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2

Az çok bisiklet kullanmış biri olarak, yani spybot kadar olmasa da 7 sene aktif bisiklet sürmüş birisi olarak 20 km mesafeden bahsediyorsak bu mesafenin içinde sürtünmesiz ortamlar, atmosfer basıncından arındırılmış bal kaymak yollardan bahsetmek ütopik olur.Burada aslında bize sorulan ortalama hız . Onu bilsek elbette buluruz. Siz 20 km bisiklet sürecekseniz 15.km den sonra 2 derecelik bir eğim 20 derece gibi olur.Bu faktörleri de göz önüne alarak bir tahmin de bulunmak lazım. Sizin bulunduğunuz mekandan 20 km ötesini düşünün. 2,5 km yi 10 dakikada gidiyormuşum ben en hızlı şekilde spybot yarım saatte mi gidiyomuş.. gözümle görmesem hayatta inanmam. şimdi gittiğim mesafeyi google earth dan açtım ölçtüm 2.5 km çıktı en hızlı gidişim 10 dakika sürüyordu. 20km nereye gidiyosun yarım saatte imkansız ya ..1.5 saatten önce mümkünatı yok gidemezsin.. gidin bir daha kontrol edin olmaz. 1.5 saatten evel spybot belki 1 saate gider de başkaları 1.5 saatten evel imkansız

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
bu kadar bilimsel konuşmaya ne gerek var 20km 20-35 dk da sürülür Normal bi sürücü , daha profesyoneller 15-20 ye çekebilir ,

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
bu kadar bilimsel konuşmaya ne gerek var 20km 20-35 dk da sürülür Normal bi sürücü , daha profesyoneller 15-20 ye çekebilir ,

İzmirdeysen al bisikletini gel , 20 km mesafeyi 35 dakikada sür görelim. Büyük harflerle yazıyorum normal bir insan 1.5 saatten önce gidemez. sizler belli arabayla alışmışsınız km ler size metre gibi geliyor. bakkala bile arabayla gidin sonra benzin pahalı gaz pahalı..sen 20 km ne demek biliyo musun ? neyse sen bi daha bi düşün

DumDumaq

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
İzmirdeysen al bisikletini gel , 20 km mesafeyi 35 dakikada sür görelim. Büyük harflerle yazıyorum normal bir insan 1.5 saatten önce gidemez. sizler belli arabayla alışmışsınız km ler size metre gibi geliyor. bakkala bile arabayla gidin sonra benzin pahalı gaz pahalı..sen 20 km ne demek biliyo musun ? neyse sen bi daha bi düşün

Bulundugum yerden terminal 14km bizim üniversite 7.5 8 km daha gıdıyorum 14+8 = 22km

akşam 4 te dersimin başladıgını düşünürsek her zaman evden 3.20 3.25 geçe çıkarım buda 35 dk da 22km gittiğimin göstergesi ;) dostum

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
Ben doğrusunu "çapraz kullanmak" olarak biliyordum fakat adını yanlış öğrenmişim, vitesleri kullanmayı doğru :) Bu konuda aydınlattığınız için teşekkrüler :)

Çarpraz kullanımda dişliler ve zincir daha çabuk aşınır.

[MENTION=356305]FullScreen[/MENTION]
Mobildeyim ismi yanlış yazmış olabilirim.

Bisikletle tabi ki herkes kısa sürelerde gidemez yüksek kadansla bu iş olur ama. Siz sürekli ağır viteste giderek hızlı gittiğinizi sanmıyorsunuz inşallah, eğer öyle yapıyorsanız bir de vitesi ufaktan küçültüp daha hızlı pedal çevirin farkı görün.
7 senede zaten farketmişsinizdir heralde.

Kuzenim 3*6da, ben 2*4le giderek onu geçebiliyorum. Yüksek viteste hızlı gidileceği düşünülmesin yani.

sihir55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu kadar neden kastınız gerçekten anlayabilmiş değilim 20 km/s = saatte 20 km demektir.Bu da eğer saatte hep 20 km ile gidersen bu mesafeyi bir saatte alırsın demektireğer saatte 40 km ile gidebilirsen bu süre yarım saate düşer ama önce bir araba ile 40 km ile gidip bu hızın bisiklet için ne kadar yüksek bir sürat olduğunu test et derim.Sonuç olarak al bir bisiklet km göstergesi ve hep 20 ile gidip 1 saatte istediğin yere ulaş derim.İyi günler, Saygılar.Not: Bir inat uğruna 1 günde 180 km yapmış bisiklet sürücüsü...Not 2: İnat iyi bir şey değildir :)

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Bulundugum yerden terminal 14km bizim üniversite 7.5 8 km daha gıdıyorum 14+8 = 22km

akşam 4 te dersimin başladıgını düşünürsek her zaman evden 3.20 3.25 geçe çıkarım buda 35 dk da 22km gittiğimin göstergesi ;) dostum

Bulunduğun mevkiyi ver bakalım bir de ben ölçeyim hangi üniversiteymiş o. Yanlış ölçmüşsün sen.Ya da yokuş aşağı yol gidiyorsun gelirken de 35 dakika mı sürüyor ?

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Arkadaşım ortalamam genelde benim 25-35 km arasında değişir bisikletle şu 1 sene içinde 6 bin km'yi aşkın yol yaptım olsun o kadar eğer günlük 30 km üzeri bisiklete binersen 1 yıl içinde şehirler arası yol bile yaparsın :)

FullScreen

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
spy sen normal bir insan değilsin uzmansın profesyonelsin sen gidersin, diğer arkadaşlar 20 km ne demek bilmiyorlar yoksa böyle konuşmazlardı

pcwolf

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
spy sen normal bir insan değilsin uzmansın profesyonelsin sen gidersin, diğer arkadaşlar 20 km ne demek bilmiyorlar yoksa böyle konuşmazlardı
Giresundan Orduya 2 saatte kuzenimle gitmiştim, yolculuğumuz da sürekli onun için yavaşlamamla geçti:)
İsteyen insan öyle de gider ki, normalde eğimlerle beraber 1 saati tabi bulur, 45dkde 18 kmyi gittiğim oldu.
23 km ortalamayla döndüğüm de oldu, bazı zamanlar 10 km ortalama bile yaptım:D

Siz çok abartıp gözünüzde büyütüyorsunuz, sağlıklı her insan o yolu 1 saatten önce bitirebilir, 1 saat zaten normal olanıdır.

PetyrBaelish

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
20-25 km yol gitmek zor değil bisiklet ile, gidilebilir. Ben çok gittim mesela, hatta bazen 20-25 km yürüyorduk. :)

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Ne çok bisiklet severimiz varmış. :D

45 Dk. sürer.