Bisiklet Jant Teli Örme

Bu konuyu okuyanlar

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar merhaba bizde bir salcano ng650 var kadro aliminyum fakat jantların telleri demir miş, ve dolayısıyla paslandı yarsııdnan çoğu bu tellerden satılıyor alsak biz nasıl takarız bu işten anlayan bir arkadaşımız varmı? Veya bu jant telindeki pastan nasıl kurtuluruz. :)

NOT: JANT TELLERİ SİYAH RENK KENDINDEN BOYALI

Mg.

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Benim bile cesaret edemediğim bir durum ama ilerde yapacağım aklımda :) öncelikle sehpa lazım jant takınca yamuklugunu kontrol etmen için gerekecek ama ilkel yollardan da yapabilirsin :) sonra jant teli anahtarı lazım nette orda burda bulursun üç beş liraya :) jant teli alabilirsin vardır bisikletçilerde.. Telleri tek tek takip ince ayar yapman lazım janti çevire çevire. Nette vardır mutlaka tarifi bir bak istersen :) kolay gelsin

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Hocam elim yatkın bu işlere bisikleti tamırcıye vermeyen birisiyim bisiklet üzerinde tek yapmadıgım bu tel değiştirmek :) video ya bakıyorum bu arada .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

O anlatımlar biraz karmaşık bana video tarzında olsa işin mantığını öğrensek gerisi teferuat gibi geliyor :D

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278

Önerin için geçekten teşekür ederim bunları da buldum ama bunlar 0 dan dizmiyor ki sadece takılı şeyı akort edıyor :) bana işin yapılış videosu lazım kardeşim eğer bulabılen bırısı olursa çok mu çok makbule geçer :)

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
arkadaşım würth tarzı firmaların pas sökücü spreylerinden al birde eline ince zımbara kağıdı 15-20 dk ını ayır tertemiz yap.. anladığım bi mesele değil hatta bisiklet ile pek aramda yoktur fakat o jant tellerinin tek tek akort ayaları filan var diye biliyorum öyle evde yapılacak iş değil.. hemde sprey ucuz birşey paslandıkça temizlersiniz kolayca

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
arkadaşım würth tarzı firmaların pas sökücü spreylerinden al birde eline ince zımbara kağıdı 15-20 dk ını ayır tertemiz yap.. anladığım bi mesele değil hatta bisiklet ile pek aramda yoktur fakat o jant tellerinin tek tek akort ayaları filan var diye biliyorum öyle evde yapılacak iş değil.. hemde sprey ucuz birşey paslandıkça temizlersiniz kolayca

Öneriniz için teşekkür ederim, fakat denedim pası sökmüyor wd40 pas sökücü aldım, nafile intenette bazı malzemeler le karışım yapıp uygulayın dıyor fakat oda nafile , ama şöyle yapsam olur mu acaba, pas söküü yerine zımpara ile tüm boyasını v.s. döküm kendim sprey alıp boyasam tekrar pas yapar mı ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Eyw daha öncede gördüm onu okudum teşekkür ederim :) daha da detaylı bir video yok zaten çok fazla araştırdım :)