BİS paketi dışında internet erişimi sağlanamıyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

byarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bold 9790, modelinde bir blackberry kullanıyorum. Taktir edersinizki cihazınızdan tam verim almak için BİS paketi olmazsa olmazlardan biri. Vodafone haturasız bir hat kullandığım için 6.99 Tl'ye sunulan BİS paketini kullanıyordum ama gelin görün ki bu BİS paketinin kısıtlı olması youtube gibi siteleri kullanmama izin vermediğinden BİS paketimi iptal ettirip vodafonun 1GB'lık internet paketine geçtim (geçmez olaydım). Telefonuma BİS paketinin iptal olduğuna dair bir mesaj geldi oh ne hoş felan derken cihazımın tarayıcısından bir türlü internete bağlanamadım. Neden tarayıcı dediğimi soracak olursanız whatsapp ve fb messenger sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Burada bir parantez açıp söylemek istiyorum ki BİS paketi olduğunda EDGE yazısı ve 3G nin yanın olan blackberry işareti paketin iptal olmasına rağmen halen daha orada duruyor. İşin garanti çözümü müşteri hizmetleri deyip aradığımda akıl almaz bir cevapla karşılaştım. Teknoloji Uzmanı olduğunu söyleyen Oğuz adındaki bir vatandaş "blackberry'e ait bir internet ayarı olmadığını" söyledi. "Ben cihazımda BİS paketi dışında internet paketi kullanamayacakmıyım?" diye sorunca; "internete erişim sağlamak için BİS paketiniz olmalı." diye bir cevap aldım. Bu bana çok saçma geldi çünkü başka bir hat taktığımda (avea) takır takır internet erişimi sağlayabiliyorum. Konu hakkında bilgisi olan veyahut internet ayarlarını nasıl yapacağımı bilen birisi varsa lütfen yardımcı olabilir mi?

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Aynı telefonu bende kullanıyorum. Baktımda öyle bir ayar göremedim wifiye bağlanıp BlackBerry app worlden opera tarayıcısını kurup onunla istediğin şekilde girebilirsin. Bis paketin olmadan sadece bbm ve bilmiyordum ama twitter ve facebook uygulamasıda bis istiyo şöyleki ilk aldığımda wifiden girerken sıkıntı yoktu ama bis paketim yoktu deniyim dedim öyle bir hata verdi bana sorarsan sorun etmezsen bis paket ücretini onu al bence youtube video izleme ve radyo programları harici tüm işlemleri yapabilirsin. Şöyle bir durumlada karşılaştın mı sadece bis paketin varken misal app worlde girdiğinde kontörünün düştüğü oldu mu hiç?

byarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı telefonu bende kullanıyorum. Baktımda öyle bir ayar göremedim wifiye bağlanıp BlackBerry app worlden opera tarayıcısını kurup onunla istediğin şekilde girebilirsin. Bis paketin olmadan sadece bbm ve bilmiyordum ama twitter ve facebook uygulamasıda bis istiyo şöyleki ilk aldığımda wifiden girerken sıkıntı yoktu ama bis paketim yoktu deniyim dedim öyle bir hata verdi bana sorarsan sorun etmezsen bis paket ücretini onu al bence youtube video izleme ve radyo programları harici tüm işlemleri yapabilirsin. Şöyle bir durumlada karşılaştın mı sadece bis paketin varken misal app worlde girdiğinde kontörünün düştüğü oldu mu hiç?

Evet facebook, Twıtter için BİS istiyor hatta e-posta kurulumu içinde BİS gerekli. Operadan'da denedim yine baglanamdım. O o kontör kesme olayı yok mu Allahın her günü başıma geliyordu sonunda sorunu ve çözümü buldum. :D ddıkkat edersen veri servisini açtığında gidiyor bunun nedeni cihazın kablosuz ağ şebekesine baglanaması çözümü ise veri servisini açtığın an, ayarlar-cihaz-gelişmiş- HRT düzenleyici. Daha sonra BB tuşuna baş ve kayıt ol de kayıt mesajı on saniye içinde geliyor. Aman ha dikkat et kayıt mesajı gelmeden internet kullanan bir uygulamaya girme yoksa yine TL keser. ;D

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu şekilde farklı bir çözümünün olduğunu bilmiyordum teşekkür ederim :D bende ayarlar - cihaz - gelişmiş - servis kitabı - ordan WAP2 Transport yazanları siliyordum sonra kontör kesme olmuyodu hiç :D bende bunu vodafone forumda bulmuştum dediklerine göre telefonun normal internet giriş yolu kesiliyormuş böyle sonra telefon mecbur tüm internet işlemlerinde bisten girmek zorunda kalıyomuş :D bence sen bis paketi al bbminde olur ooh mis :D

byarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tahminimce beni müsterı hizmetlerindeki hödük yanlış bilgilendirdi. Yanı eğer erişim için illa BİS paketi lazımsa başka bir hat takınca o da erişim saglayamamalı. Suan cihazımdan internet paketi kullanabiliyorum ama ne paket video açmıyor. Indırme yapmıyor. Basit siteleri bile bazen beş dakikaya acıyor. Hey gidi hey! BİS felan bıktırdı artık. En iyisi yakın zaman daha güçlü bir işletim sistemine sahip bir cıhaza gecmek. :D [MENTION=105495]crysky[/MENTION] senin dediğin servis kitabı mevzusunda gözüm takıldı bende sildim bu sefer cihaz tamamen uçtu düzeltmek için bir saat uğraştım ama ne olduysa suan operayı kullanabiliyorum. :D

falcon291

Profesör
Reaksiyon puanı
45
Vakti zamanında BIS hesabı olmayan ama Internet bağlantısı olan hat ile Blackberry kullanmıştım. Internet'e standart browser'dan değil ama Opera ile erişebiliyordum ama mesaj sistemi doğal olarak çalışmıyordu.

Ayarlar nasıldı ne yaptın diye sorma, aradan neredeyse 2 yıl geçti, ne yaptığımı nasıl yaptığımı hatırlamıyorum.

BIS hesabı Blackberry'nin şartı ve aynı zamanda en büyük hatası. O yüzden zaten Blackberry sürekli geriliyen bir durumda...

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
Bis olmadan youtube'den video izleyebilir ve tarayıcıdan tüm siteleri falan gezebilirsin. Cihazın ayarlar bölümünden, tarayıcı kısmına gir ve varsayılan tarayıcıyı Vodafone Live yap.

Daha olmadı yine seçenekler-gelişmiş seçenekler-servis kitapları bölümünden Bis ile olan tüm ayarları sil.

Buda olmaz ise ; seçenekler kısmından hrt düzenleyici kısmına gir ve ordaki ayarları komple sil.

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=276537]byarslan[/MENTION] operayı kullanabilmene sevindim vallahi :D BlackBerryi bırakcak mısın ne alırsın telefon olarak :)

byarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=105495]crysky[/MENTION] ben bildiğim sakarin sakarıyım bb'yıde tercih etmemın nedeni dayanıklılıkta çığır açmış olmasıydı ama işte o işletim sistemi yok mu? Beni deli ediyor. Su sıralar gerek donanımı gerekse diger amırallerden ayırt eden özellikleri g3'u bana çok yakınlastırıyor. Helekı 32gb'lıgı. :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bis olmadan youtube'den video izleyebilir ve tarayıcıdan tüm siteleri falan gezebilirsin. Cihazın ayarlar bölümünden, tarayıcı kısmına gir ve varsayılan tarayıcıyı Vodafone Live yap.

Daha olmadı yine seçenekler-gelişmiş seçenekler-servis kitapları bölümünden Bis ile olan tüm ayarları sil.

Buda olmaz ise ; seçenekler kısmından hrt düzenleyici kısmına gir ve ordaki ayarları komple sil.

Tam olarak aradığım cevapları verdin mınettarım. Hemen denıyorum soucu paylaşacağım.

crysky

Asistan
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=276537]byarslan[/MENTION] güzel cihaz lg g3 bence :D benim BlackBerry geçen ıslak elle elledim kafam dalgın şimdi iki tuş biraz sert basınca işliyo ekran hafiften değişti ama çalışmaya devam :D

bölge34

Doçent
Reaksiyon puanı
12
[MENTION=276537]byarslan[/MENTION] sonuç nedir? Sorunu halettin mi? :confused1:

byarslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=380467]constantinerkan[/MENTION] Hayır çözüm bulamadım. İnternet çok yavaş. çoğunluktada bağlanamıyorum. Tekrardan BİS paketi almak en iyisi gibi.