Bisiklet Almak İstiyorum

Bu konuyu okuyanlar

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Fiyatı ideal bir uzun yol bisikleti ne vardır mesela?

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
adam yarişlara hazirlaniyor sanki al bitane elden düşme bin ne olçak paran sana kalsin tekerlegi dönün yeter:D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
adam yarişlara hazirlaniyor sanki al bitane elden düşme bin ne olçak paran sana kalsin tekerlegi dönün yeter:D
sonra bayır aşağı 90la giderken durama takla at iki kol kırık bir bacak kırık diğerinde kas zedelenmesi boynunda da bandaj
adam sakat kalsın mı istiyorsun :D

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
ben 3 ay önce salcano istanbul m aldım 770km yol yaptım (km göstergeside almıştım). yetkili satıcısından pazarlıkla 735tl lik bisikleti 600 liraya aldım birde 150 liraya aldığım amorsitörsüz dağ bisikletim var, dağ bisikleti insanı resmen öldürüyor :) salcano rahat ve konforlu hiç zorlamandan heryere gidebilirsiniz. İşe gidip geliyorum, iş ev arası gidiş geliş 9,7km çarşıya sağa sola falan uğrarsam 15km yapıyorum neredeyse hergün ama bir o kadarda yediğim için göbeği eritmeden muhafaza etmeyi başarabildim :D

980413_536069693120124_1645312969_o.jpg

BLACKPOWERTURBO

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
sonra bayır aşağı 90la giderken durama takla at iki kol kırık bir bacak kırık diğerinde kas zedelenmesi boynunda da bandaj
adam sakat kalsın mı istiyorsun :D
disk firenlerden taktir 20tl ye tamam ama onlada takla atarsin sonuç olarak ölçegiz boşver alma yürü :D

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
ben 3 ay önce salcano istanbul m aldım 770km yol yaptım (km göstergeside almıştım). yetkili satıcısından pazarlıkla 735tl lik bisikleti 600 liraya aldım birde 150 liraya aldığım amorsitörsüz dağ bisikletim var, dağ bisikleti insanı resmen öldürüyor :) salcano rahat ve konforlu hiç zorlamandan heryere gidebilirsiniz. İşe gidip geliyorum, iş ev arası gidiş geliş 9,7km çarşıya sağa sola falan uğrarsam 15km yapıyorum neredeyse hergün ama bir o kadarda yediğim için göbeği eritmeden muhafaza etmeyi başarabildim :D

bende tipi türk erkeğiyim işte abi göbekli felan böyle bende bisiklet aldım vallaha 3 haftadır biniyorum insan daha derinden nefes alıyor çok sağlıklı :) zayıflamak için aldım yatmadan önce 30 mekikle destekliyorum sporu gün içinde şekerli yağlı yemekten kaçınıyorum :) Öneririm ;) yatağa yatınca 5dk bile almıyor yapması :)

Promet

Asistan
Reaksiyon puanı
9
bende tipi türk erkeğiyim işte abi göbekli felan böyle bende bisiklet aldım vallaha 3 haftadır biniyorum insan daha derinden nefes alıyor çok sağlıklı :) zayıflamak için aldım yatmadan önce 30 mekikle destekliyorum sporu gün içinde şekerli yağlı yemekten kaçınıyorum :) Öneririm ;) yatağa yatınca 5dk bile almıyor yapması :)

Bende bu yaşta hipertansiyon var :D kalp normalden hızlı atıyor fazla zorlamıyorum ben. Ben yemeyi azaltınca direk 2 3 kilo eriyorum ama koca gün pc başında çalıştığım için bisiklet yetersiz geliyor açıkçası.

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

Yiyen adamdan zarar gelmez. :)

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19

marancı

Müdavim
Reaksiyon puanı
1

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
Bu konuda bilgilisiniz sanırım :) Bende de bianchi speed 1000 var ama pedalla ve lastiklerle ilgili bir sorunum var
eKvveZC.jpg

3 hafta oldu alalı 2. pedalım bu aynı yerden yarılıyor. Bir de buna 65psi hava basılıyor ben 55 bastım 107 kiloyum biniyorum buna agresif te kullanırım ama bu hava 55te kalmıyor hava basarken bakıyorum 45psi'a düşmüş hava nedir problem çözemedim.. :S

Bu konuda eğer bir bilginiz varsa paylaşırsanız çok sevinirim :) Ne yapmam gerek bu lastikle pedala ? :)

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
@marancı rica edrim.Yardımcı olduysam ne mutlu. @Mert Ahmet Pedal sorunuzu alüminyum pedal ile çözebilirsiniz. Bu 2 ürüne bakabilirsiniz. Peda 2. Pedal . Lastiklere havayı kendiniz mi basıyorsunuz. Yoksa bisikletcide mi ? Kendi kullandığınız pompanın basınç göstergesi sorunlu olabilir. Birde beton ile temas ettiği zaman havaların sönmesini önlemeniz lazım.

En sorunlu modeli almışsınız bu arada :) İyi pedallamalar.

Mert Ahmet

Müdavim
Reaksiyon puanı
41
@marancı rica edrim.Yardımcı olduysam ne mutlu. @Mert Ahmet Pedal sorunuzu alüminyum pedal ile çözebilirsiniz. Bu 2 ürüne bakabilirsiniz. Peda 2. Pedal . Lastiklere havayı kendiniz mi basıyorsunuz. Yoksa bisikletcide mi ? Kendi kullandığınız pompanın basınç göstergesi sorunlu olabilir. Birde beton ile temas ettiği zaman havaların sönmesini önlemeniz lazım.

En sorunlu modeli almışsınız bu arada :) İyi pedallamalar.

teşekkürler :) paramız buna yetti bunu aldık ya sormayın 450 tl limit vardı kredi kartında bisikleti 446tlye aldım :D

Havayı da benzincide pompada ben basıyorum şehir içinde bir istasyon var orada basıyorum başta istasyona mı gitsem ? burda bisikletçiler öyle psi bakmaz :D başparmağıyla bastıramayana kadar hava basar onun ölçüsü odur ve yanlış da olmaz ! :D

ya ben pedalı değiştirirken özellikle alüminyum olmasın dedim çünkü dizlerimin altları hep yara olurdu küçükken o yüzden böyle plastik tak abi dedim :D galiba alüminyum alıcaz :D bir de vites düşükken böyle pedal çevirirken tık tık diye bi ses geliyor bir yerden bu sorunmudur yoksa bu kadans olayı için mi bişeydir bu çözemedim yani sorun mu yoksa özellikmidir :D

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
[MENTION=105356]Mert Ahmet[/MENTION] Bisiklete hava basarken benzinlikte basma. Onlar "bar" a göre ayarlı. Sen bisiklet veya bir tane pompa al öyle bas havaları. Viteslerde sorun olabilir. Garanti kapsımında bakım yaptırmak zorundasın. Bisikleti en yakın "bianchi" bakım servisine götür. Görmeyince net bir sonuca varamayız. Servise götür en güzeli baktır.

Muvahhid

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Allah'da seni güldürsün emi :D @Muvahhid cidden merak ettim bisikletinizi. Acaba foto koyabilirmisiniz ? Sizin dediğiniz normal kısa mesafeler için kullanıyorsanız sorun olmaz. Ama uzun yolda sanmam :)

Sen o bisikletle uzun yol yapsana hacı..:D

Arkadaş adam uzun yol mu demiş ben mi okumadım anlamıyorum ki.. Uzun yol dese her halde o bisikleti söylemeyiz.. Ama bisikletim gerçekten dediğim gibi sağlamdır her sene bakımını yaptırdım... :D UzUn yolda yapmam bence gereksiz sizcesini bilemem..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Senin için gereksiz biz 3 ayda 4-5 bin km yapıyoruz hacı :)

vbb_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
İyi güllerde kullan Allah kazasız bin binmeyi nasip etsin.Kurban kesmeyi de unutma.

onuronz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Usta ben uzun turlara katılmayacağım yalnızca kısa turlara katılmayı planlıyorum.Dağa bayıra gideceğim ancak uzun süreli olarak değil.

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Usta ben uzun turlara katılmayacağım yalnızca kısa turlara katılmayı planlıyorum.Dağa bayıra gideceğim ancak uzun süreli olarak değil.

Giriş seviyesi bir bisiklet istiyorsanız 2 adet model var. Biri "Salcano Ng 650 2013" modeli diyeride "Kron Xc 150 v" . Bunlar parası ucuz ve sağlam modellerdir. İsterseniz orta segmentte bir bisiklet derseniz "Sedano 701". Bunlar çift süspansiyonlar mtb (dağ) bisikleti diye geçer. Şehir ve yolda sorun çıkarmazlar. Tek sorun lastiklerin asfalt yolda fazla tutunarak güç kaybı yaşatır ve birazcık yorar. Genellikle lastik genişlikleri "2.0" dır. Bunlar "1.9" olanları ile değiştirirseniz rahat edersiniz.